sokpol niesmiec

Amfiteatr w Żarkach Letnisku. Już wkrótce ruszy budowa.

Amfiteatr Zarki Letnisko budowa

Już nie tylko światełko w tunelu, ale prawdziwą oświetloną i jasną, prostą drogę widać na szlaku do budowy Amfiteatru w Żarkach Letnisku. Dopinanie budżetu na budowę Amfiteatry trwało dość długo.

W międzyczasie zmieniły się władze Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska, które realizuje projekt budowy tego obiektu. Amfiteatr zbudowany zostanie w miejsce starego amfiteatru i powstanie na gruncie należącym do Gminy Poraj. Właśnie, dzięki pożyczce w kwocie 150.000 zł udzielonej Towarzystwu przez Urząd Gminy i pomocy prywatnego przedsiębiorcy, dopięto budżet inwestycyjny.

Koszt budowy od podstaw nowego Amfiteatru wynieść ma ok. 200 tys. zł. Złożyć się ma na nią dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozyskana dzięki Partnerstwu Północnej Jury i pomocy m.in. Urzędu Gminy. Urząd Marszałkowski przyznał na ten cel kwotę niewiele ponad 150 tys. zł i na chwilę obecną trwają procedury związane przekazaniem tej kwoty.

By prace mogły zostać rozpoczęte z pomocą przyszli: Urząd Gminy Poraj i Firma „Sokpol”. W sumie dzięki pomocy Państwa Romana i Silvii Sobczyk Towarzystwo uzyskało 50 tys. zł., a dzięki nieoprocentowanej pożyczce z Urzędu Gminy Poraj w kwocie 150.000 zł, którą TPŻL ma zwrócić Gminie Poraj po otrzymaniu dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Koszt całości realizacji projektu budowy ma zamknąć się kwotą blisko 200.000 zł. Dodatkowo TPŻL prowadzi zbiórkę publiczną.

Podpisanie Umowy pożyczki odbyło się w piątek (7.05) w Urzędzie Gminy, a podpisały go członkinie zarządu TPŻL: Barbara Woźniak – prezes, Barbara Nowak – wiceprezes i Teresa Koścień – skarbnik, a z ramienia Gminy: wójt Katarzyna Kaźmierczak i skarbnik Anna Kukla.

logo UG

Nowy obiekt żareckiego amfiteatru ma powstać w miejscu dotychczasowego amfiteatru. Stary Amfiteatr, który przed ponad 20 laty powstał staraniem Rady Sołeckiej, został już wyburzony. Nowy Amfiteatr według nowoczesnego projektu, powstać ma na terenie między basenem kąpielowym a torami, przy rzece Czarce. Projekt architektoniczny, na który jeszcze w ubiegłym roku Urząd Gminy Poraj przekazał środki Towarzystwu jest już gotowy, prace mają ruszyć lada moment i wszystko na to wskazuje, że być może, jeżeli pozwoli na to sytuacja pandemiczna, odbędą się w Amfiteatrze pierwsze imprezy plenerowe.

Napisali o nas

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Poszukiwany 68-latek z Żarek Letnisko - zatrzymany w Sosnowcu

Operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny udowodnili, że żaden przestępca nie może czuć się bezpiecznie w swojej kryjówce.

Więcej…

Seniorzy

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy po pandemii

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią seniorzy spotkali się przy muzyce aby zażyć trochę ruchu. Do tańca przygrywał pan Romek bawiąc wszystkich melodiami i śpiewem.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer