sokpol niesmiec

OSP

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze

Strazacy 2021

W sobotę 18 czerwca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo -Wyborcze OSP w Żarkach Letnisku. Było to przedostatnie zebranie z serii zebrań strażackich w jednostkach w tym roku. Mijający rok był dla jednostki bardzo pracowity. Przyjęto w szeregi nowych druhów oraz wybrano władze jednostki. 

W zebraniu uczestniczyły władze gminy i związku, w tym: wójt Gminy Poraj dh. Katarzyna Kaźmierczak, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego i Członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP dh Zdzisław Ucieklak, sołtys Michał Drzewiecki, radny dh Krzysztof Klimekdh Marcin Makuch, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Poraju dh Mariusz Karkocha, komendant gminny dh Tomasz Marchewka, sekretarz dh Anna Trąbska, czonek Zarządu Gminnego dh Andrzej Kozłowski oraz przedstawiciel KP PSP w Myszkowie. W trakcie zebrania odczytane zostało sprawozdanie za 2020 rok oraz plany na rok 2021 z działalności jednostki. Przedłożone zostało także sprawozdanie i plan finansowy oraz z prac Komisji Rewizyjnej. Jednostka w Żarkach Letnisku liczy obecnie 88 członków, w tym 30 kobiet, 13 członków honorowych, w sumie 88 druhów. Funkcjonuje Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, orkiestra i zespół artystyczny. Z przedstawionych sprawozdań jednoznacznie wynika ile pracy i zaangażowania poświęcili druhowie na rzecz strażnicy i udziału w akcjach. OSP Żarki Letnisko wyjeżdżała w ubiegłym roku 82 razy, w tym do gaszenia pożarów 19 razy, a do likwidacji miejscowych zagrożeń 63 razy. Nie zabrakło również prac przy strażnicy: sala bilardowa, siłownia, malowanie garaży, wymiana instalacji elektrycznej  w piwnicy. Druhowie przeprowadzali szereg bieżących prac przy remontowych i utrzymaniowych przy remizie. Wybrano władze jednostki: Prezes – Mariusz Karkocha, Wiceprezes/naczelnik – Arkadiusz Biały, Wiceprezes – Artur Miklas, Z-ca Naczelnika - Sebastian Czajkowski, Sekretarz-Monika Sosnowicz, Skarbnik – Marta Janusiewicz, Gospodarz – Jan Szczęsny, Członek – Błażej Janikowski, Kronikarz – Michał Budek; SKŁAD KOMISJI REWIZYJNEJ: Przewodniczący – Sebastian KamińskiPiotr Pawliszyn i Marian Słabosz.

Napisali o nas

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym. 42-latek powinien już dawno "siedzieć" w areszcie za nie wywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Poszukiwany 68-latek z Żarek Letnisko - zatrzymany w Sosnowcu

Operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny udowodnili, że żaden przestępca nie może czuć się bezpiecznie w swojej kryjówce.

Więcej…

Złodziej kamery leśnej zatrzymany w Masłońskiem

Kamera lesna

Profesjonalizm, zaangażowanie i determinacja, a także 25-letnie doświadczenie kryminalnego z Koziegłów przyczyniły się do zatrzymania sprawcy kradzieży.

Więcej…

Poraj 29 Finał WOŚP 2021 rok

wosp202109

Kolejnym pobiciem rekordu zakończył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poraju. Zebrano (dane na poniedziałek, godz. 10.30) 53.883,67 zł. 

Więcej…

Seniorzy

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy po pandemii

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią seniorzy spotkali się przy muzyce aby zażyć trochę ruchu. Do tańca przygrywał pan Romek bawiąc wszystkich melodiami i śpiewem.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer