Sprawa dotycząca zamiany terenu boiska w Masłońskim na działkę budowlaną w Żarkach Letnisku?

Dyskusje na temat lokalnych problemów Solectwa
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Sprawa dotycząca zamiany terenu boiska w Masłońskim na działkę budowlaną w Żarkach Letnisku?

Post by Zdzisława Polak »

W dniu dzisiejszym tj 25.03.2021 na Sesji Rady Gminy w Poraju była dyskusja na temat chęci dokonania zamiany przez właściciela terenu po byłym boisku gminnym w Masłońskim na działkę w Żarkach Letnisku.
Proszę Radnych i Panią Wójt Gminy Poraj w imieniu kilku mieszkańców Żarek Letniska i moim, o informacje w tej sprawie : numery tych działek , ich powierzchnia, ich lokalizacja, oraz określenia jakie jest ich przeznaczenie w Planie Przestrzennego Zagospodarowania Gminy.
Za informacje z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Sprawa dotycząca zamiany terenu boiska w Masłońskim na działkę budowlaną w Żarkach Letnisku?

Post by widz »

A kto jest obecnie właścicielem terenu boiska w Masłońskim? Kto kupił ten teren w drodze licytacji? Jeśli ktoś kupił ten teren tanio to niech tam wybuduje stadion sportowy a nie kombinuje z gmina jakieś zamiany. Radni obudźcie się i nie dajcie się manipulować. Komu ma służyć planowana zamiana działek? Kto na tym straci a kto zyska?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sprawa dotycząca zamiany terenu boiska w Masłońskim na działkę budowlaną w Żarkach Letnisku?

Post by Zdzisława Polak »

A tutaj mamy link do Sesji Rady Gminy Poraj z dnia 25.03.2021 https://ugporaj.sesja.pl/portal/videos/ ... b4151e3ca3
Można oglądać obrady Rady Gminy.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Sprawa dotycząca zamiany terenu boiska w Masłońskim na działkę budowlaną w Żarkach Letnisku?

Post by zielony »

Zdzicha może przebudź się. Komunizm przeminął pewnie blisko 40 lat temu, a Ty jeszcze tkwisz w tym układzie. Nie tylko Ty bo aktualnie rządzący tez cofają się do tamtego okresu słusznie minionego. Już niestety nikt Cię nie przekona, ale czasami mogłabyś pomyśleć co piszesz. Własność to własność!
Jak tam wczoraj, palmę poświęciłaś? Obostrzenia złamałaś? Byłaś w kościele, to złamałaś 5 przykazanie nie zabijaj. Naraziłaś wiele ludzi na zakażenie a wiadomo czym może to skutkować.
Nie przemyślałaś może że ktoś nie bardzo przemyślał te nakazy - zakazy. Tobie pozwolili iść do kościoła do pomieszczenia zamkniętego gdzie przebywało powyżej 5 osób, co jest niedozwolone wg aktualnego prawa, a mnie zabronili iść na kort na otwartej przestrzenie gdzie przebywam z bratem na przestrzeni blisko 1000 m2.
Nie widzisz, że to wszystko jest chore? pewnie widzisz, ale Tobie było dobrze w tamtych czasach.
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Sprawa dotycząca zamiany terenu boiska w Masłońskim na działkę budowlaną w Żarkach Letnisku?

Post by Igor »

Ta kobieta ma idee fix na punkcie działek w Żarkach Letnisku. Nie tylko dyskutuje sama ze sobą, ale jest wierna wyznawczynią komunistycznej zasady-wyższości państwowej(samorządowej)własności, nas własnością prywatną. Dlaczego właściciel, czyli gmina nie może dysponować swoją własnością akurat w Żarkach Letnisku? Co stracą mieszkańcy Żarek Letniska gdy właścicielem tereny x czy y będzie osoba a nie gmina? Może Dzidziu- widzu zechcesz to wyjaśnić.
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sprawa dotycząca zamiany terenu boiska w Masłońskim na działkę budowlaną w Żarkach Letnisku?

Post by Zdzisława Polak »

"Uderz w stół a nożyce się odezwą" i jak widać zainteresowane osoby się odezwały i to w bardzo ostrym tonie. Zaatakowano mnie i moje uczucia religijne i moją wiarę w Boga. Dlaczego autorzy tych postów (Zielony i Igor) wykazali tyle agresji i nienawiści do mnie? Jest to bardzo zastanawiające i chyba nie jest bezinteresowne? Czy nie jest tu ukryty intratny biznes? Skoro ktoś sobie kupił działkę z boiskiem w Masłońskim to niech sobie ją posiada, może również dobrze przekazać ją nieodpłatnie Gminie Poraj lub odsprzedać Gminie Poraj, aby sportowcy mogli nadal korzystać z tego boiska. W jakim celu ten ktoś chce teraz zamienić działkę z boiskiem na inną działkę w Żarkach Letnisku? Czy tu nie chodzi tylko i wyłącznie o interes prywatny polegający na zamianie boiska w Masłońskim na działkę budowlaną przy ul Sportowej w Żarkach Letnisku.
Co sadzą o tym mieszkańcy ? Radni, Rada Sołecka? Pan Sołtys?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sprawa dotycząca zamiany terenu boiska w Masłońskim na działkę budowlaną w Żarkach Letnisku?

