sokpol niesmiec

Wielkanocne spotkanie seniorów w Klubie „Czarka”

Wielkanoc 2022 Zarki Letnisko

W sobotnie popołudnie (23 kwietnia) w Klubie „Czarka” odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Żarek Letniska i Masłońskiego. Była to pierwsza okazja do bezpośredniego spotkania, po ponad dwuletnim okresie przerwy spowodowanej pandemią. Było wzruszenie, ale też dużo radości i humoru!

Galeria ze spotkania TUTAJ

Święta należą do najwspanialszych dni w roku. To czas, kiedy gromadzimy się przy stole, smakujemy potrawy, ale przede wszystkim cieszymy się obecnością innych ludzi. Okazję do wzajemnego spotkania mieli seniorzy z Żarek Letniska i zaproszeni goście.

W minioną sobotę, w Klubie „Czarka” w Żarkach Letnisku na wspólnym wielkanocnym świątecznym „jajeczku” świętowali seniorzy z Żarek Letniska i Masłońskiego. Na stole gościły oczywiście jajka, pod różną postacią, wspaniałe potrawy rodem z Kresów, wielkanocne baby, wędlin. Wszystko co gościło na stołach zostało własnoręcznie przygotowane przez samych seniorów.

logo UG

Zgromadzonych na uroczystości przywitał przewodniczący Józef Zimoląg, dziękując wszystkim za przybycie oraz krótko podsumował działalność z ostatnich miesięcy, na które złożyła się w dużej mierze pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wójt Katarzyna Kaźmierczak życzyła emerytom przede wszystkim zdrowia i dalszej niesłabnącej radości z prowadzonych działań. Podkreśliła wyjątkowość i dużą aktywność seniorów w Żarkach Letnisku, którzy tworzą magiczność i niepowtarzalną, życzliwą atmosferę Klubu „Czarka” oraz deklarując dalsza współpracę. Do życzeń przyłączyli się zaproszeni goście- ks. wikary Rafał Praski, radny powiatowy Mariusz KarkochaAndrzej Kozłowski z-ca kierownika Referatu Organizacyjnego i Spraw Społecznych Urzędu Gminy. Nie zabrakło symbolicznego poświęcenia potraw dokonanego przez ks. wikarego i poezji recytowanej przez Barbarę Kulikowską.

Najważniejsze tego dnia była możliwość spotkania się, po długiej, pandemicznej przerwie. Niestety, w czasie pandemii na wieczną emeryturę odeszło aż dziesięcioro seniorów. Ich pamięć uczczono minutą ciszy…

Fot. Romuald Kulikowski (Klub Czarka)

Napisali o nas

Pijana 46 latka spowodowała kolizję w Żarkach-Letnisku

police Policja

Myszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową.

Więcej…

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka.

Więcej…

Seniorzy

Bal Seniora 2023 rok.

Jesien zycia 2023

„Jesień życia nie musi być szara” to motto tegorocznego Balu Seniora zorganizowanego przez Stowarzyszenie Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj. Seniorzy wiedzą, że starzenie się to nie wyrok , a wielki dar , który trzeba wykorzystać. 21 października 2023 roku to dzień w którym  seniorzy pokazali jak potrafią się cieszyć życiem.

Więcej…

Wycieczka na wody termalne

Termy 2023

W środę 27 września grupa seniorów zrzeszona w Stowarzyszeniu Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj wyjechała na wycieczkę na wody termalne do Szaflar z noclegiem w Poroninie.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za tym aby zebrania wiejskie odbywały się przynajmniej 2 razy w roku, zgodnie ze Statutem Sołectwa Żarki Letnisko

Wirtualny spacer

spacer