sokpol niesmiec

Szalona Piątka Plus w TVP 3

Szalona TVP3

W poniedziałek (31 maja br.) na antenie TVP 3 mogliśmy obejrzeć materiał promujący „Szaloną Piątkę Plus”. Zespół obchodzi w tym roku Jubileusz 10-lecia działalności artystycznej.

Materiał przygotowany przez Lidię Tarczyńską – redaktorkę z TVP 3 Katowice jest wspaniałym podsumowaniem dotychczasowej pracy tego zespołu. Można go było obejrzeć w Wiadomościach Rolniczych o godz.11.30.

Dziękujemy L. Tarczyńskiej za promocję zespołu.

Dla osób, które nie zdołały go zobaczyć udostępniamy link do programu. Materiał o „Szalonej Piątce Plus” pojawia się w 18 minucie programu.

https://katowice.tvp.pl/54088887/wiadomosci-rolnicze-31052021

logo UG

Zespół „SZALONA PIĄTKA PLUS” powstał w 2011 roku w Żarkach-Letnisku. Jego założycielką i szefową jest Elżbieta Jatulewicz. „Szalona Piątka Plus” działa pod egidą Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Po zaledwie kilku próbach panie postanowiły wystąpić w „Senioradzie 2011” w Siewierzu. Ku ogromnemu zdziwieniu dostały drugą nagrodę. Uskrzydlone, postanowiły śpiewać dalej. W marcu 2013 wzięły udział ponownie w „Senioradzie 2013” w Siewierzu, gdzie zdobyły Grand Prix. Panie koncertują na różnego typu imprezach i wydarzeniach artystycznych w Gminie Poraj. Zespół wokalny „Szalona Piątka Plus” oraz solistka Elżbieta Jatulewicz oczarowały publiczność i jury ogólnopolskich V Juwenaliów III Wieku zbierając zasłużony aplauz publiczności, który miał odzwierciedlenie w werdykcie jury, które przyznało „Szalonej Piątce Plus” główną nagrodę w kategorii zespół wokalny, a występująca również solo Elżbieta Jatulewicz zdobyła główną nagrodę – w specjalnie stworzonej dla niej kategorii piosenki aktorskiej. Następne sukcesy to: 2015 rok – wyróżnienie w kategorii zespół wokalny podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie, w kwietniu 2017 – nagroda Grand Prix w Miejskim Domu Kultury w Hałcnowie podczas II Prezentacji Twórczości Artystycznej Seniorów, laureatki pięciu kolejnych Festiwali Piosenek Janusza Gniatkowskiego w Poraju – zdobywczynie w kolejnych latach pierwszych oraz drugich miejsc. Ostatnim znaczącym osiągnięciem Zespołu jest Wyróżnienie Specjalne Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Włoskiej „VOLARE”.

Fot: screen ekranu z materiałem z TVP3

Napisali o nas

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Poszukiwany 68-latek z Żarek Letnisko - zatrzymany w Sosnowcu

Operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny udowodnili, że żaden przestępca nie może czuć się bezpiecznie w swojej kryjówce.

Więcej…

Złodziej kamery leśnej zatrzymany w Masłońskiem

Kamera lesna

Profesjonalizm, zaangażowanie i determinacja, a także 25-letnie doświadczenie kryminalnego z Koziegłów przyczyniły się do zatrzymania sprawcy kradzieży.

Więcej…

Poraj 29 Finał WOŚP 2021 rok

wosp202109

Kolejnym pobiciem rekordu zakończył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poraju. Zebrano (dane na poniedziałek, godz. 10.30) 53.883,67 zł. 

Więcej…

Zatrzymani w Żarkach Letnisku

aresztowanyPolicjanci z Myszkowa w przeciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali trzech poszukiwanych. Mężczyźni w wieku 28, 34 i 42 lata trafili już za kraty. Do zatrzymania 28-latka doszło we wtorek.

Więcej…

Dzień Babci i Dziadka 2020

Dzien Babci i Dziadka Zarki Letnisko 2020

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka,

Galeria TUTAJ

Więcej…

WOŚP 2020 w Poraju

Dziękujemy, że jesteście. Drodzy wolontariusze, to Wy jesteście najważniejszym filarem WOŚP.

Więcej…

Przedszkolaki poznają zawody

Przedszkolaki Zarki Letnisko 2019

Dzieci z Przedszkola w Żarkach Letnisku w ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody" uczestniczyły w spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Więcej…

Seniorzy

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy po pandemii

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią seniorzy spotkali się przy muzyce aby zażyć trochę ruchu. Do tańca przygrywał pan Romek bawiąc wszystkich melodiami i śpiewem.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer