sokpol niesmiec

OSP w Żarkach-Letnisku. 70-lecie OSP i Dzień Strażaka

OSP 70 lecie

Gospodarzem tegorocznych Gminnych Obchodów Dnia Strażaka była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach-Letnisku, która obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia. W sobotę 6 maja w miejscowej strażnicy odbyła się oficjalna uroczystość, podczas której podziękowano strażakom za ich pracę oraz wręczono zasłużonym druhom odznaczenia i medale.

Sobotnia uroczystość, w niesprzyjających warunkach pogodowych, rozpoczęła się zbiórką strażaków ze wszystkich jednostek OSP z Gminy Poraj. Poczty sztandarowe wystawiły: OSP z Poraja, OSP z Choronia, OSP z Jastrzębia, OSP z Gęzyna, OSP z Żarek Letniska i OSP z Kuźnicy Starej. Na zaproszenie wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak i prezesa ZOSP RP Poraju Mariusza Karkochy odpowiedzieli i swoją obecnością zaszczycili uroczystości: starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk, wicestarosta Mariusz Morawiec, radni powiatowi: Anna Socha-KorendoRafał Kępski i Zdzisława Polak, dh Henryk Kiepura – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach, dh Klemens Podlejski - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Myszkowie, dh Zdzisław Ucieklak – członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Myszkowie, przedstawiciele PSP w Myszkowie i KPP w Myszkowie: Mateusz Nocoń i Michał CholaSylwester Sawicki – Przewodniczący Rady Gminy Poraj i radni: Krzysztof KlimekŁukasz BorońJolanta ChmuraMarcin MakuchBartosz RajczykDagmara Superson-Kosztyła i Andrzej TkaczMichał Drzewiecki – sołtys Sołectwa Żarki-Letnisko, Józef Zimoląg- Prezes Stowarzyszenia Seniorów Wigor Gminy Poraj, Barbara Kulikowska – Przewodnicząca Wigor Gminy Poraj w Żarkach-Letnisku, Barbara Woźniak – prezes TPŻL, Urszula Gwara – KGW Żareckie Jarzębinki, Zbigniew Wieczorek – Zespół Wokalno –Instrumentalny, Anna Trąbska – sekretarz Gminy Poraj, Anna Kukla – skarbnik Gminy Poraj, Magdalena Ryziuk – Wilk - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju, Joanna Sawicka – dyr. Przedszkola i Żłobka w Żarkach Letnisku, Edyta Ząbkiewicz – Z-ca Kierownika GOPS w Poraju, Adam Zaczkowski – kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków, Ilona Hadzińska – kierownik USC w Poraju, Andrzej Kozłowski – Z-ca Kierownika Referatu Organizacyjnego i Spraw Społecznych oraz strażacy z jednostek: w Żarkach-Letnisku, w Choroniu, w Jastrzębiu, w Poraju, w Kuźnicy Starej, w Gęzynie, w Nadwarciu, w Myszkowie Nowej Wsi i w Złochowicach.

Galeria TUTAJ

Mszę św. w intencji strażaków sprawował ks. dziekan Maciej Klekowski – Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Żarkach Letnisku.

Po mszy, ze względu na warunki pogodowe i padający ulewny deszcz, część oficjalna odbyła się w niecodzienny sposób w Sali bankietowej budynku strażnicy. Zebranych gości i druhów powitał prezes dh Mariusz Karkocha, który poprowadził uroczystość. Druhna Marta Janusiewicz przedstawiła zarys historii jednostki.

Następnie zostały wręczone odznaczenia. Doceniając trud i wierną służbę w ratowaniu mienia i życia ludzkiego oraz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Gminy Poraj. Za aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Poraj, za pełną poświęceń i wielu wyrzeczeń pracę strażaka ochotnika wraz z życzeniami dalszych sukcesów w wypełnianiu tej ciężkiej, społecznej misji, wytypowani druhowie z jednostek otrzymali specjalne wyróżnienia od wójt Katarzyny Kaźmierczak, które trafiły do: OSP Poraj – Konrada Hadzińskiego, OSP Choroń – Grzegorza Ociepki, OSP Kuźnica Stara – Marka Landeckiego, OSP Gęzyn – Dawida Majchrzaka, OSP Żarki-Letnisko – Sebastiana Czajkowskiego i OSP Jastrząb – Adama Bajora.

Władze Związku uhonorowały trzech strażaków Złotym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”, który otrzymali: dh Krzysztof Imiołczyk, dh Mieczysław Chejduk i dh Wiesław Komar. Srebrny Medal otrzymali: dh Łukasz Pigoń, dh Mateusz Kołacz, dh Roman Szydłowski, dh. Katarzyna Szydłowska, dh Karol Prauza, dh Przemysław Sawicki, dh Krzysztof Klimek i dh Waldemar Kostarczyk, natomiast Brązowy Medal: dh Przemysław Boroń, dh Adrian Gradoń, dh Jarosław Pigoń, dh. Anna Trąbska, dh Adam Bajor, dh. Anna Karkocha, dh. Monika Sosnowicz, dh Stefan Szczepańczyk, dh. Marzena Toruńska i dh. Bożena Wieczorek.

logo UG

Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak i prezes ZOSP RP w Poraju złożyli podziękowania dla osób, które wspierają i niosą wszelką pomoc dla ochotniczych straży pożarnych w Gminie Poraj: Piotra Kołodziejczyka Starosty Myszkowskiego, dha Henryka Kiepury Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach, dha Klemensa Podlejskiego Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Myszkowie, dha Zdzisława Ucieklaka Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Myszkowie, st. bryg. Sergiusza Wiśniewskiego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, Sylwestra Sawickiego Przewodniczącego Rady Gminy Poraj i Radnych Rady Gminy Poraj, a prezes Karkocha dla Wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak.

Po ceremonii dekoracji zasłużonych strażaków wójt Katarzyna Kaźmierczak w swoim wystąpieniu złożyła wszystkim strażakom życzenia z okazji ich święta i podziękowała, że mimo stale wzrastającego zakresu zadań i obowiązków, są stale w gotowości do bezinteresownego niesienia pomocy bliźnim w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Ostatnia część spotkania, integracyjna, odbyła się w sali bankietowej remizy.

Napisali o nas

Pijana 46 latka spowodowała kolizję w Żarkach-Letnisku

police Policja

Myszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową.

Więcej…

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

Seniorzy

Dzień Babci i Dziadka 2023 r.

Dzien Babci i Dziadka 2023

W sobotę 21.01,2023 r. w klubie „Czarka” Seniorzy zrzeszeni w Oddziale Stowarzyszenia Seniorów „WIGOR” bawili się przy muzyce na żywo z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Więcej…

Spotkanie wigilijne seniorów.

Wigilia Zarki Letnisko 2022

W czwartek, 22 grudnia w Klubie „Czarka” – siedzibie seniorów ze Stowarzyszenia Seniorów „Wigor” Gminy Poraj Oddział w Żarkach – Letnisku, na tradycyjnym spotkaniu wigilijnym zebrali się członkowie oraz sympatycy żareckich seniorów.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem w Żarkach Letnisku prawa wycinania drzew na prywatnych działkach tylko pod zabudowę i w sytuacjach zagrożenia?

Wirtualny spacer

spacer