sokpol niesmiec

Dobra Nutka - Żarki Letnisko

Dobra Nutka 2021

Szkolny zespół „Dobra Nutka” ze Szkoły Podstawowej w Żarkach-Letnisku zwyciężył w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Polskiej w Herbach „Ukryte Talenty”,

w kategorii grupy wokalne i wokalno-instrumentalne. W tym samym konkursie drugie miejsce w kategorii klas I-III odniosła Antonina Warwas z Poraja, a wyróżnienie w kategorii przedszkolnej zdobyli „Przyjaciele Biedronki” z Przedszkola w Poraju. Gminny Ośrodek Kultury w Herbach, w celu wspierania osób uzdolnionych wokalnie, zorganizował po raz drugi Wojewódzki Konkurs Piosenki Polskiej „Ukryte Talenty”. Tak jak poprzednio, konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z województwa śląskiego. W tym roku wykonawcy mieli do zaprezentowania własną interpretację piosenek z repertuaru: Majki Jeżowskiej, Krzysztofa Krawczyka lub Zespołu Perfekt.

logo UG

Wśród wykonawców z naszej gminy, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku i jednocześnie członkowie zespołu szkolnego „Dobra nutka” pod opieką Agnieszki Broszkiewicz, zdobyli I miejsce. Antonina Warwas uczennica Szkoły Podstawowej w Poraju zajęła II miejsce w kategorii klas I-III. Najmłodsi wykonawcy „Przyjaciele Biedronki” z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju „Leśne Skrzaty” zdobyli wyróżnienie w konkursie.

Do konkursu przystąpiło 49 szkół z całego województwa, poziom wokalny był bardzo wysoki.

Uczniowie z Żarek Letniska wystąpili w składzie: Hanna Rehlich kl.VIII a, Nicole Matysik kl.VIII a, Nikola Morawiec kl. VIII b, Zuzanna Służałek kl. VIII b, Mateusz Iwański kl. VIII b, Alicja Wysocka kl. VIII b, Antonina Broszkiewicz kl. VII b, zaprezentowali utwór z repertuaru Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. „Wiele prób i ćwiczeń i oczywiście talent dzieci, przyniosło wspaniały efekt!” – cieszy się z występu Mariola Karpowicz, dyrektor SP w Żarkach Letnisku. Jak zgodnie podkreślają nasi młodzi wykonawcy: „Radość ogromna, ale i motywacja do dalszej, wytężonej pracy z myślą o kolejnych sukcesach”. Życzymy dalszych sukcesów.

Napisali o nas

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Seniorzy

Majówka 2022 u Seniorów

Majowka u seniorow 2022

W sobotę 21.05.2022 w klubie „Czarka” majówkę zorganizowali seniorzy. Ze względu na silny wiatr i stosunkowo w tym dniu zimno bawili się w pomieszczeniu a nie na zewnątrz. Jak na majówkę przystało wszystkie potrawy pochodziły z grilla.

Więcej…

Wielkanocne spotkanie seniorów w Klubie „Czarka”

Wielkanoc 2022 Zarki Letnisko

W sobotnie popołudnie (23 kwietnia) w Klubie „Czarka” odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Żarek Letniska i Masłońskiego. Była to pierwsza okazja do bezpośredniego spotkania, po ponad dwuletnim okresie przerwy spowodowanej pandemią. Było wzruszenie, ale też dużo radości i humoru!

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer