sokpol niesmiec

Aktualności

Wystąpienie wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak w związku ze stanem epidemii koronawirusa

Katarzyna Kazimierczak woj Gminy Poraj

Specjalne wystąpienie wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak w związku ze stanem epidemii koronawirusa. A w nim: o trudnym czasie wyznaczonym licznymi ograniczeniami codziennego życia, o konieczności przekształcenia funkcjonowania Urzędu Gminy Poraj w tzw. system online, o sytuacji Gminnego Ośrodka Zdrowia i utrudnieniach dla pacjentów, o edukacji w czasie kwarantanny, wytężonej pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także innych, trudnych decyzjach podjętych na skutek aktualnej sytuacji epidemiologicznej w tym m.in. o rezygnacji z organizacji tegorocznych Dni Gminy Poraj. Zapraszamy do obejrzenia!!!

Czytaj więcej...

Nowe zasady ochrony przed koronawirusem

Plakat koronawirus 05

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia od 25 marca 2020 roku wprowadzony został zakaz wychodzenia z domu bez wyraźnej potrzeby życiowej (np. wyjście do pracy, sklepu czy z psem). Zakazane są wszelkie zgromadzenia powyżej 2 osób. W komunikacji publicznej, może podróżować maksymalnie o połowę mniej pasażerów, niż jest miejsc siedzących. Poruszając się musimy utrzymywać dystans minimum 1,5 metra od drugiej osoby.

Czytaj więcej...

Zna ktoś właściciela tego psa?

pies bezpanski

W dniu 24.11.2019 r. w miejscowości Żarki Letnisko przy ul. Hrabiny Raczyńskiej wałęsał się pies przedstawiony na zdjęciu. Właściciela psa bądź osoby, które są w stanie określić do kogo należy przedstawione na zdjęciu zwierzę, proszone są o kontakt

Czytaj więcej...

Nowa Sekretarz Gminy Poraj

Maria Trabska
Gmina Poraj ma nowego Sekretarza. W miniony piątek przeprowadzony został konkurs na to stanowisko. Wygrała go Anna Trąbska, jeden z najbardziej doświadczonych pracowników Urzędu, która na swoim koncie ma 22-letni staż pracy w tej instytucji. 

Czytaj więcej...

Odśnieżanie gminnych dróg

Prosta zima 1

W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi i występującymi w okresie zimowym możliwościami znacznych utrudnień na drogach związanych z opadami śniegu przypominamy, kto na zlecenie Urzędu odśnieża drogi gminne na terenie Gminy Poraj.

Czytaj więcej...

Napisali o nas

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Seniorzy

Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukraina ZL 001

W odpowiedzi na apel władz Gminy o pomoc dla uchodźców z Ukrainy zamieszkałych w naszej gminie, Zarząd Koła ogłosił zbiórkę pieniężną na zakup artykułów żywnościowych, środków higienicznych.

Więcej…

Święto dostojnych Seniorów

Seniorzy Zarki Letnisko 2021

W czwartek 4.11.2021 r. w niewielkim gronie spotkali się Seniorzy którzy w ubiegłym roku i obecnym świętowali 80 lat swojego życia.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer