sokpol niesmiec

OSP

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze

Strazacy 2021

W sobotę 18 czerwca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo -Wyborcze OSP w Żarkach Letnisku. Było to przedostatnie zebranie z serii zebrań strażackich w jednostkach w tym roku. Mijający rok był dla jednostki bardzo pracowity. Przyjęto w szeregi nowych druhów oraz wybrano władze jednostki. 

W zebraniu uczestniczyły władze gminy i związku, w tym: wójt Gminy Poraj dh. Katarzyna Kaźmierczak, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego i Członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP dh Zdzisław Ucieklak, sołtys Michał Drzewiecki, radny dh Krzysztof Klimekdh Marcin Makuch, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Poraju dh Mariusz Karkocha, komendant gminny dh Tomasz Marchewka, sekretarz dh Anna Trąbska, czonek Zarządu Gminnego dh Andrzej Kozłowski oraz przedstawiciel KP PSP w Myszkowie. W trakcie zebrania odczytane zostało sprawozdanie za 2020 rok oraz plany na rok 2021 z działalności jednostki. Przedłożone zostało także sprawozdanie i plan finansowy oraz z prac Komisji Rewizyjnej. Jednostka w Żarkach Letnisku liczy obecnie 88 członków, w tym 30 kobiet, 13 członków honorowych, w sumie 88 druhów. Funkcjonuje Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, orkiestra i zespół artystyczny. Z przedstawionych sprawozdań jednoznacznie wynika ile pracy i zaangażowania poświęcili druhowie na rzecz strażnicy i udziału w akcjach. OSP Żarki Letnisko wyjeżdżała w ubiegłym roku 82 razy, w tym do gaszenia pożarów 19 razy, a do likwidacji miejscowych zagrożeń 63 razy. Nie zabrakło również prac przy strażnicy: sala bilardowa, siłownia, malowanie garaży, wymiana instalacji elektrycznej  w piwnicy. Druhowie przeprowadzali szereg bieżących prac przy remontowych i utrzymaniowych przy remizie. Wybrano władze jednostki: Prezes – Mariusz Karkocha, Wiceprezes/naczelnik – Arkadiusz Biały, Wiceprezes – Artur Miklas, Z-ca Naczelnika - Sebastian Czajkowski, Sekretarz-Monika Sosnowicz, Skarbnik – Marta Janusiewicz, Gospodarz – Jan Szczęsny, Członek – Błażej Janikowski, Kronikarz – Michał Budek; SKŁAD KOMISJI REWIZYJNEJ: Przewodniczący – Sebastian KamińskiPiotr Pawliszyn i Marian Słabosz.

Napisali o nas

Nad basenem z narkotykami

Narkotyki nad basenem

Policjanci z Koziegłów zatrzymali mężczyznę, który w nietypowy sposób postanowić umilić sobie wieczór.

Więcej…

Kolejny kierujący rowerem ukarany mandatem 2500 złotych

Policja logo

O tym jak surowe konsekwencje grożą za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości przekonali się wczoraj dwaj mężczyźni.

Więcej…

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Seniorzy

Majówka 2022 u Seniorów

Majowka u seniorow 2022

W sobotę 21.05.2022 w klubie „Czarka” majówkę zorganizowali seniorzy. Ze względu na silny wiatr i stosunkowo w tym dniu zimno bawili się w pomieszczeniu a nie na zewnątrz. Jak na majówkę przystało wszystkie potrawy pochodziły z grilla.

Więcej…

Wielkanocne spotkanie seniorów w Klubie „Czarka”

Wielkanoc 2022 Zarki Letnisko

W sobotnie popołudnie (23 kwietnia) w Klubie „Czarka” odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Żarek Letniska i Masłońskiego. Była to pierwsza okazja do bezpośredniego spotkania, po ponad dwuletnim okresie przerwy spowodowanej pandemią. Było wzruszenie, ale też dużo radości i humoru!

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer