sokpol niesmiec

Sołectwo

Odbiór odpadów zielonych

 

segregacja bioodpady gmina poraj 1

Wraz z wiosną ruszyły prace w ogrodach. Powstają pierwsze odpady zielone. Warto sobie uzmysłowić, co jest, a co nie jest opadem zielonym, czyli co wrzucamy, a czego nie wrzucamy do BRĄZOWYCH worków.

♣ Gmina odbiera odpady zielone z posesji, które nie korzystają z ulgi za posiadanie kompostownika.

♣Posesje, na których wykazano posiadanie kompostownika, płacą stawkę niższą o 7 zł za osobę. Tym samym deklarując, że odpady zielone zagospodarowują we własnym zakresie.

Czytaj więcej...

Ulga za kompostownik na własnej działce

compost kompostowanie

Zapewne wielu z nas dokonuje recyklingu odpadów biodegradowalnych, bioodpadów pochodzących z naszych kuchni, ogródków, działek w przydomowych kompostowniach czy kompostowniach na pryzmie. To jest świetny sposób, aby wykorzystać to, co wydaje się już bezużyteczne, lub to z czym nie wiemy co zrobić. Można skorzystać z ulgi z tytułu kompostowania bioodpadów stanowiących odpady komunalne w kompostownikach przydomowych. ULOTKA.

Czytaj więcej...

Michał Drzewiecki sołtysem Żarek Letniska

Solectwo Zarki Letnisko

Wybór nowego sołtysa i rady sołeckiej oraz przyjęcie Funduszu Sołeckiego na 2021 rok były najistotniejszymi punktami zebrania wiejskiego w Żarkach Letnisku, które odbyło się w piątek 11 września. Nowym sołtysem został nauczyciel historii Michał Drzewiecki.

Czytaj więcej...

Napisali o nas

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Poszukiwany 68-latek z Żarek Letnisko - zatrzymany w Sosnowcu

Operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny udowodnili, że żaden przestępca nie może czuć się bezpiecznie w swojej kryjówce.

Więcej…

Złodziej kamery leśnej zatrzymany w Masłońskiem

Kamera lesna

Profesjonalizm, zaangażowanie i determinacja, a także 25-letnie doświadczenie kryminalnego z Koziegłów przyczyniły się do zatrzymania sprawcy kradzieży.

Więcej…

Poraj 29 Finał WOŚP 2021 rok

wosp202109

Kolejnym pobiciem rekordu zakończył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poraju. Zebrano (dane na poniedziałek, godz. 10.30) 53.883,67 zł. 

Więcej…

Zatrzymani w Żarkach Letnisku

aresztowanyPolicjanci z Myszkowa w przeciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali trzech poszukiwanych. Mężczyźni w wieku 28, 34 i 42 lata trafili już za kraty. Do zatrzymania 28-latka doszło we wtorek.

Więcej…

Dzień Babci i Dziadka 2020

Dzien Babci i Dziadka Zarki Letnisko 2020

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka,

Galeria TUTAJ

Więcej…

WOŚP 2020 w Poraju

Dziękujemy, że jesteście. Drodzy wolontariusze, to Wy jesteście najważniejszym filarem WOŚP.

Więcej…

Przedszkolaki poznają zawody

Przedszkolaki Zarki Letnisko 2019

Dzieci z Przedszkola w Żarkach Letnisku w ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody" uczestniczyły w spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Więcej…

Seniorzy

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy po pandemii

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią seniorzy spotkali się przy muzyce aby zażyć trochę ruchu. Do tańca przygrywał pan Romek bawiąc wszystkich melodiami i śpiewem.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer