sokpol niesmiec

Sukces Szalonej Piątki Plus

Piatka plus 20023

„Szalona Piątka Plus” wyśpiewała Grand Prix, a solistka Elżbieta Jatulewicz zdobyła III miejsce podczas II Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej Polskiej i Ukraińskiej. Festiwal odbył się 18 listopada, a jego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach oraz Stowarzyszenie Wspierania Dzieci i Młodzieży Uzdolnionej w Kielcach.

Galeria TUTAJ 

"18. listopada to jeden z najbardziej pracowitych i najszczęśliwszych dni w naszej działalności. Kochamy wyzwania, ale to było niezwykle trudne i zaskakujące. Dla nas ten Festiwal to szybka decyzja i dużo przygotowań. Czasu było niewiele dlatego wybrałyśmy piosenkę, którą już miałyśmy w repertuarze. Trzeba ją było jednak odświeżyć, zmienić podkład muzyczny i starannie dopracować, co w efekcie zyskało uznanie jury, w którym zasiadały wybitne postaci z gruntownym wykształceniem muzycznym, aktywne zawodowo, śpiewające, realizujące projekty muzyczne ze studentami. Utwór był niezwykle trudny, ze zmianą tempa, śpiewany na pięć głosów, a miejscami nawet na sześć. Było nam ogromnie miło, kiedy po ogłoszonym werdykcie, zostałyśmy poproszone o zaśpiewanie dodatkowego utworu - już a'capella - dla prezydenta Kielc" - opowiada Elżbieta Jatulewicz - kierownik muzyczny Zespołu. Warto dodać, że „Szalona Piątka Plus” zdobywając nagrodę Grand Prix musiała wokalnie pokonać całą konkurencję, czyli 140 uczestników.

logo UG

"Szalona Piątka Plus" i Ela Jatulewicz przyzwyczaiły nas do swoich sukcesów, z których za każdym razem jesteśmy jednakowo dumni i cieszymy się, że nasz Zespół i solistka zdobywają zawsze najwyższe miejsca na podium. Serdecznie dziękuję pani wójt za zapewnienie transportu dla Zespołu do Kielc, bo tylko obecność na Festiwalach, konfrontacja z innymi, daje możliwość rozwoju, a sukcesy dodają wiatru w skrzydła i motywują do dalszej pracy. Jeszcze raz dziękuję i gratuluję Zespołowi i E. Jatulewicz"- mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju - Magdalena Ryziuk-Wilk.

Jak już wspomnieliśmy na wstępie Elżbieta Jatulewicz wyśpiewała jako solistka III miejsce.

"Okazało się, że dostałam III nagrodę rywalizując z doskonałymi, młodymi wokalistami, co bardzo mnie zaskoczyło i ucieszyło" – powiedziała E. Jatulewicz.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Napisali o nas

Pijana 46 latka spowodowała kolizję w Żarkach-Letnisku

police Policja

Myszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową.

Więcej…

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka.

Więcej…

Seniorzy

Spotkanie Wigilijne Seniorów. Żarki - Letnisko 2023 rok.

Wigilia Seniorow 2023

Jak co roku tradycyjnie seniorzy w grudniu spotkali się na kolacji wigilijnej. Wśród zaproszonych gości byli:

Więcej…

Bal Seniora 2023 rok.

Jesien zycia 2023

„Jesień życia nie musi być szara” to motto tegorocznego Balu Seniora zorganizowanego przez Stowarzyszenie Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za tym aby zebrania wiejskie odbywały się przynajmniej 2 razy w roku, zgodnie ze Statutem Sołectwa Żarki Letnisko

Wirtualny spacer

spacer