sokpol niesmiec

Setne urodziny Pani Alfredy Papież z Żarek-Letniska

Alfreda Papiez

Pani Alfreda Papież z Żarek-Letniska obchodziła swoje setne urodziny. Z tej okazji u Jubilatki z kwiatami i upominkami gościła Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak. Świetnej formy umysłowej i logiczności myślenia mógłby pani Alfredzie pozazdrościć niejeden młodszy człowiek.

Choć fizycznie niedomaga, zmuszona jest poruszać się na wózku, to z otoczeniem ma świetny kontakt werbalny. Jubilatka, choć mieszka w Żarkach-Letnisku, na co dzień przebywa w Domu Opieki „Eden” w Myszkowie.

Przez całe swoje zawodowe życie zajmowała się księgowością. Pracowała jako główna księgowa w Kopalni Węgla Kamiennego „Klimontów” w Sosnowcu, skąd pochodzi, a następnie prowadziła własną działalność gospodarczą.

logo UG

Jest matką dwojga dzieci, syna i córki oraz jeden raz babcią. Na co dzień jest uśmiechnięta, niekonfliktowa, radosna, życzliwa dla ludzi, dla innych pensjonariuszy domu pomocy. Jej otwarte podejście do ludzi emanowało podczas spotkania z gośćmi, którzy przybyli do Pani Alfredy z życzeniami: wójt Gminy Poraj Katarzyną Kaźmierczak, kierownik USC Iloną Hadzińską i Andrzejem Kozłowskim z UG w Poraju.

„Jubileusz 100. Rocznicy Urodzin to swego rodzaju nagroda za własną dbałość o zdrowie, odpowiedni tryb życia i pogodę ducha. Dzisiejsze święto jest chwilą radości dla Pani i dla Bliskich. Pragnę, w imieniu własnym i władz Gminy Poraj podziękować Pani za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat oraz złożyć życzenia zdrowia i pogody ducha na kolejne lata” - podkreślała wójt Katarzyna Kaźmierczak, w specjalnym grawertonie skierowanym do Szanownej Jubilatki, która nie kryła ogromnego zadowolenia. Podkreślała jednocześnie, że szczególnej recepty na długowieczność nie posiada. Jej dewizą jest to, że trzeba lubić świat i drugiego człowieka, być otwartym i życzliwym.

Goście, w imieniu samorządu przekazali życzenia i gratulacje oraz kwiaty i upominek, jak również adres okolicznościowy od Premiera RP. Odwiedziny Stulatków przez wójt Katarzynę Kaźmierczak, to tradycja, szczególnie w gminie Poraj, która słynie z dużej liczby osób długowiecznych i sporej liczby seniorów powyżej 90 roku życia.

Napisali o nas

Pijana 46 latka spowodowała kolizję w Żarkach-Letnisku

police Policja

Myszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową.

Więcej…

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka.

Więcej…

Seniorzy

Wycieczka na wody termalne

Termy 2023

W środę 27 września grupa seniorów zrzeszona w Stowarzyszeniu Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj wyjechała na wycieczkę na wody termalne do Szaflar z noclegiem w Poroninie.

Więcej…

Dzień Babci i Dziadka 2023 r.

Dzien Babci i Dziadka 2023

W sobotę 21.01,2023 r. w klubie „Czarka” Seniorzy zrzeszeni w Oddziale Stowarzyszenia Seniorów „WIGOR” bawili się przy muzyce na żywo z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za tym aby zebrania wiejskie odbywały się przynajmniej 2 razy w roku, zgodnie ze Statutem Sołectwa Żarki Letnisko

Wirtualny spacer

spacer