sokpol niesmiec

Szalona Piątka Plus w TVP 3

Szalona TVP3

W poniedziałek (31 maja br.) na antenie TVP 3 mogliśmy obejrzeć materiał promujący „Szaloną Piątkę Plus”. Zespół obchodzi w tym roku Jubileusz 10-lecia działalności artystycznej.

Materiał przygotowany przez Lidię Tarczyńską – redaktorkę z TVP 3 Katowice jest wspaniałym podsumowaniem dotychczasowej pracy tego zespołu. Można go było obejrzeć w Wiadomościach Rolniczych o godz.11.30.

Dziękujemy L. Tarczyńskiej za promocję zespołu.

Dla osób, które nie zdołały go zobaczyć udostępniamy link do programu. Materiał o „Szalonej Piątce Plus” pojawia się w 18 minucie programu.

https://katowice.tvp.pl/54088887/wiadomosci-rolnicze-31052021

logo UG

Zespół „SZALONA PIĄTKA PLUS” powstał w 2011 roku w Żarkach-Letnisku. Jego założycielką i szefową jest Elżbieta Jatulewicz. „Szalona Piątka Plus” działa pod egidą Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Po zaledwie kilku próbach panie postanowiły wystąpić w „Senioradzie 2011” w Siewierzu. Ku ogromnemu zdziwieniu dostały drugą nagrodę. Uskrzydlone, postanowiły śpiewać dalej. W marcu 2013 wzięły udział ponownie w „Senioradzie 2013” w Siewierzu, gdzie zdobyły Grand Prix. Panie koncertują na różnego typu imprezach i wydarzeniach artystycznych w Gminie Poraj. Zespół wokalny „Szalona Piątka Plus” oraz solistka Elżbieta Jatulewicz oczarowały publiczność i jury ogólnopolskich V Juwenaliów III Wieku zbierając zasłużony aplauz publiczności, który miał odzwierciedlenie w werdykcie jury, które przyznało „Szalonej Piątce Plus” główną nagrodę w kategorii zespół wokalny, a występująca również solo Elżbieta Jatulewicz zdobyła główną nagrodę – w specjalnie stworzonej dla niej kategorii piosenki aktorskiej. Następne sukcesy to: 2015 rok – wyróżnienie w kategorii zespół wokalny podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie, w kwietniu 2017 – nagroda Grand Prix w Miejskim Domu Kultury w Hałcnowie podczas II Prezentacji Twórczości Artystycznej Seniorów, laureatki pięciu kolejnych Festiwali Piosenek Janusza Gniatkowskiego w Poraju – zdobywczynie w kolejnych latach pierwszych oraz drugich miejsc. Ostatnim znaczącym osiągnięciem Zespołu jest Wyróżnienie Specjalne Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Włoskiej „VOLARE”.

Fot: screen ekranu z materiałem z TVP3

Napisali o nas

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Seniorzy

Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukraina ZL 001

W odpowiedzi na apel władz Gminy o pomoc dla uchodźców z Ukrainy zamieszkałych w naszej gminie, Zarząd Koła ogłosił zbiórkę pieniężną na zakup artykułów żywnościowych, środków higienicznych.

Więcej…

Święto dostojnych Seniorów

Seniorzy Zarki Letnisko 2021

W czwartek 4.11.2021 r. w niewielkim gronie spotkali się Seniorzy którzy w ubiegłym roku i obecnym świętowali 80 lat swojego życia.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer