sokpol niesmiec

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a każdemu z nich grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Policja logo

W piątek około godziny 17:30 w trakcie patrolu miasta Myszkowa na ul. Wolności policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii zauważyli pojazd, którego kierowca nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa, w związku z powyższym pojazd zatrzymali do kontroli. W trakcie czynności 42 letni mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, dlatego dokonano jego przeszukania, w trakcie którego w portfelu mężczyzny ujawniono papierowy zwitek a w nim susz koloru zielonego. Następnie, w związku z dalszymi ustaleniami poczynionymi w trakcie służby, policjanci udali się do miejsca zamieszkania innego 31 letniego mężczyzny, u którego dokonano czynności przeszukania jego mieszkania, w trakcie którego ujawniono susz koloru zielonego, który znajdował się w aluminiowym zwitku oraz plastikowym opakowaniu. Kolejna sytuacja miała miejsce w sobotę po godzinie 19, kiedy to funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego podjęli czynność legitymowania grupy osób znajdujących się w pustostanie przy ul. Leśnej w Żarkach Letnisko. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że 2 mężczyzn w wieku 17 i 20 lat posiadali przy sobie susz koloru zielonego. Kolejna sytuacja miała miejsce w niedziele około godziny 11:40, kiedy to w Myszkowie przy ul. 1 Maja stróże prawa zauważyli młodego mężczyznę, a ten zaczął dziwnie zachowywać się na ich widok, a w trakcie czynności okazało się, iż jest on w posiadaniu suszu koloru zielonego, który też okazał się być marihuaną. Wszystkie wyżej wymienione osoby usłyszały już zarzuty, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec 20 latka oraz 31 letniego mężczyzny Prokuratura Rejonowa w Myszkowie zastosowała dozór policyjny. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, oraz ze względu na niepokojące zjawiska nadmiernego korzystania z substancji psychoaktywnych, zwracajmy uwagę na zachowanie naszych najbliższych. Nie lekceważmy sygnałów, które mogą świadczyć o uzależnieniu, wśród których możemy wymienić:

- złe samopoczucie, brak chęci do życia

- stany euforyczne, gadatliwość, a następnie otępienie i apatia

- zmiana nawyków żywieniowych

- kłopoty w pracy lub w szkole

- próby wyłudzania lub podbierania pieniędzy

- nieuzasadnione ataki złości, agresji

- pojawienie się w domu nowych akcesoriów, typu lufki, sreberka, małe woreczki tzw. dilerki

- zmiana zapachu ciała.

Pamiętajmy, w dużej mierze nasze bezpieczeństwo, zależy od nas samych!

Napisali o nas

Pijana 46 latka spowodowała kolizję w Żarkach-Letnisku

police Policja

Myszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową.

Więcej…

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka.

Więcej…

Seniorzy

Bal Seniora 2023 rok.

Jesien zycia 2023

„Jesień życia nie musi być szara” to motto tegorocznego Balu Seniora zorganizowanego przez Stowarzyszenie Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj. Seniorzy wiedzą, że starzenie się to nie wyrok , a wielki dar , który trzeba wykorzystać. 21 października 2023 roku to dzień w którym  seniorzy pokazali jak potrafią się cieszyć życiem.

Więcej…

Wycieczka na wody termalne

Termy 2023

W środę 27 września grupa seniorów zrzeszona w Stowarzyszeniu Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj wyjechała na wycieczkę na wody termalne do Szaflar z noclegiem w Poroninie.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za tym aby zebrania wiejskie odbywały się przynajmniej 2 razy w roku, zgodnie ze Statutem Sołectwa Żarki Letnisko

Wirtualny spacer

spacer