Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Byly »

Od wtorku zamykają przejazd kolejowy w Nowej Wsi, ciekawe, czy rozjeżdżą nasze drogo w Żarkach Letnisku? Zobaczymy gdzie zrobią objazdy, jeżeli w Żarkach i na Nadwarciu, to trochę nas uchronią, ale jak inaczej to będzie tragedia. Mam nadzieję, że ci co będą znali skrót do Częstochowy przez Żarki Letnisko nie będzie wielu:( Czekają nas ciężkie kilka lat:(
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by zg »

Ponoć rozpoczęto budowę wiaduktu nad torami.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Bruner »

Nie ma znaków zakazujących wjazdu samochodów ciężarowych. A można by takowy postawić, i napis za wyjątkiem dostaw do sklepu i posesji, np przywóz węgla czy materiałów budowlanych. Tak to widzę 40 tonowe zestawy które jeżdżą po naszych ledwo wyremontowanych drogach. Budowa potrwa najmniej dwa lata więc przez tam czas Słoneczna Nadrzeczna Raczyńskiej przestaną istnieć. A po remoncie nikt u nas nic nie zrobi. Poczekajcie do lata jak szarańcza. Letników będzie tranzytem jechać.
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Rafał »

Witam,

Byłem w ten weekend w Żarkach-Letnisku i nie poznaję miejscowości, ruch na ulicy Prostej w stronę Poraja jak na autostradzie.
Wcześniej ten ruch był całkiem normalny. Nie wiecie Państwo czy to wina tego zamkniętego wiaduktu czy też może remontów na "Gierkówce" ?
A może to norma ? :)

Pozdrawiam,
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Marcin »

Jest dramat. Kto do tego dopuścił?

Nie ma opcji aby to miało tak działać dwa lata...

I też coś czuję, że źle to się skończy. Przecież zaraz przy wejściu na plac zabaw jeżdzą teraz tiry.
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Rafał »

Witam,

Nie za wesoło to wygląda niestety. Czy mamy przedstawicieli rady gminny na forum ? Wydaję mi się że trzeba podnieść tą sprawę na najbliższym posiedzeniu. Auta pędzące 100km/h przy ograniczeniu 50km/h ? aż dziw bierze, że w ostatnim czasie nie doszło do wypadku, ostatnio z ulicy Nadrzecznej praktycznie wyjechać nie mogłem. Może jest szansa żeby złożyć wniosek o zamontowanie dodatkowych wysepek spowalniających, fotoradar, wyświetlacz z prędkościomierzem etc, opcji jest naprawdę sporo. Wydaję mi się że nie powinniśmy czekać aż dojdzie do tragedii.
Tiry koło placu zabaw, to już naprawdę porażka.

Nie wiem jakim cudem miejscowość, która nie ukrywajmy, jest wypoczynkowo-rekreacyjna, musi borykać się z takimi problemami.
warcaby
Guru
Posts: 206
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by warcaby »

Nic to nie da, trzeba tak jak ja to zrobiłem zgłaszać na policję, mówić gdzie przekraczają prędkość bądź łamią ludzie przepisy i napewno patrol będzie częściej. Mamy mapę zagrożenia i trzeba z niej korzystać.
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Rafał »

Witam,

Podobno prowadzone są pracy nad reorganizacją ruchu ciężarówek, Szczegółów nie znam bo mi nie udzielono informacji.
Co do fotoradarów etc. trzeba sprawę kierować do urzędu w Katowicach. Chyba się przejdę do nich i zobaczymy co uda się ugrać - pewnie niewiele, ale warto próbować.

Tak zgadza się, trzeba zgłaszać każdy incydent w Krajowej Mapie Zagrożeń, wtedy będzie wysyłane więcej patroli policji - tak mi przynajmniej powiedziano dzisiaj w komendzie w Myszkowie.

Pozdrawiam,
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Marcin »

Na fotoradar w takim miejscu nie ma szans. Szkoda czasu.

Może powinniśmy wszyscy skoordynować się i regularnie zgłaszać niebezpieczeństwo na mapie zagrożeń? Z tego co wiem - choć mało kto o tej mapie słyszał - to policja bierze ją "na poważnie" i nie mają w zwyczaju ignorować zgłoszeń. A niebezpiczeństwo występuje cały czas, więc nie ma tu mowy o jakieś manipulacji z naszej strony.

