sokpol niesmiec

Wielkanocne spotkanie seniorów w Klubie „Czarka”

Wielkanoc 2022 Zarki Letnisko

W sobotnie popołudnie (23 kwietnia) w Klubie „Czarka” odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Żarek Letniska i Masłońskiego. Była to pierwsza okazja do bezpośredniego spotkania, po ponad dwuletnim okresie przerwy spowodowanej pandemią. Było wzruszenie, ale też dużo radości i humoru!

Galeria ze spotkania TUTAJ

Święta należą do najwspanialszych dni w roku. To czas, kiedy gromadzimy się przy stole, smakujemy potrawy, ale przede wszystkim cieszymy się obecnością innych ludzi. Okazję do wzajemnego spotkania mieli seniorzy z Żarek Letniska i zaproszeni goście.

W minioną sobotę, w Klubie „Czarka” w Żarkach Letnisku na wspólnym wielkanocnym świątecznym „jajeczku” świętowali seniorzy z Żarek Letniska i Masłońskiego. Na stole gościły oczywiście jajka, pod różną postacią, wspaniałe potrawy rodem z Kresów, wielkanocne baby, wędlin. Wszystko co gościło na stołach zostało własnoręcznie przygotowane przez samych seniorów.

logo UG

Zgromadzonych na uroczystości przywitał przewodniczący Józef Zimoląg, dziękując wszystkim za przybycie oraz krótko podsumował działalność z ostatnich miesięcy, na które złożyła się w dużej mierze pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wójt Katarzyna Kaźmierczak życzyła emerytom przede wszystkim zdrowia i dalszej niesłabnącej radości z prowadzonych działań. Podkreśliła wyjątkowość i dużą aktywność seniorów w Żarkach Letnisku, którzy tworzą magiczność i niepowtarzalną, życzliwą atmosferę Klubu „Czarka” oraz deklarując dalsza współpracę. Do życzeń przyłączyli się zaproszeni goście- ks. wikary Rafał Praski, radny powiatowy Mariusz KarkochaAndrzej Kozłowski z-ca kierownika Referatu Organizacyjnego i Spraw Społecznych Urzędu Gminy. Nie zabrakło symbolicznego poświęcenia potraw dokonanego przez ks. wikarego i poezji recytowanej przez Barbarę Kulikowską.

Najważniejsze tego dnia była możliwość spotkania się, po długiej, pandemicznej przerwie. Niestety, w czasie pandemii na wieczną emeryturę odeszło aż dziesięcioro seniorów. Ich pamięć uczczono minutą ciszy…

Fot. Romuald Kulikowski (Klub Czarka)

Napisali o nas

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Seniorzy

Majówka 2022 u Seniorów

Majowka u seniorow 2022

W sobotę 21.05.2022 w klubie „Czarka” majówkę zorganizowali seniorzy. Ze względu na silny wiatr i stosunkowo w tym dniu zimno bawili się w pomieszczeniu a nie na zewnątrz. Jak na majówkę przystało wszystkie potrawy pochodziły z grilla.

Więcej…

Wielkanocne spotkanie seniorów w Klubie „Czarka”

Wielkanoc 2022 Zarki Letnisko

W sobotnie popołudnie (23 kwietnia) w Klubie „Czarka” odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Żarek Letniska i Masłońskiego. Była to pierwsza okazja do bezpośredniego spotkania, po ponad dwuletnim okresie przerwy spowodowanej pandemią. Było wzruszenie, ale też dużo radości i humoru!

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer