sokpol niesmiec

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Nawet 3 lata za kratami grozi mieszkańcowi Żarek Letnisko, za posiadanie amfetaminy. Na domiar złego 44-latek prawdopodobnie prowadził też pojazd pod wpływem narkotyków, za co grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Wczoraj przed południem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy podczas patrolu w Żarkach, skontrolowali kierowcę bmw. Za kierownicą siedział 44-latek, a na miejscu pasażera był 25-latek z Żarek. Powodem kontroli było niezastosowanie się do znaku zakazu wjazdu. W trakcie kontroli, mundurowi zauważyli, że obaj mężczyźni są wyraźnie pobudzeni i zdenerwowani sytuacją. W trakcie prowadzonej kontroli kierowca odrzucił woreczek myśląc, że umknie to uwadze mundurowych. Niestety stróże prawa byli czujni. Jak się okazało w woreczku było prawie 130 porcji amfetaminy należąca do starszego z nich. Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Policja logo

Zaraz też na jaw wyszedł powód jego zachowania. Wstępne badanie wykazało, że 44-letni kierowca jest pod działaniem amfetaminy. W związku z tym pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą, mężczyznę czekają kolejne kłopoty.  44-latek usłyszał na razie zarzut posiadania substancji niedozwolonych i przyznał się do winy. Grozi mu kara do 3 lat za kratami. Młodszy z nich w domu posiadał marihuanę. Usłyszał też zarzut posiadania substancji niedozwolonej.

Napisali o nas

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Seniorzy

Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukraina ZL 001

W odpowiedzi na apel władz Gminy o pomoc dla uchodźców z Ukrainy zamieszkałych w naszej gminie, Zarząd Koła ogłosił zbiórkę pieniężną na zakup artykułów żywnościowych, środków higienicznych.

Więcej…

Święto dostojnych Seniorów

Seniorzy Zarki Letnisko 2021

W czwartek 4.11.2021 r. w niewielkim gronie spotkali się Seniorzy którzy w ubiegłym roku i obecnym świętowali 80 lat swojego życia.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer