sokpol niesmiec

Gmina Poraj właścicielem działek, na której stoi amfiteatr w Żarkach Letnisku

Amfiteatr 03

Wieloletnie starania Gminy Poraj o pozyskanie terenu z amfiteatrem i parkingiem w Żarkach Letnisku zakończony sukcesem.

Amfiteatr 01

Wojewoda Śląski wydał decyzję, w której potwierdza, że Gmina Poraj jest właścicielem tego terenu. Chodzi o teren o powierzchni ponad 8000 m2. Są to dwie działki w Żarkach Letnisku na której znajduje się amfiteatr i parking (teren cotygodniowych, niedzielnych ryneczków) oraz teren obok poczekalni, po drugiej stronie torów PKP. Gmina Poraj od wielu lat starała się o uznanie swoich praw, złożyła wniosek do Wojewody o komunalizację, celem pozyskania tych terenów na cele służące wszystkim mieszkańcom. Teraz Wojewoda potwierdził, że PKP nigdy nie było właścicielem, a Gmina Poraj z mocy prawa nabyła prawa do nieodpłatnego dysponowania własnością terenu dzisiejszych działek 743/10 i 743/11 już w 1990 roku. 

Amfiteatr 02

„To niezwykle ważna decyzja dla mieszkańców nie tylko Żarek Letniska, ale całej gminy. Potwierdzenie, że Gmina Poraj ma prawa własności de facto już od 1990 roku jest historycznym wydarzeniem i kończy sukcesem nasze starania o te tereny. Pragnę podziękować Zarządowi Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska im. Hrabiny Stefanii Raczyńskiej za zaangażowanie i determinację w działaniach w tym temacie na ostatnim etapie procedury. Stanowczość i upór zarządu z całą pewnością przyczyniły się do szybkiej pozytywnej finalizacji sprawy” – podkreśla wójt Katarzyna Kaźmierczak. Poniżej prezentujemy harmonogram starań Gminy Poraj o pozyskanie tych terenów oraz decyzję Wojewody Śląskiego:

Decyzja 1                Decyzja 2                Decyzja 3

Amfiteatr 04

Napisali o nas

Tragedia na basenie

basen 2022 utoniecie16 maja po południu ze zbiornika wodnego wyłowiono 52-latka. Pomimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kryminalni z Koziegłów pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej…

30 Finał WOŚP. Kolejny rekord

wosp 30

Niedziela (30 stycznia) stała pod znakiem jubileuszowego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej…

Mandat 2500 złotych na ulicy Nadrzecznej

Mandat 2021
Kosztowna jazda na rowerze. 
Więcej…

Zatrzymali 43-letnią złodziejkę

kosztowna przyjaciolka 1

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 43-letnią złodziejkę, która okradła swojego znajomego. Nieuczciwa "przyjaciółka" wykorzystując nieuwagę 65-latka zabrał mu wszystkie oszczędności.

Więcej…

Zatrzymani z narkotykami

Narkotyki w Zarkach Letnisku

Kierowca BMW lat 44 i pasażer lat 24 wpadli z narkotykami.

Więcej…

Pijana 62 latka na ulicy Zielonej

Policja logo

Przypadkowy świadek zainterweniował wobec kierującej hyundaiem, która kompletnie pijana kupiła sobie alkohol,następnie siadła za kierownicę osobówki i jechała wężykiem ulicami Żarek Letnisko.

Więcej…

Kolejny poszukiwany zatrzymany w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko 1

Myszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym.

Więcej…

Zatrzymany 67-latek

Aresztant

Poszukiwany 67-latek wpadł w ręce Policji w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Interwencja Policji w Żarkach Letnisku

police Policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku.

Więcej…

Seniorzy

Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukraina ZL 001

W odpowiedzi na apel władz Gminy o pomoc dla uchodźców z Ukrainy zamieszkałych w naszej gminie, Zarząd Koła ogłosił zbiórkę pieniężną na zakup artykułów żywnościowych, środków higienicznych.

Więcej…

Święto dostojnych Seniorów

Seniorzy Zarki Letnisko 2021

W czwartek 4.11.2021 r. w niewielkim gronie spotkali się Seniorzy którzy w ubiegłym roku i obecnym świętowali 80 lat swojego życia.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz że na stacji kolejowej po modernizacji powinien być zegar wskazujący godzinę?

Wirtualny spacer

spacer