Ewentualnie pozostaje też długi spacer mieszkańców po przejściu dla pieszych przy mięsnym :)
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Rafał »

Witam,

Tak, jestem jak najbardziej za. Szczerzę mówiąc to sam nie miałem pojęcia że taka mapa istnieje. Dowiedziałem się dopiero dzisiaj :)
Na spacer chętnie się wybiorę :)

Pozdrawiam,
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by zg »

I znowu ktoś zaplanował inwestycję nie przewidując jaki skutek wywoła przeniesienie ruchu tranzytowego aut ciężarowych z Koziegłów na Żaki miasto.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Byly »

Ten "ktoś" to myśmy wyborcy tego "ktosia" wybrali. Kiedyś napisałem, że w województwie tez są debile, bo postanowili wyremontować bardzo w dobrym stanie drogę wojewódzką 791 przez Myszków, konkretnie ulicę Słowackiego. Ktoś na forum poinformował mnie, że właśnie ulicą Słowackiego będzie objazd. Dotychczas nie ma żadnego objazdu przez Słowackiego. Wydano miliony złotych na drogę która nie wymagała remontu. Pewnie mieli unijne pieniądze i musieli wydać w starym roku, bo jak inaczej to wytłumaczyć?
Jak zapamiętałem, to zawsze po wyborach zmieniała się obsada ministerialna, w województwach wojewodowie i zastępcy, w powiatach Burmistrzowie i zastępcy i tak samo w Gminach. Pozostali pracownicy - urzędnicy, czy to w ministerstwach, czy w województwach pracowali latami, kilkadziesiąt lat, to byli fachowcy z doświadczeniem. Teraz dokonała się totalna wymiana kadr, można powiedzieć, że jeżeli w jakimś urzędzie zmieniło się szefostwo to szefostwo wymieniło prawie 100% pracowników, powołując na ich miejsce nowych, niedoświadczonych, może po znajomości, może bez kompetencji?
Ja uważam, że jest jeden wielki burdel, może tak było za komuny ale tam o takich rzeczach nikt nie informował i nikt nic nie wiedział, a dzisiaj widzimy, słyszymy i dlatego taka złość w nas :twisted: Nie oznacza to, że chciałbym by komuna wróciła hahahaha
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Marcin »

Teraz doczytałem, że ta sytuacja ma trwać dwa lata. Zdają sobie państwo sprawę, że dwa lata jazdy tirów przez ul. Raczyńskiej zaskutkuje uszkodzeniem nawierzchni i koniecznością jej wymiany, która zajmie kolejny rok pewnie. Czy warto ponosić taki koszt w związku z wiaduktem, który jest absolutnie zbędny w tym miejscu?
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Rafał »

Nie wiem na pewno ale wydaję mi się że najbardziej ucierpi ulica Letniskowa oraz Nadrzeczna. Niewątpliwie pojawi się większy ruch na nowo wyremontowanej Porajskiej oraz Prostej. Trzeba pamiętać że na tych ulicach są też ścieżki rowerowe. Z ulicy Raczyńskiej pewnie będzie utrudniony wyjazd/wjazd. No i ogólnie większy ruch to większe utrudnienia.

Czy wiadukt jest potrzebny, wydaję mi się że tak bo patrząc chociażby na mapę to nie widzę alternatywy dla trasy Żarki-Koziegłówy.
Natomiast czy nie dało się przekierować ruchu 20-30 metrów obok ? Ja wiem że większe koszty itp. no ale wreszcie może ktoś pomyśli o ludziach a nie tylko jak się nachapać.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Byly »

Rafał wrote:
23 Mar 2023, 20:39
Czy wiadukt jest potrzebny, wydaję mi się że tak bo patrząc chociażby na mapę to nie widzę alternatywy dla trasy Żarki-Koziegłówy.
Natomiast czy nie dało się przekierować ruchu 20-30 metrów obok ? Ja wiem że większe koszty itp. no ale wreszcie może ktoś pomyśli o ludziach a nie tylko jak się nachapać.
No właśnie to jest pomysł! zrobić objazd 20 czy nawet 100 metrów obok. Te koszty byłyby zdecydowanie mniejsze niż te objazdy. Objazdy kilkanaście kilometrów, ile to kosztów zużycia dróg, ile kosztów dodatkowego paliwa, ile straconego czasu, ile hałasu przy drogach do tego nieprzystosowanych. Kolej, czy państwo kupiło, teren w okolicy budowanego wiaduktu, łącznie z istniejącymi budynkami. Jaki problem by dokupić np. 15 metrów więcej by zrobić tymczasową drogę na okres 2 lat. Dla mnie żaden problem ale dla "nizinierów" (ośmieszająco o rządzących) jak mawiał mój nieżyjący dziadek to problem. Wyjeżdżając z Woźnik w kierunku Tarnowskich Gór tam też wybudowano wiadukt i zastosowano podobny zabieg, tak, że ludzie nie musieli objeżdżać przez Świerklaniec. Jeszcze gdzieś widziałem dokładnie tak samo budowany most, gdzie samochody jeździły obok a budowa trwała i nikomu nie przeszkadzała.
Podobnie ma się sprawa teraz w Częstochowie, kto był to wie. Dodam, że jeżeli mnie pamięć nie myli tam budowniczym nowej estakady na Rakowie była chyba firma Mosty Nowak? To chyba przez tą firmę się to wszystko w Częstochowie zawaliło, ale nie wiem, czy to wina firmy, czy miasta, czy województwa? Czy na Nowej Wsi nie jest generalnym wykonawca firma Mosty Nowak?
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Rafał »

Z tego co wiem tam nie ma większych zabudowań uniemożliwiających taki bypass. Inwestycja w takim przypadku jest praktycznie neutralna.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by zg »

Już się zaczęły pierwsze wypadki na Żarkach spowodowane zapewne nasilonym ruchem. Wczoraj maił miejsce taki wypadek na skrzyżowaniu koło Rogalika, gdzie jest łamane pierwszeństwo i przyjezdni się często mylą.
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Rafał »

Witam,

Dokładnie, jak wracałem z Żarek wczoraj to widziałem 2 zastępy straży pożarnej i ambulans. Nie ma się co dziwić jak sznur aut jedzie praktycznie jeden za drugim :evil:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Bruner »

Czy jest ktoś z władz gminy ? Jak długo jeszcze 40 tonowe zestawy będą tranzytem przez Żarki jeździć? Drogi ledwo wyremontowane, asfalt cienki jak plasterek szynki w kryzysie, a podłoże to piach, kwestia czasu jak się to zapadnie wszystko. A potem nikt nie zrobi naprawy, bo jak zwykle kasy nie będzie.
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Rafał »

Co tu dużo pisać, tragedia i tyle. Już widzę te drogi za 2 lata. Droga i piękne dwie równoległe koleiny na takiej głębokości że rzeczki będą płynąć :evil: O dziurach nie wspomnę...
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Marcin »

Rafał wrote:
23 May 2023, 21:10
Co tu dużo pisać, tragedia i tyle. Już widzę te drogi za 2 lata. Droga i piękne dwie równoległe koleiny na takiej głębokości że rzeczki będą płynąć :evil: O dziurach nie wspomnę...
O tym samym wczoraj pomyślałem widząc kolejnego tira jadącego przez naszą miejscowość, to jest dramat i działanie na szkodę gminy.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by widz »

Wójt Poraja nie ma czasu zajmować się sprawami dróg gminnych bo jest na wycieczce, tym razem z seniorami.
warcaby
Guru
Posts: 206
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by warcaby »

Pani P jakieś dowody? Po co takie teksty, wybory?
warcaby
Guru
Posts: 206
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by warcaby »

Po drugie już w d.... to mam, chce wiedzieć co będzie po wyborach, tego kraju już nie ma, to jest Pani ostatnia szansa na coś co może Pani ugrać, potem nawet Pani będzie miała wszystko w d... konkretne argumenty
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Marcin »

warcaby wrote:
29 May 2023, 21:51
Po drugie już w d.... to mam, chce wiedzieć co będzie po wyborach, tego kraju już nie ma, to jest Pani ostatnia szansa na coś co może Pani ugrać, potem nawet Pani będzie miała wszystko w d... konkretne argumenty
Demontaż państwa trwa w najlepsze i tracimy na tym wszyscy, a zyskują Ukraińcy i pisowska neobolszewia. Dowody na to widać na każdym kroku i niestety upadający aparat państwowy skutkuje później brakami na podstawowe wydatki w gminie. Proszę spojrzeć na stan dróg, przeważnie o tej porze roku chociaż jakiekolwiek pozory były robione i po zimie łatano jezdnie. Teraz nawet już pozorów nie ma, po prostu w gminie jest brak środków, o czym urzędnicy całkiem otwarcie mówią.

Są w naszej miejscowości miejsca z dziurami o głębokości 15-20cm.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by widz »

Warcaby - oczywiście, że są dowody na to, że wójt Gminy Poraj uczestniczyła w wycieczce - zostało to podane do publicznej wiadomości na Forum Żarki Letnisko "Wycieczka do Łańcuta i Zamościa. Senior WIGOR.
Opublikowano: 29 maj 2023
Wycieczka Zamość 2023
Oto link do tej informacji i galerii zdjęć :
https://www.zarkiletnisko.pl/index.php? ... Itemid=117
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Byly »

Bardzo fajnie. Lepiej późno niż wcale :wink:
http://www.ugporaj.pl/art,6865,tir-y-pr ... e-przejada
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Byly »

Ktoś ma wiedzę kiedy otworzą wiadukt w Nowej Wsi? Objazd przez ulicę Słoneczną to już jest HORROR. Wczoraj pod wieczór mimo zakazu śmigały TIRy. Podobno już czasami puszczają ruch w Nowej Wsi i można przejechać przez nowy wiadukt. Ale kiedy oficjalne otwarcie? Czy będziemy czekać z otwarciem do wyborów samorządowych?
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Rafał »

Byly wrote:
15 Dec 2023, 10:37
Ktoś ma wiedzę kiedy otworzą wiadukt w Nowej Wsi? Objazd przez ulicę Słoneczną to już jest HORROR. Wczoraj pod wieczór mimo zakazu śmigały TIRy. Podobno już czasami puszczają ruch w Nowej Wsi i można przejechać przez nowy wiadukt. Ale kiedy oficjalne otwarcie? Czy będziemy czekać z otwarciem do wyborów samorządowych?
Oby jak najszybciej. Nie wiem o co chodzi, ale mam takie wrażenie że ruch w Żarkach jest przynajmniej o ~40% większy jak zazwyczaj.
Najśmieszniejsze jest to że na 'gierkówce' jest praktycznie pusto. Jechałem ostatnio na odcinku Siewierz - Koziegłowy i widać było tylko pojedyńcze auta. W Poraju przed rondem był taki korek że stałem około 20 min.

Czy możliwe jest, że gdzieś ten ruch, czy to od Częstochowy lub Katowic, został przekierowany przez Naszą miejscowość ?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Zdzisława Polak »

Z uzyskanych informacji wiem, że oddanie wiaduktu w Nowej Wsi ma być w styczniu 2024 r.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Byly »

Do Rafała
Gierkówka jest w przebudowie a właściwie można powiedzieć, że miejscami jej nie ma:) Częstochowa całkowicie zablokowana i ruch od Warszawy chyba jest kierowany na autostradę przez Woźniki dlatego w Koziegłowach pusto.
Pocieszeniem jest ta wiadomość, że wiadukt w Nowej Wsi będą otwierać.
Myszków zakorkowany bo przejazd w Nowej Wsi zamknięty i ulicę Wolności remontują, która tez jest aktualnie zamknięta.
Nastały ciężkie czasy dla kierowców, miejmy nadzieję, że kiedyś się skończą:)
Rafał
Bywalec
Posts: 21
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Przejazd w Nowej Wsi zamknięty

Post by Rafał »

Byly wrote:
19 Dec 2023, 09:45
Do Rafała
Gierkówka jest w przebudowie a właściwie można powiedzieć, że miejscami jej nie ma:) Częstochowa całkowicie zablokowana i ruch od Warszawy chyba jest kierowany na autostradę przez Woźniki dlatego w Koziegłowach pusto.
Pocieszeniem jest ta wiadomość, że wiadukt w Nowej Wsi będą otwierać.
Myszków zakorkowany bo przejazd w Nowej Wsi zamknięty i ulicę Wolności remontują, która tez jest aktualnie zamknięta.
Nastały ciężkie czasy dla kierowców, miejmy nadzieję, że kiedyś się skończą:)
Witam,

To mam takie nieodparte wrażenie żę część ruchu z autostrady jest u Nas:). Możę się mylę, ale wydaje mi się że wcześniej takiego ruchu nie było.
Post Reply