sokpol niesmiec

Będzie remont ulicy Zielonej.

Ulica Zielona

Przed paroma dniami pisaliśmy o procedurach przetargowych dotyczących ul. Mickiewicza w Jastrzębiu. Gmina zaplanowała do cząstkowego remontu także ul. Zieloną w Żarkach Letnisku. Na wyłonienie wykonawcy w procedurze przetargowej Urząd Gminy czeka do 17 czerwca.

Ulica Zielona to jedna z ważniejszych dróg w Żarkach Letnisku. Każdego dnia przemieszcza się tutaj sporo samochodów, gdyż ulica Zielona stanowi główną drogę dojazdową do kilkunastu dróg w tej części miejscowości. Na tej drodze asfalt został położony 20 lat temu. W zdecydowanej części uległ już zniszczeniu. Głównie z powodu zwiększonego natężenia ruchu w stosunku do założeń technologicznych. Stan drogi coraz bardziej się pogarsza. Gmina Poraj szukała środków na realizację jej przebudowy, niwelując w międzyczasie powstałe ubytki w nawierzchni. 

logo UG

Dobrą nowinę dla mieszkańców i wszystkich przejezdnych ma wójt Katarzyna Kaźmierczak, która mówi: „Trwają obecnie procedury przetargowe. Po 17 czerwca powinniśmy wyłonić wykonawcę, po czym przystąpimy do jej naprawy.”

O przebudowę drogi monitowali radni: Krzysztof KlimekMarcin Makuch i Jolanta Chmura, zabiegał sołtys Michał Drzewiecki i leżała w gestii zainteresowania radnego powiatowego Mariusza Karkochy.

Droga zostanie wyremontowana w sumie na ok. półkilometrowym odcinku. Władze Gminy liczą, że naprawę cząstkową drogi uda się przeprowadzić w miarę szybko, tak by skutecznie móc rozwiązać problem mieszkańców tej części Żarek Letniska. Do momentu wykonania niezbędnych prac wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość.

Napisali o nas

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Poszukiwany 68-latek z Żarek Letnisko - zatrzymany w Sosnowcu

Operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny udowodnili, że żaden przestępca nie może czuć się bezpiecznie w swojej kryjówce.

Więcej…

Seniorzy

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy po pandemii

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią seniorzy spotkali się przy muzyce aby zażyć trochę ruchu. Do tańca przygrywał pan Romek bawiąc wszystkich melodiami i śpiewem.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer