sokpol niesmiec

Ponowne akty wandalizmu na basenie w Żarkach-Letnisku

Lampa zniszcz 001 Lampa zniszcz 002 Lampa zniszcz 003

Po raz kolejny na obiekcie basenu kąpielowego w Żarkach – Letnisku zostały stwierdzone akty wandalizmu. To nie pierwszy akt wandalizmu na terenie kąpieliska i całej gminy. Apelujemy do mieszkańców o sygnalizowanie i zgłaszanie do organów ścigania wszelkich podejrzanych zdarzeń czy osób. Takie zgłoszenie to nie „sygnalizatorowo” ani donosicielstwo, tylko dbałość o wspólne mienie gminy.

Przed kilkoma dniami ofiarą wandali padły lampy oświetleniowe na basenie kąpielowym w Żarkach-Letnisku. „Apeluję o to, aby nie niszczyć mienia gminnego, gdyż są to wydatki z naszych wspólnych, gminnych pieniędzy.” – mówi wójt

logo UG

Katarzyna Kaźmierczak. Urzędnicy, choć nie są w tej sprawie bezradni, to jednak załamują ręce, pomimo, że majątek samorządu jest ubezpieczony. Sama sytuacja skłania do użycia „nieparlamentarnych słów” wobec tych wandali, dla których mienie publiczne, a więc majątek wszystkich mieszkańców gminy, nie stanowi żadnej wartości. Należy mieć nadzieję, że tych którzy po raz kolejny próbowali udowodnić swoją wyższość nad rzeczami materialnymi, spotka zasłużona i sprawiedliwa kara. Póki co, Gminie pozostaje naprawienie uszkodzeń. Co jest każdorazowo czynione. To pochłania i czas, i pieniądze, rodząc jednocześnie dla wszystkich negatywne skutki finansowe. Gmina apeluje, aby sygnalizować i zgłaszać wszelkie podejrzane zdarzenia czy osoby do organów ścigania. Takie zgłoszenie to nie „sygnalizatorowo” ani donosicielstwo, tylko dbałość o wspólne mienie gminy.

Napisali o nas

Pijana 46 latka spowodowała kolizję w Żarkach-Letnisku

police Policja

Myszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową.

Więcej…

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka.

Więcej…

Seniorzy

Bal Seniora 2023 rok.

Jesien zycia 2023

„Jesień życia nie musi być szara” to motto tegorocznego Balu Seniora zorganizowanego przez Stowarzyszenie Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj. Seniorzy wiedzą, że starzenie się to nie wyrok , a wielki dar , który trzeba wykorzystać. 21 października 2023 roku to dzień w którym  seniorzy pokazali jak potrafią się cieszyć życiem.

Więcej…

Wycieczka na wody termalne

Termy 2023

W środę 27 września grupa seniorów zrzeszona w Stowarzyszeniu Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj wyjechała na wycieczkę na wody termalne do Szaflar z noclegiem w Poroninie.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za tym aby zebrania wiejskie odbywały się przynajmniej 2 razy w roku, zgodnie ze Statutem Sołectwa Żarki Letnisko

Wirtualny spacer

spacer