sokpol niesmiec

Złodziej kamery leśnej zatrzymany w Masłońskiem

Kamera lesna

Profesjonalizm, zaangażowanie i determinacja, a także 25-letnie doświadczenie kryminalnego z Koziegłów przyczyniły się do zatrzymania sprawcy kradzieży.

Po śladach na śniegu, biegnąc ponad 5 kilometrów wytropił i zatrzymał, a następnie rozliczył 40-latka z Masłońskiego.

Policja logo

Do zdarzenia doszło w niedzielę w samo południe. Dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie masywu leśnego nieznany sprawca ubrany na ciemno w kominiarce dokonał kradzieży kamery leśnej. Na miejscu zjawił się patrol z Koziegłów. Kryminalny szybko ustalił, że w miejscu kradzieży widoczne są świeże ślady pozostawione na śniegu. W obawie przed następnymi opadami śniegu i zatarciem ich, pobiegł w kierunku tam, gdzie one prowadziły. Sprawca próbował zmylić policjantów wchodząc np. do rzeki, czy później na jezdnię. Z determinacją biegł dalej za śladami. Po 5-kilometrowym dystansie, trop zaprowadził go do jednego z mieszkań w miejscowości Masłońskie. Tam razem z kolegą z patrolu zastali dobrze znanego im 40-latka. Mężczyzna zaprzeczał, że nie ma związku z żadną kradzieżą i że nic na ten temat nie wie.Śledczy nie odpuścili. Podczas przeszukania jego mieszkania, odnaleźli całkowicie przemoczone obuwie, które odpowiadało odwzorowaniu pozostawionym na śniegu. 40-latek, dalej upierał się, że nie ma nic wspólnego z kradzieżą foto- pułapki. Wobec powyższego policjanci podjęli decyzję o przeszukaniu pomieszczeń gospodarczych. I tam w jednym z nich natknęli się na zawinięta w folię aluminiową skradzioną kamerę. Mężczyzna przyznał się do winy. Został zatrzymany i usłyszał zarzut. Warta 1000 złotych kamera leśna została odzyskana dzięki profesjonalnej pracy kryminalnej. Odzyskane w całości wraz z kartą SIM urządzenie wkrótce trafi do właściciela. 40-latek stanie przed obliczem sądu, który zadecyduje o jego losie.

Napisali o nas

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Poszukiwany 68-latek z Żarek Letnisko - zatrzymany w Sosnowcu

Operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny udowodnili, że żaden przestępca nie może czuć się bezpiecznie w swojej kryjówce.

Więcej…

Złodziej kamery leśnej zatrzymany w Masłońskiem

Kamera lesna

Profesjonalizm, zaangażowanie i determinacja, a także 25-letnie doświadczenie kryminalnego z Koziegłów przyczyniły się do zatrzymania sprawcy kradzieży.

Więcej…

Poraj 29 Finał WOŚP 2021 rok

wosp202109

Kolejnym pobiciem rekordu zakończył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poraju. Zebrano (dane na poniedziałek, godz. 10.30) 53.883,67 zł. 

Więcej…

Zatrzymani w Żarkach Letnisku

aresztowanyPolicjanci z Myszkowa w przeciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali trzech poszukiwanych. Mężczyźni w wieku 28, 34 i 42 lata trafili już za kraty. Do zatrzymania 28-latka doszło we wtorek.

Więcej…

Dzień Babci i Dziadka 2020

Dzien Babci i Dziadka Zarki Letnisko 2020

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka,

Galeria TUTAJ

Więcej…

WOŚP 2020 w Poraju

WOSP 2020

Dziękujemy, że jesteście. Drodzy wolontariusze, to Wy jesteście najważniejszym filarem WOŚP. Tegoroczny, 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz był kolejny rekordowy.

Więcej…

Przedszkolaki poznają zawody

Przedszkolaki Zarki Letnisko 2019

Dzieci z Przedszkola w Żarkach Letnisku w ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody" uczestniczyły w spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Więcej…

Jak szukać zaginionego psa, kota

pies bezpanski

„To mi się na pewno nie zdarzy”, „To nie mój problem” – uważa niejeden właściciel psa czy kota.

Więcej…

Próbna ewakuacja szkoły

Zlobek w Zarkach Letnisku

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Każdy zakład pracy czy szkoła musi posiadać oznaczone drogi ewakuacyjne oraz plan ewakuacji.

Więcej…

Seniorzy

Dzień Babci i Dziadka

Dzien Dziadka i Babci

W sobotę 25.01.2020. w Klubie Seniora „Czarka” przy muzyce pana Romka seniorzy obchodzili swoje święto.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer