sokpol niesmiec

Muzyczne Niedziele w Altance

Muzyczne niedziele w altance 1

Gminny Ośrodek Kultury im. J.Gniatkowskiego zaprasza na cykl koncertów „Muzyczne niedziele w Altance”. Szczegóły na plakacie. Przypomnijmy, że koncerty odbędą się w Altance Hrabiny Stefanii Raczyńskiej w Żarkach Letnisku zawsze o godz. 16.00. Zagrają i zaśpiewają: Zdzisław Zasuń, Jurajska Kapela Biesiadna, Zespół Kalina, Szalona Piątka Plus, Żareckie Jarzębinki.

logo UG

25.07.2021 – ZDZISŁAW ZASUŃ – akordeonista, kierownik muzyczny oraz akompaniator zespołów śpiewaczych „Kalina” i „Żareckie Jarzębinki”. Przez wiele lat akompaniował również Dziecięcemu Zespołowi Pieśni i Tańca „Poraj”. Na scenie występuje nie tylko z zespołami, które prowadzi – gra również solo, pokazując publiczności jak wspaniale można się bawić przy muzyce płynącej z nieco już zapomnianego akordeonu.
15.08.2021 – „JURAJSKA KAPELA BIESIADNA” z Poraja – powstała w 2001 roku. Przez 3 lata współpracowała z Januszem Gniatkowskim jako zespół towarzyszący na koncertach. Repertuar kapeli jest w całości własny, kompozycje i teksty w większości stworzył kierownik kapeli – Mirosław Podlejski. Zespół koncertuje zarówno na lokalnych uroczystościach jak i na scenach w całym kraju. Kapela towarzyszy również w występach zespołowi śpiewaczemu „Malwy”.
22.08.2021 – ZESPÓŁ ŚPIEWACZY „KALINA” – powstał w 2002 roku w wyniku połączenia kół gospodyń wiejskich z Jastrzębia i Kuźnicy. Repertuar „Kaliny” obejmuje m.in. pieśni biesiadne, ludowe oraz znane przyśpiewki. Zespół występuje w szkołach i na oficjalnych uroczystościach podczas dożynek, świąt patriotycznych, oraz innych imprezach. Zdobył w ciągu swojej działalności liczne wyróżnienia i nagrody. Kierownikiem muzycznym jest Zdzisław Zasuń.
29.08.2021 – ZESPÓŁ „SZALONA PIĄTKA PLUS” – powstał w 2011 roku w Żarkach Letnisku. Założycielką i szefową zespołu jest Elżbieta Jatulewicz. Bardzo różnorodny repertuar zespołu obejmuje, między innymi: „Szukaj mnie”, „Intymny, mały świat”, „Najważniejsze, żeby znaleźć przyjaciela”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, czy „Bardzo smutna piosenka retro”. Panie wciąż rozwijają się muzycznie. Mają na swym koncie liczne sukcesy. Zdobyły wiele nagród w konkursach zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich.

12.09.2021 – ZESPÓŁ ŚPIEWACZY „ŻARECKIE JARZĘBINKI” – powstał w 2009 r. z potrzeby pasji muzycznej społeczności Żarek Letniska. W skład zespołu wchodzą osoby w różnym wieku – są osoby zarówno dorosłe, jak i młodzież. Zespół koncertuje na lokalnych wydarzeniach organizowanych w Gminie Poraj. Instruktorem muzycznym zespołu jest Zdzisław Zasuń, a kierownikiem – Zbigniew Wieczorek.

Plakat TUTAJ

Napisali o nas

Znowu nieletni z narkotykami

Policja Myszkow kajdanki

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w miniony weekend zatrzymali łącznie pięć osób, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Więcej…

Zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zatrzymany 1

Myszkowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Więcej…

BohaterON w Szkole w Żarkach-Letnisku

BohaterON Zarki Letnisko

Szkoła Podstawowa w Żarkach-Letnisku po raz pierwszy przystąpiła do projektu "BohaterON" w twojej szkole.

Więcej…

Dwaj nasi mieszkańcy wpadli za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za narkotyki

Nawet 3 lata za kratami mogą spędzić dwaj mieszkańcy Żarek Letnisko, którzy posiadali narkotyki. 37-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Więcej…

Poszukiwany 35 latek wpadł w ręce policjantów

aresztant policja

W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego.

Więcej…

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Seniorzy

Bal Seniorów WIGOR 2022 rok w Żarkach Letnisku

Bal Seniorów XI 2022

W sobotę 19.11.2022r w sali remizy OSP w Żarkach-Letnisku odbył się I-szy Bal Seniora organizowany przez nowo powstałe  Stowarzyszenie Seniorów „WIGOR” Gminy Poraj. Prezes Stowarzyszenia Józef Zimoląg powitał dostojnych Jubilatów nie tylko z Żarek-Letniska ale również z Choronia, zaproszonych gości oraz wszystkich uczestników balu.

Więcej…

Majówka 2022 u Seniorów

Majowka u seniorow 2022

W sobotę 21.05.2022 w klubie „Czarka” majówkę zorganizowali seniorzy. Ze względu na silny wiatr i stosunkowo w tym dniu zimno bawili się w pomieszczeniu a nie na zewnątrz.

Więcej…

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem w Żarkach Letnisku prawa wycinania drzew na prywatnych działkach tylko pod zabudowę i w sytuacjach zagrożenia?

Wirtualny spacer

spacer