sokpol niesmiec

Festyn Strażacki - 2023

Strazacy Zarki Letnisko 2023

Kilkuset strażaków, blisko 50 wozów ratowniczo - gaśniczych, stoiska policji, WORD, pokazy strażackie, pokaz umundurowania, zawody dla najmłodszych, występy artystyczne, sportowe dmuchane zamki dla dzieci i wspólna zabawa w pianie - tylu atrakcji i uczestników podczas IV edycji Festynu Strażackiego jeszcze nie było. Wrażeń i emocji na terenie Amfiteatru w Żarkach Letnisku w sobotę (2 lipca) na pewno nie brakowało.

Organizację imprezy wsparł m.in. Urząd Gminy Poraj.

Galeria TUTAJ

logo UG

„Festyn Strażacki odbywa się już po raz czwarty i od początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Obecne wydarzenie zorganizowaliśmy z jeszcze większym rozmachem niż poprzednie edycje. Udało się to dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy Poraj i Starostwa Powiatowego w Myszkowie i licznych naszych przyjaciół-sponsorów. Jego formułę poszerzyliśmy o inne służby mundurowe: policję, zawodową straż pożarną, po to by atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych było jeszcze więcej. Dziękuję za tak ogromne zaangażowanie wszystkim służbom, klubom sportowym, artystom, którzy przygotowali liczne pokazy, dziękuję wszystkim uczestnikom i współorganizatorom festynu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez naszą jednostkę” - mówi dh Mariusz Karkocha, prezes jednostki oraz Zarządu Gminnego ZOSP RP w Poraju, a także radny powiatowy, który poprowadził całą imprezę.

W tym roku cały teren amfiteatru tętnił życiem. Przede wszystkim pojawiła się rekordowa liczba strażaków i sprzętu, zarówno z Komendy Powiatowej PSP w Myszkowie, jak i terenu – aż z prawie 50 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze wszystkich gmin powiatu myszkowskiego, a także częstochowskiego, zawierciańskiego i kłobuckiego. Tradycyjnie dzieci i młodzież były żywo zainteresowane strażackim sprzętem, wchodzili do wozów, mierzyli strażackie hełmy, a włączone strażackie syreny nieustająco robiły wrażenie i podkreślały klimat strażackiego święta. Warto podkreślić, że w konkursach rozgrywanych podczas pikniku wszyscy otrzymywali nagrody. Sporo emocji wzbudziła konkurencja cięcia drewna na czas.

Oprócz Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka i Wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak, obecni na Festynie byli przedstawiciele władz parlamentarnych: europoseł Jadwiga Wiśniewska, poseł na Sejm RP Mariusz Terpka, radni powiatowi: wicestarosta Mariusz MorawiecAnna Socha-KorendoMaciej PiłkaJanusz RomaniukTomasz OśmiałowskiMarlena WiśniewskaMariusz KarkochaRafał KępskiJolanta KoralZdzisława Polak. Obecni byli: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Sergiusz Wiśniewski, Zastępca Dyrektor PUP Marzena Kulak, a z ramienia Gminy Poraj obecni byli: radni Krzysztof KlimekMarcin MakuchJolanta Chmura, sołtys Michał Drzewiecki, kierownik CIS w Poraju Ewelina Drzewiecka, sekretarz Gminy Poraj Anna Trąbska, skarbnik Gminy Poraj Anna Kukla, dyrektor GOK w Poraju Magdalena Ryziuk – Wilk, dyrektor Przedszkola i Żłobka Joanna Sawicka, główna księgowa UG Monika Sosnowicz, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Adam Zaczkowski, z-ca kierownika Referatu Organizacyjnego Andrzej Kozłowski, członkowie Zarządu Gminnego ZOSP w Poraju.

Festyn Strażacki był okazją do przekazania wiadomości na temat bezpieczeństwa na drogach, czy w czasie wakacji. Najbardziej efektowne były konkurencje pokazowe strażaków. Przez całe sobotnie popołudnie strażacy organizowali konkursy dla dzieci. Sporym zainteresowaniem cieszył się pokaz sztuk walki zorganizowany przez Klub Sportowy „Musashi” z Żarek Letniska. Jak zwykle obleganą atrakcją była możliwość skąpania się w pianie, z której to okazji skorzystali najmłodsi i rodzice. Nie zabrakło loterii fantowej, grilla, kawiarenki czy brokatowych tatuaży.

Na organizację Pikniku Urząd Gminy Poraj przeznaczył kwotę 10.000 zł. Aplauz wzbudził występ przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisku. Publiczność nagrodziła również gromkimi brawami występy m.in: Magdaleny BąkJakuba PotempskiegoŁucji Piecuch. Oprócz tych wykonawców wystąpiła także „Szalona Piątka Plus”. Swój debiut miała grupa taneczna „Dancing Fire” w składzie: Zofia JanusiewiczWiktoria HausZuzanna SzczepańczykMagdalena Chachulska i Iga Sosnowicz, które zaprezentowały się w trzech różnych układach choreografii tanecznej. Opiekunką i choreografem grupy jest dh. Maria Janusiewicz. Gwiazda wieczoru był Michał Gashoo Gasz, a zabawę taneczną poprowadził DJ Kacper z DJ Gatsby.

Napisali o nas

Pijana 46 latka spowodowała kolizję w Żarkach-Letnisku

police Policja

Myszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową.

Więcej…

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

Seniorzy

Dzień Babci i Dziadka 2023 r.

Dzien Babci i Dziadka 2023

W sobotę 21.01,2023 r. w klubie „Czarka” Seniorzy zrzeszeni w Oddziale Stowarzyszenia Seniorów „WIGOR” bawili się przy muzyce na żywo z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Więcej…

Spotkanie wigilijne seniorów.

Wigilia Zarki Letnisko 2022

W czwartek, 22 grudnia w Klubie „Czarka” – siedzibie seniorów ze Stowarzyszenia Seniorów „Wigor” Gminy Poraj Oddział w Żarkach – Letnisku, na tradycyjnym spotkaniu wigilijnym zebrali się członkowie oraz sympatycy żareckich seniorów.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem w Żarkach Letnisku prawa wycinania drzew na prywatnych działkach tylko pod zabudowę i w sytuacjach zagrożenia?

Wirtualny spacer

spacer