Post by Zdzisława Polak »

Jak widać obecny właściciel boiska sportowego w Masłońskim lub Gmina Poraj wycofała się z zamiany terenu boiska na budowlana działkę w Żarkach Letnisku. W budżecie Gminy Poraj na rok 2022 w wydatkach majątkowych widnieje zapis 1 mln zł na zakup terenu boiska w Masłońskim. Dlaczego wyceniono to boisko aż na 1 mln zł?
Co sadzą o tym Radni i mieszkańcy?
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Sprawa dotycząca zamiany terenu boiska w Masłońskim na działkę budowlaną w Żarkach Letnisku?

Post by zielony »

Zdzicha, przy okazji wyceny boiska zapytam, kto Tobie wycenił działkę pośrodku lasu Dionizego? Dla nieznających tematu przypomnę, że Zdzicha ma działkę o szerokości 3 metry i długą blisko kilometr i nie mogą się od dziesięcioleci dogadać z Dionizym. Oczywiście chodzi o cenę :lol: :lol: :lol: Oczywiście jeżeli temat nieaktualny, to przepraszam, że wróciłem do tematu, ale 2 lata temu sprawa nadal była aktualna :roll: Może Zdzicha powiedz, wreszcie ile to chcesz za tą działkę, bo może niesłusznie Cię osądzamy o milionową cenę a może to wszystko zmyśla Dionizy :?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sprawa dotycząca zamiany terenu boiska w Masłońskim na działkę budowlaną w Żarkach Letnisku?

Post by Zdzisława Polak »

Zielony - Prowokatorze
Po pierwsze - sprawy, które Cię bardzo interesują, to są sprawy prywatne a nie gminne.
Po drugie - to w naszym kraju nie ma przymusu sprzedaży.
Po trzecie - to może ja chcę aby na naszej działce nadal rósł i pachniał sosnowy las? I oczyszczał powietrze ?
Po czwarte - po co pytasz mnie o wyjaśnienia, skoro Ty wiesz wszystko "najlepiej"?
Po piąte - miło by było, gdybyś zwracał się do mnie jak należy.
A po szóste - napisałeś bzdury po to, aby zmienić temat tego postu.
Jeszcze jedno - proszę abyś zapamiętał, że ja nic nie muszę a Ty mi nie możesz nic nakazać.
Serdecznie Cię pozdrawiam i proszę o przemyślenia.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sprawa dotycząca zamiany terenu boiska w Masłońskim na działkę budowlaną w Żarkach Letnisku?

Post by Zdzisława Polak »

Wracając do tematu boiska w Masłońskim
teren boiska to działka o nr 330/2 o powierzchni 1,8460 ha kupiona była w drodze licytacji w marcu 2021 r za kwotę 172 tys. zł.
Dlaczego Gmina Poraj zaplanowała w budżecie 2022 r 1mln zł na zakup tej działki? Dlaczego nie licytowała jej?
Czy Radni gminni wiedzą coś na ten temat? Czy ktoś odpowie na moje pytanie? Zważywszy, że działka ta w PPZ ma przeznaczenie sportowe, to jej wartość rynkowa ( moim zdaniem) jest niska
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Sprawa dotycząca zamiany terenu boiska w Masłońskim na działkę budowlaną w Żarkach Letnisku?

Post by Igor »

Zielony, jak by na to nie patrzeć to Zdzicha skutecznie zablokowała plany inwestycyjne Dionizego, i to się nazywa" troska o rozwój i dobrostan Żarek Letniska"
memento
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Sprawa dotycząca zamiany terenu boiska w Masłońskim na działkę budowlaną w Żarkach Letnisku?

Post by zielony »

Z tego co mi wiadomo, to tereny Dionizego nie są objęte w planie zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo. Zdzichy pewnie tak samo. To tylko takie utrudnianie jeden drugiemu.
To tak jak kary za kopalnie Turów. Obecnie kary przekroczyły kwotę jaką chciały Czechy by Polska zainwestowała w wodociągi w przygranicznych miejscowościach czeskich. W TVP rządowej natomiast cały czas trąbią, że chcą nam zamknąć kopalnie. Większość pisowców tak ma, że tylko racja może być po ich stronie :twisted:
Zdzicha przepraszam, że odbiegam od tematu boiska sportowego w Masłońskim, zapewniam Cię, że śledzę wątek. Wybacz też, że nie używam już zwrotu Dzidzia :roll: Dzidzi już nie ma, jest Zdzicha :wink:
Post Reply