sokpol niesmiec

Porządki w czasie pandemii

Seniorzy z Zarek Letniska w czasie pandemii 

Seniorzy z Klubu „Czarka” w Żarkach Letnisku postanowili zorganizować akcję sprzątania okolicy. Jako miejsce do zrobienia porządków wybrali najbliższe otoczenie wkopanej z ich inicjatywy Kapsuły Czasu, która od pięciu lat znajduje się w bliskim sąsiedztwie obelisku ku czci Hrabiny Raczyńskiej. Przy okazji seniorzy apelują o poszanowanie wspólnej własności i dla pracy społecznej.

logo UG Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy zarządu koła seniorów Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Żarkach Letnisku. Jego członkowie stanęli na wysokość zadania i pomimo upału wysprzątali okolicę. Oczywiście bezpieczeństwo było tu priorytetowe, przede wszystkim sanitarne, ale również fakt, że kto nie czuł się na siłach, w każdej chwili mógł zrezygnować. Nikt się nie poddał, nikt nie zrezygnował! Wszyscy pracowali, a do akcji oprócz seniorów, włączyła się również przedstawicielka najmłodszego pokolenia żarczan. Sprzątanie trwało kilka godzin, a jego efekty były widoczne jak na dłoni. Dodatkowo seniorzy wkopali kilka sztuk cisów, gdyż sadzone przez nich regularnie do tej pory tuje, zazwyczaj znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. W tym miejscu, seniorzy zwracają uwagę, że nie upiększają tego terenu tylko dla siebie, ale dla wszystkich mieszkańców i turystów. Upominają, że takie sadzonki można kupić za niewielkie kwoty w szkółkach krzewów czy w marketach, a te posadzone przez seniorów nie trzeba ciemną nocą przesadzać do siebie do ogródka. „Szanujmy pracę i pieniądze społeczników, w szczególności, że są to starsze osoby, które poświęcają swój czas i siły, by nam wszystkim żyło się dobrze i estetycznie” – podkreślają członkowie zarządu koła. Po akcji sprzątania okolica jest teraz czystsza i przyjemniejsza dla oka. „Apelujemy więc do mieszkańców o uszanowanie wykonanej w pocie czoła pracy i dbanie o to, aby jak najdłużej tak pozostało. To przecież nasz wspólny dom i wspólna sprawa” – mówią zgodnie seniorzy.

Fotogaleria TUTAJ

Napisali o nas

Konkurs „Z książką Ci do twarzy”

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku rozstrzygnięty został konkurs „Z książką Ci do twarzy” organizowany przez szkołę. Jego głównym celem i założeniem było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie talentów fotograficznych oraz pobudzanie twórczej wyobraźni.

Więcej…

Dzień kota w Przedszkolu

Dzien kota

Dzień kota w Przedszkolu w Żarkach Letnisku. Puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Jednym słowem – koty!

Więcej…

Poszukiwany 68-latek z Żarek Letnisko - zatrzymany w Sosnowcu

Operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny udowodnili, że żaden przestępca nie może czuć się bezpiecznie w swojej kryjówce.

Więcej…

Złodziej kamery leśnej zatrzymany w Masłońskiem

Kamera lesna

Profesjonalizm, zaangażowanie i determinacja, a także 25-letnie doświadczenie kryminalnego z Koziegłów przyczyniły się do zatrzymania sprawcy kradzieży.

Więcej…

Poraj 29 Finał WOŚP 2021 rok

wosp202109

Kolejnym pobiciem rekordu zakończył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poraju. Zebrano (dane na poniedziałek, godz. 10.30) 53.883,67 zł. 

Więcej…

Zatrzymani w Żarkach Letnisku

aresztowanyPolicjanci z Myszkowa w przeciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali trzech poszukiwanych. Mężczyźni w wieku 28, 34 i 42 lata trafili już za kraty. Do zatrzymania 28-latka doszło we wtorek.

Więcej…

Dzień Babci i Dziadka 2020

Dzien Babci i Dziadka Zarki Letnisko 2020

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka,

Galeria TUTAJ

Więcej…

WOŚP 2020 w Poraju

WOSP 2020

Dziękujemy, że jesteście. Drodzy wolontariusze, to Wy jesteście najważniejszym filarem WOŚP. Tegoroczny, 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz był kolejny rekordowy.

Więcej…

Przedszkolaki poznają zawody

Przedszkolaki Zarki Letnisko 2019

Dzieci z Przedszkola w Żarkach Letnisku w ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody" uczestniczyły w spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Więcej…

Jak szukać zaginionego psa, kota

pies bezpanski

„To mi się na pewno nie zdarzy”, „To nie mój problem” – uważa niejeden właściciel psa czy kota.

Więcej…

Próbna ewakuacja szkoły

Zlobek w Zarkach Letnisku

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Każdy zakład pracy czy szkoła musi posiadać oznaczone drogi ewakuacyjne oraz plan ewakuacji.

Więcej…

Seniorzy

Dzień Babci i Dziadka

Dzien Dziadka i Babci

W sobotę 25.01.2020. w Klubie Seniora „Czarka” przy muzyce pana Romka seniorzy obchodzili swoje święto.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer