sokpol niesmiec

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Nawet 3 lata za kratami grozi mieszkańcowi Żarek Letnisko, za posiadanie amfetaminy. Na domiar złego 44-latek prawdopodobnie prowadził też pojazd pod wpływem narkotyków, za co grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Wczoraj przed południem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy podczas patrolu w Żarkach, skontrolowali kierowcę bmw. Za kierownicą siedział 44-latek, a na miejscu pasażera był 25-latek z Żarek. Powodem kontroli było niezastosowanie się do znaku zakazu wjazdu. W trakcie kontroli, mundurowi zauważyli, że obaj mężczyźni są wyraźnie pobudzeni i zdenerwowani sytuacją. W trakcie prowadzonej kontroli kierowca odrzucił woreczek myśląc, że umknie to uwadze mundurowych. Niestety stróże prawa byli czujni. Jak się okazało w woreczku było prawie 130 porcji amfetaminy należąca do starszego z nich. Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Policja logo

Zaraz też na jaw wyszedł powód jego zachowania. Wstępne badanie wykazało, że 44-letni kierowca jest pod działaniem amfetaminy. W związku z tym pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą, mężczyznę czekają kolejne kłopoty.  44-latek usłyszał na razie zarzut posiadania substancji niedozwolonych i przyznał się do winy. Grozi mu kara do 3 lat za kratami. Młodszy z nich w domu posiadał marihuanę. Usłyszał też zarzut posiadania substancji niedozwolonej.

Napisali o nas

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Seniorzy

Święto dostojnych Seniorów

Seniorzy Zarki Letnisko 2021

W czwartek 4.11.2021 r. w niewielkim gronie spotkali się Seniorzy którzy w ubiegłym roku i obecnym świętowali 80 lat swojego życia.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy po pandemii

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią seniorzy spotkali się przy muzyce aby zażyć trochę ruchu. Do tańca przygrywał pan Romek bawiąc wszystkich melodiami i śpiewem.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer