sokpol niesmiec

Seniorzy w Opolu lato 2022

Opole 2022 seniorzy

Opole to piękna i atrakcyjna stolica województwa, jedno z najstarszych miast w Polsce. Właśnie to malowniczo położone miasto seniorzy z Choronia , Jastrzębia i Żarek- Letniska zwiedzali 7 lipca 2022 r.

Zwiedzanie rozpoczęli od Muzeum Polskiej Piosenki. To miejsce wyjątkowe, niby muzyka ,kultowy festiwal a wchodząc ogarnia każdego cisza. Słuchawki i audio przewodnik umożliwia samodzielne słuchanie wybranych utworów . Potem stanęliśmy na scenie amfiteatru i jak gwiazdy zaśpiewaliśmy piosenkę.  Po wrażeniach muzycznych odpoczywaliśmy w słońcu na pokładzie statku wycieczkowego płynącego po Odrze. Potem było zwiedzanie rynku gdzie uwagę przykuwał potężny Ratusz. Przeszliśmy Aleją Gwiazd ze słynnymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej. Podziwialiśmy majestatyczną Katedrę Podwyższenia Krzyża Św. I kościół Św. Anny. Na koniec obiad w restauracji Bida i powrót do domu. Wycieczka była dofinansowana przez p. wójt gminy Poraj jak również była pierwszym wyjazdem tworzącego się Stowarzyszenia Emerytów „ Wigor” Gminy Poraj.

Galeria TUTAJ

 

B.K

Napisali o nas

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Seniorzy

Majówka 2022 u Seniorów

Majowka u seniorow 2022

W sobotę 21.05.2022 w klubie „Czarka” majówkę zorganizowali seniorzy. Ze względu na silny wiatr i stosunkowo w tym dniu zimno bawili się w pomieszczeniu a nie na zewnątrz. Jak na majówkę przystało wszystkie potrawy pochodziły z grilla.

Więcej…

Wielkanocne spotkanie seniorów w Klubie „Czarka”

Wielkanoc 2022 Zarki Letnisko

W sobotnie popołudnie (23 kwietnia) w Klubie „Czarka” odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Żarek Letniska i Masłońskiego. Była to pierwsza okazja do bezpośredniego spotkania, po ponad dwuletnim okresie przerwy spowodowanej pandemią. Było wzruszenie, ale też dużo radości i humoru!

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem w Żarkach Letnisku prawa wycinania drzew na prywatnych działkach tylko pod zabudowę i w sytuacjach zagrożenia?

Wirtualny spacer

spacer