sokpol niesmiec

Ponowne akty wandalizmu na basenie w Żarkach-Letnisku

Lampa zniszcz 001 Lampa zniszcz 002 Lampa zniszcz 003

Po raz kolejny na obiekcie basenu kąpielowego w Żarkach – Letnisku zostały stwierdzone akty wandalizmu. To nie pierwszy akt wandalizmu na terenie kąpieliska i całej gminy. Apelujemy do mieszkańców o sygnalizowanie i zgłaszanie do organów ścigania wszelkich podejrzanych zdarzeń czy osób. Takie zgłoszenie to nie „sygnalizatorowo” ani donosicielstwo, tylko dbałość o wspólne mienie gminy.

Przed kilkoma dniami ofiarą wandali padły lampy oświetleniowe na basenie kąpielowym w Żarkach-Letnisku. „Apeluję o to, aby nie niszczyć mienia gminnego, gdyż są to wydatki z naszych wspólnych, gminnych pieniędzy.” – mówi wójt

logo UG

Katarzyna Kaźmierczak. Urzędnicy, choć nie są w tej sprawie bezradni, to jednak załamują ręce, pomimo, że majątek samorządu jest ubezpieczony. Sama sytuacja skłania do użycia „nieparlamentarnych słów” wobec tych wandali, dla których mienie publiczne, a więc majątek wszystkich mieszkańców gminy, nie stanowi żadnej wartości. Należy mieć nadzieję, że tych którzy po raz kolejny próbowali udowodnić swoją wyższość nad rzeczami materialnymi, spotka zasłużona i sprawiedliwa kara. Póki co, Gminie pozostaje naprawienie uszkodzeń. Co jest każdorazowo czynione. To pochłania i czas, i pieniądze, rodząc jednocześnie dla wszystkich negatywne skutki finansowe. Gmina apeluje, aby sygnalizować i zgłaszać wszelkie podejrzane zdarzenia czy osoby do organów ścigania. Takie zgłoszenie to nie „sygnalizatorowo” ani donosicielstwo, tylko dbałość o wspólne mienie gminy.

Napisali o nas

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Seniorzy

Bal Seniorów WIGOR 2022 rok w Żarkach Letnisku

Bal Seniorów XI 2022

W sobotę 19.11.2022r w sali remizy OSP w Żarkach-Letnisku odbył się I-szy Bal Seniora organizowany przez nowo powstałe  Stowarzyszenie Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj. Prezes Stowarzyszenia Józef Zimoląg powitał dostojnych Jubilatów nie tylko z Żarek-Letniska ale również z Choronia, zaproszonych gości oraz wszystkich uczestników balu.

Więcej…

Majówka 2022 u Seniorów

Majowka u seniorow 2022

W sobotę 21.05.2022 w klubie „Czarka” majówkę zorganizowali seniorzy. Ze względu na silny wiatr i stosunkowo w tym dniu zimno bawili się w pomieszczeniu a nie na zewnątrz.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem w Żarkach Letnisku prawa wycinania drzew na prywatnych działkach tylko pod zabudowę i w sytuacjach zagrożenia?

Wirtualny spacer

spacer