sokpol niesmiec

Piknik Strażacki w Żarkach Letnisku

OSP 2022

Kilkuset strażaków, blisko 25 wozów ratowniczo - gaśniczych, stoiska policji, klubu strzeleckiego, klubu motocyklowego, samochodów wojskowych, pokazy strażackie, zawody dla najmłodszych, występy artystyczne, sportowe dmuchane zamki dla dzieci i wspólna zabawa w pianie - tylu atrakcji i uczestników podczas III edycji Pikniku Strażackiego jeszcze nie było.

Wrażeń i emocji na terenie Amfiteatru w Żarkach Letnisku w sobotę (9 lipca) na pewno nie brakowało. Odbyła się również kwesta na pomoc druhom strażakom z Ukrainy. Organizację Pikniku wsparł m.in. Urząd Gminy Poraj. „Piknik Strażacki odbywa się już po raz trzeci i od początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Obecne wydarzenie zorganizowaliśmy z jeszcze większym rozmachem niż poprzednie edycje. Udało się to dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy Poraj i Starostwa Powiatowego w Myszkowie. Jego formułę poszerzyliśmy o inne służby mundurowe: policję, wojsko i zawodową straż pożarną, klub LOK czy służbę więzienną, po to by atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych było jeszcze więcej. Dziękuję za tak ogromne zaangażowanie wszystkim służbom, klubom sportowym, artystom, którzy przygotowali liczne pokazy, dziękuję wszystkim uczestnikom i współorganizatorom pikniku, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez nasza jednostkę” – mówi dh Mariusz Karkocha, prezes jednostki oraz Zarządu Gminnego ZOSP RP w Poraju , a także radny powiatowy, który poprowadził całą imprezę.

Galeria z pikniku TUTAJ

W tym roku cały teren amfiteatru tętnił życiem. Przede wszystkim pojawiła się rekordowa liczba strażaków i sprzętu, zarówno z Komendy Powiatowej PSP w Myszkowie, jak i terenu – aż z prawie 25 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze wszystkich gmin powiatu myszkowskiego, a także częstochowskiego.

Tradycyjnie dzieci i młodzież były żywo zainteresowane strażackim sprzętem, wchodzili do wozów, mierzyli strażackie hełmy, a włączone strażackie syreny nieustająco robiły wrażenie i podkreślały klimat strażackiego święta. Warto podkreślić, że w konkursach rozrywanych podczas pikniku wszyscy otrzymywali nagrody.

logo UG

Oprócz Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka i Wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak, wręczali je i obecni na pikniku byli przedstawiciele władz powiatu: wicestarosta Mariusz Morawiec, Członek Zarządu Powiatu Jarosław Kumor, radni Rady Powiatu, Anna Socha-KorendoMaciej Piłka i Marlena Wiśniewska oraz oczywiści wspomniany już Mariusz Karkocha. Obecni byli również: prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Myszkowie burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Komendant Powiatowy Policji Marcin Lemański, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Sergiusz Wiśniewski, Zastępca Dyrektor PUP Marzena Kulak, Zastępca Komendanta Powiatowego OSP Zdzisław Ucieklak. Z ramienia Gminy Poraj obecni byli: radni Krzysztof KlimekMarcin MakuchJolanta ChmuraAndrzej TkaczDagmara Superson – Kosztyła, sekretarz Gminy Poraj Anna Trąbska, skarbnik Gminy Poraj Anna Kukla, dyrektor GOK w Poraju Magdalena Ryziuk – Wilk, dyrektor Przedszkola i Żłobka Joanna Sawicka, główna księgowa UG Monika Sosnowicz, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Adam Zaczkowski, z-ca kierownika Referatu Organizacyjnego Andrzej Kozłowski, członkowie Zarządu Gminnego ZOSP w Poraju.

Piknik Strażacki był okazją do przekazania wiadomości na temat bezpieczeństwa, na drogach, czy w czasie wakacji. Najbardziej efektowny był pokaz rozcinania sprzętem hydraulicznym prawdziwego samochodu i wydobywania z niego rannych osób, przygotowane przez OSP z Poraja, Nowej Wsi i Choronia. Narratorem był dh. Jan Szczęsny z OSP w Żarkach Letnisku. Przez całe sobotnie popołudnie strażacy organizowali konkursy dla dzieci. Sporym zainteresowaniem cieszył się pokaz sztuk walki zorganizowany przez Klub Sportowy „Musashi” z Żarek Letniska. Aplauz wzbudził artystyczny występ przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisku oraz Hani MatkowskiejŁucji Piecuch i Kuby Potempskiego. Oprócz najmłodszych wykonawców wystąpiła także Szalona Piątka Plus, Elżbieta Jatulewicz z piosenką ukraińską, taniec belgijka, który poprowadziła Maria Janusiewicz, Zespół Forest i dj Wiesław Kryszczak. Jak zwykle obleganą atrakcją była możliwość skąpania się w pianie, przygotowanej przez PSP z Myszkowa, z której to okazji skorzystali najmłodsi i rodzice. Nie zabrakło loterii fantowej, grilla, kawiarenki czy malowania twarzy. Na organizację Pikniku Urząd Gminy Poraj przeznaczył kwotę 10.000 zł.

Napisali o nas

Pijana 46 latka spowodowała kolizję w Żarkach-Letnisku

police Policja

Myszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową.

Więcej…

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka.

Więcej…

Seniorzy

Spotkanie Wigilijne Seniorów. Żarki - Letnisko 2023 rok.

Wigilia Seniorow 2023

Jak co roku tradycyjnie seniorzy w grudniu spotkali się na kolacji wigilijnej. Wśród zaproszonych gości byli:

Więcej…

Bal Seniora 2023 rok.

Jesien zycia 2023

„Jesień życia nie musi być szara” to motto tegorocznego Balu Seniora zorganizowanego przez Stowarzyszenie Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za tym aby zebrania wiejskie odbywały się przynajmniej 2 razy w roku, zgodnie ze Statutem Sołectwa Żarki Letnisko

Wirtualny spacer

spacer