sokpol niesmiec

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Porajski Sztab zebrał 60.137,39 zł. „Jest to kolejny rekord pobity w zbiórce środków na pomoc najmłodszym. Dziękuję wszystkim wolontariuszom i osobom, które pracowały na zapleczu Finału Orkiestry” – podsumowuje Katarzyna Kaźmierczak, wójt Gminy Poraj.

Fundacja Jurka Owsiaka skupiła się tym razem na zbiórce funduszy na zakup sprzętu dla okulistyki dziecięcej, która przebiegała pod hasłem „Przejrzyj na oczy”.

Na ulicach naszej gminy kwestowało 55 wolontariuszy. Jak co roku, prawdziwą furorę zrobiła internetowa licytacja fantów oraz e-Skarbonka. Koncert finałowy odbył się tradycyjnie w sali widowiskowo-kinowej „Bajka”, jednak z powodu obostrzeń sanitarnych, z ograniczonym udziałem publiczności. Ci, mogli śledzić wszystkie wydarzenia z Kina w Internecie, m.in. na oficjalnym kanale youtubowym: „Gmina Poraj. Zalew Atrakcji”.

logo UG

W porajskim Finale padł rekord. Zebrano ponad 60 tys. zł. Organizatorem Orkiestry w Gminie Poraj jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Aspera” i jej prezes Anna Podsiadlik oraz grupa współpracowników i osób zaangażowanych w organizację corocznego wydarzenia. Na uwagę zasługuje organizacyjne zaangażowanie radnych: przewodniczącego Sylwestra SawickiegoBartosza RajczykaGrzegorza BojankaEwy MasłońDagmary Superson – KosztyłyŁukasza Adamczyka i Łukasza Boronia.

Tegorocznemu Finałowi towarzyszyła zbiórka pieniędzy organizowana w trakcie morsowania w Poraju oraz Halowego Turnieju Piłki Nożnej.

Foto: screeny z internetowej transmisji 30 Finału.

Całość realcji dostępna pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=auHSzrBxUbE&t=1096s&ab_channel=GminaPoraj.ZalewAtrakcji 

Napisali o nas

Pijana 46 latka spowodowała kolizję w Żarkach-Letnisku

police Policja

Myszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową.

Więcej…

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka.

Więcej…

Seniorzy

Bal Seniora 2023 rok.

Jesien zycia 2023

„Jesień życia nie musi być szara” to motto tegorocznego Balu Seniora zorganizowanego przez Stowarzyszenie Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj. Seniorzy wiedzą, że starzenie się to nie wyrok , a wielki dar , który trzeba wykorzystać. 21 października 2023 roku to dzień w którym  seniorzy pokazali jak potrafią się cieszyć życiem.

Więcej…

Wycieczka na wody termalne

Termy 2023

W środę 27 września grupa seniorów zrzeszona w Stowarzyszeniu Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj wyjechała na wycieczkę na wody termalne do Szaflar z noclegiem w Poroninie.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za tym aby zebrania wiejskie odbywały się przynajmniej 2 razy w roku, zgodnie ze Statutem Sołectwa Żarki Letnisko

Wirtualny spacer

spacer