sokpol niesmiec

Porządki w czasie pandemii

Seniorzy z Zarek Letniska w czasie pandemii 

Seniorzy z Klubu „Czarka” w Żarkach Letnisku postanowili zorganizować akcję sprzątania okolicy. Jako miejsce do zrobienia porządków wybrali najbliższe otoczenie wkopanej z ich inicjatywy Kapsuły Czasu, która od pięciu lat znajduje się w bliskim sąsiedztwie obelisku ku czci Hrabiny Raczyńskiej. Przy okazji seniorzy apelują o poszanowanie wspólnej własności i dla pracy społecznej.

logo UG Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy zarządu koła seniorów Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Żarkach Letnisku. Jego członkowie stanęli na wysokość zadania i pomimo upału wysprzątali okolicę. Oczywiście bezpieczeństwo było tu priorytetowe, przede wszystkim sanitarne, ale również fakt, że kto nie czuł się na siłach, w każdej chwili mógł zrezygnować. Nikt się nie poddał, nikt nie zrezygnował! Wszyscy pracowali, a do akcji oprócz seniorów, włączyła się również przedstawicielka najmłodszego pokolenia żarczan. Sprzątanie trwało kilka godzin, a jego efekty były widoczne jak na dłoni. Dodatkowo seniorzy wkopali kilka sztuk cisów, gdyż sadzone przez nich regularnie do tej pory tuje, zazwyczaj znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. W tym miejscu, seniorzy zwracają uwagę, że nie upiększają tego terenu tylko dla siebie, ale dla wszystkich mieszkańców i turystów. Upominają, że takie sadzonki można kupić za niewielkie kwoty w szkółkach krzewów czy w marketach, a te posadzone przez seniorów nie trzeba ciemną nocą przesadzać do siebie do ogródka. „Szanujmy pracę i pieniądze społeczników, w szczególności, że są to starsze osoby, które poświęcają swój czas i siły, by nam wszystkim żyło się dobrze i estetycznie” – podkreślają członkowie zarządu koła. Po akcji sprzątania okolica jest teraz czystsza i przyjemniejsza dla oka. „Apelujemy więc do mieszkańców o uszanowanie wykonanej w pocie czoła pracy i dbanie o to, aby jak najdłużej tak pozostało. To przecież nasz wspólny dom i wspólna sprawa” – mówią zgodnie seniorzy.

Fotogaleria TUTAJ

Napisali o nas

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Zderzenie rowerzystów

Zderzenie rowerzystow Zarki Letnisko 1

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło...bezpieczny dla użytkowników. Niestety nie zawsze tak jest.

Więcej…

Seniorzy

Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukraina ZL 001

W odpowiedzi na apel władz Gminy o pomoc dla uchodźców z Ukrainy zamieszkałych w naszej gminie, Zarząd Koła ogłosił zbiórkę pieniężną na zakup artykułów żywnościowych, środków higienicznych.

Więcej…

Święto dostojnych Seniorów

Seniorzy Zarki Letnisko 2021

W czwartek 4.11.2021 r. w niewielkim gronie spotkali się Seniorzy którzy w ubiegłym roku i obecnym świętowali 80 lat swojego życia.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer