sokpol niesmiec

Współpraca Gmina - Powiat. Przekazanie basenu.

Basen 2023

Zarząd Powiatu w Myszkowie zwrócił się z prośbą o przekazanie w drodze darowizny na rzecz Powiatu Myszkowskiego nieruchomości przy ul. Kąpielowej, stanowiącej obecnie własność Gminy Poraj, w celu realizacji modernizacji i utrzymania basenu kąpielowego przez Powiat Myszkowski. Gmina Poraj od lat czyniła starania o pozyskanie środków zewnętrznych na przebudowę obiektu.

Obecnie przed samorządem powiatowym otworzyła się możliwość pozyskania pieniędzy ze specjalnej puli środków rządowych, z których zostanie zmodernizowany obiekt kąpielowy. Dziś (10.07), na nadzwyczajnej sesji, radni powiatowi jednogłośnie zdecydowali o podjęciu uchwały intencyjnej w tej sprawie. Gościem sesji była wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, która wyraziła podziękowania za dostrzeżenie przez Starostę Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka potrzeby funkcjonowania zmodernizowanego obiektu basenu, a radnym za jednomyślne wyrażenie zgody na podjęcie uchwały. O wyrażeniu zgody na przejęcie basenu przez Powiat Myszkowski zdecydują radni Rady Gminy Poraj na środowej (12.07) sesji nadzwyczajnej Rady Gminy Poraj.

logo UG

„Temat basenu to wynik bardzo dobrej współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego gminy i powiatu. Gmina Poraj intensywnie poszukuje środków na remont basenu. Na chwilę obecną tych środków nie ma, a perspektywa środków unijnych jest bardzo odległa” – mówiła podczas sesji powiatowej Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak.

Teraz pozyskanie środków zewnętrznych stało się potencjalnie możliwe ze względu na fakt, że zostały uruchomione fundusze, po które może sięgnąć Starostwo, a są niedostępne dla naszej gminy, czyli po wsparcie dla obszarów po byłych PGR-ach. Realizacja inwestycji polegającej na modernizacji obiektu basenu służyć będzie mieszkańcom Żarek-Letniska, Gminy Poraj i regionu. „To będzie nasze wspólne dzieło, a Gmina Poraj będzie dbać o ten obiekt, tak samo jak nowy właściciel – Powiat Myszkowski” – podkreślała wójt, dziękując radnym powiatowym za jednogłośne podjęcie uchwały.

O modernizację Basenu w Żarkach-Letnisku i o to by był dostępny dla mieszkańców Żarek-Letniska, Gminy Poraj, Powiatu Myszkowskiego i Regionu oraz wszystkich turystów zabiegały władze Gminy Poraj, radni gminni i radni powiatowi. W przyszłości, dzięki obecnej współpracy radnych powiatowych i gminnych, mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z uroków zmodernizowanego obiektu rekreacyjnego w Gminie Poraj, mającego status rangi powiatowej.

Napisali o nas

Pijana 46 latka spowodowała kolizję w Żarkach-Letnisku

police Policja

Myszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową.

Więcej…

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka.

Więcej…

Seniorzy

Spotkanie Wigilijne Seniorów. Żarki - Letnisko 2023 rok.

Wigilia Seniorow 2023

Jak co roku tradycyjnie seniorzy w grudniu spotkali się na kolacji wigilijnej. Wśród zaproszonych gości byli:

Więcej…

Bal Seniora 2023 rok.

Jesien zycia 2023

„Jesień życia nie musi być szara” to motto tegorocznego Balu Seniora zorganizowanego przez Stowarzyszenie Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za tym aby zebrania wiejskie odbywały się przynajmniej 2 razy w roku, zgodnie ze Statutem Sołectwa Żarki Letnisko

Wirtualny spacer

spacer