sokpol niesmiec

Dobra Nutka - Żarki Letnisko

Dobra Nutka 2021

Szkolny zespół „Dobra Nutka” ze Szkoły Podstawowej w Żarkach-Letnisku zwyciężył w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Polskiej w Herbach „Ukryte Talenty”, w kategorii grupy wokalne i wokalno-instrumentalne. W tym samym konkursie drugie miejsce w kategorii klas I-III odniosła Antonina Warwas z Poraja, a wyróżnienie w kategorii przedszkolnej zdobyli „Przyjaciele Biedronki” z Przedszkola w Poraju.

Gminny Ośrodek Kultury w Herbach, w celu wspierania osób uzdolnionych wokalnie, zorganizował po raz drugi Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej „Ukryte Talenty”. Tak jak poprzednio, konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z województwa śląskiego. W tym roku wykonawcy mieli do zaprezentowania własną interpretację piosenek z repertuaru: Majki Jeżowskiej, Krzysztofa Krawczyka lub Zespołu Perfekt.

logo UG

Wśród wykonawców z naszej gminy, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku i jednocześnie członkowie zespołu szkolnego „Dobra nutka” pod opieką Agnieszki Broszkiewicz, zdobyli I miejsce. Antonina Warwas uczennica Szkoły Podstawowej w Poraju zajęła II miejsce w kategorii klas I-III. Najmłodsi wykonawcy „Przyjaciele Biedronki” z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju „Leśne Skrzaty” zdobyli wyróżnienie w konkursie.

Do konkursu przystąpiło 49 szkół z całego województwa, poziom wokalny był bardzo wysoki.

Uczniowie z Żarek Letniska wystąpili w składzie: Hanna Rehlich kl.VIII a, Nicole Matysik kl.VIII a, Nikola Morawiec kl. VIII b, Zuzanna Służałek kl. VIII b, Mateusz Iwański kl. VIII b, Alicja Wysocka kl. VIII b, Antonina Broszkiewicz kl. VII b, zaprezentowali utwór z repertuaru Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. „Wiele prób i ćwiczeń i oczywiście talent dzieci, przyniosło wspaniały efekt!” – cieszy się z występu Mariola Karpowicz, dyrektor SP w Żarkach Letnisku. Jak zgodnie podkreślają nasi młodzi wykonawcy: „Radość ogromna, ale i motywacja do dalszej, wytężonej pracy z myślą o kolejnych sukcesach”. Życzymy dalszych sukcesów.

Napisali o nas

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Seniorzy

Święto dostojnych Seniorów

Seniorzy Zarki Letnisko 2021

W czwartek 4.11.2021 r. w niewielkim gronie spotkali się Seniorzy którzy w ubiegłym roku i obecnym świętowali 80 lat swojego życia.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy po pandemii

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią seniorzy spotkali się przy muzyce aby zażyć trochę ruchu. Do tańca przygrywał pan Romek bawiąc wszystkich melodiami i śpiewem.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer