W województwie też są debile

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

W województwie też są debile

Post by Byly »

Robią remont drogi wojewódzkiej 791 przez Myszków. Zerwano już prawie cały asfalt na tej drodze na odcinku kilku kilometrów i będą kłaść nowy. Po co? Ta droga była w bardzo dobrym stanie. Jedyny mankament to były studzienki kanalizacyjne które ciągle się zapadały. Ciągłe remonty tych studzienek, kolejni wykonawcy jeden po drugim partaczyli robotę. Może myślą, że teraz jak położą asfalt za kilka, czy kilkanaście milionów, to studzienki się wyprostują? W województwach zatrudnieni są w 90% pociotkowi PIS. Tak to działa, niestety. Teraz pewnie były pieniądze do wydatkowania, to na siłę szuka się robót. Trzeba naprawiać w dobrym stanie drogę. Pieniądze oczywiście dała ta wstrętna Unia Europejska, które trzeba wydać przed końcem roku.
Miałem być w Żarkach do końca listopada, niestety nie wytrzymam, wyjeżdżam w październiku. Tutaj ten debilizm widać z bliska, to już nie na moje nerwy.
letnik

Re: W województwie też są debile

Post by letnik »

Nie wiem, o jaki odcinek drogi chodzi, dlatego nie będę się mądrował, ale chcę Pana uspokoić. Wyzywanie świadczy o wielkim wzburzeniu. Czy nie lepiej dowiedzieć się, o co chodzi? Widziałem, jak remontowano tę drogę na początku Osin. Zrywano warstwę torfu do żółtego piasku i robiono solidny podkład (piasek + cement). Być może na tym odcinku nie wykonano warstwy podkładowej. Tą drogą muszą się swobodnie poruszać czołgi i ciężkie pojazdy. Nie zrobienie solidnego podkładu powoduje pękanie i zapadanie się asfaltu. Mamy przykład drogi w Choroniu.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: W województwie też są debile

Post by Byly »

Niestety tutaj tylko sfrezowano warstwę i pewnie za kilka dni położą dywanik? W poniedziełek będę tą drogą jechał to powiadomię. Dodam, że w samochodzie mam monitoring i mogę udowodnic w jakim stanie ta droga była przed usunięciem warstwy wierzchniej :|
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Re: W województwie też są debile

Post by majeczka »

ludzie mówią ,że wkrótce ruszy budowa wiaduktu w Nowej Wsi i dlatego zmieniają nawierzchnię na Słowackiego. Nowy asfalt musi wytrzymać większe natężenie ruchu .Budowa potrwa ok. 2-3 lata :? :?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: W województwie też są debile

Post by Byly »

To miałoby sens. Ale poczekam z odszczekaniem moich przypuszczeń :wink:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: W województwie też są debile

Post by Byly »

Wczoraj jechałem ulicą Słowackiego w Myszkowie, sfrezowano cała ulicę do skrzyżowania tutaj do naszej strony. Grubość sfrezowanego asfaltu to pewnie z 10 centymetrów. Tak sądzę bo autobus miejski miał problem przejechać wystające studzienki, musiał omijać je przejeżdżając na przeciwległy pas jezdni. Natomiast zostawili dalszą część ulicy która dalej tworzy DW 791. Tam można zobaczyć, że droga jest naprawdę w bardzo dobrym stanie. Jestem nie do końca przekonany, że to dlatego te roboty bo będzie budowa wiaduktu w Nowej Wsi. Jechałem później w kierunku Tarnowskich Gór i też droga wojewódzka od Nadwarcia do Gniazdowa jest 10 razy w gorszym stanie niż ta o której piszę.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: W województwie też są debile

Post by Byly »

Moja opinia powyżej dalej jest aktualna i chyba nikt tego nie podważy?
Teraz kolejny idiotyzm, chyba, że coś źle odczytałem?
Na stronie Gminnej ukazała się informacja o dotacjach do Czystego Powietrza. Dopłacają 66 tysięcy, lub 99 tysięcy a nawet 135 tysięcy złotych do gospodarstwa. Niestety postawili warunek, że dochód na jednego mieszkańca w gospodarstwie nie może przekroczyć 1894 złote na miesiąc :roll:
jeżeli ktoś zarabia poniżej 1894 złote to jak może go być stać by pokryć pozostałą kwotę do zamontowanej fotowoltaiki, pompy ciepła? Czyli pewnie nikt się nie załapie na te dopłaty z województwa. Bardzo proszę mnie poprawić, że to ja źle interpretuję tę "POMOC" a oni są mądrzejsi?
http://www.ugporaj.pl/art,5937,zmiany-w ... -powietrze
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: W województwie też są debile

Post by Byly »

Wracam do debili którzy wymienili asfalt na ulicy Słowackiego w Myszkowie. W piątek jechałem tą ulicą i już studzienki się zapadają, przy niektórych studzienkach stoją pachołki ostrzegawcze dla kierowców. "Fachowcy" od dróg myśleli, że jak wymienią asfalt to studzienki też się naprawią. Dostali pieniądze z UE i żeby je gdzieś wydać to naprawili w bardzo dobrym stanie ulicę Słowackiego w Myszkowie. Mówiono, że ulica Słowackiego będzie służyła jako obwodnica w związku z budową mostu na Nowej Wsi. Bzdura, nie ma takiego objazdu.
Ludzie otumanieni TVpis, przejrzyjcie na oczy, idą wybory. Czy wy nie widzicie kłamstwa jakie codziennie jest głoszone w TVpis?
Ludzie z województwa, którzy wyrzucili miliony złotych na niepotrzebny remont ulicy Słowackiego to też ludzie wybrani przez aktualne władze rządzące. Mierny ale wierny, to kadra w firmach i Spółkach zarządzanych przez Państwo pis.
Dlatego oni nie chcą pieniędzy z KPO bo nie wiedzieliby gdzie i jak je wydawać.
Post Reply