Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Dyskusje na temat lokalnego OSP.
Post Reply
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by kobek »

ZAWIADOMIENIE

Zarząd OSP Żarki Letnisko zaprasza
członków na Nadzwyczajne Walne Zebranie
w dniu 13 listopada 2016r. o godz. 15:00
w siedzibie OSP Żarki Letnisko.



I termin 13 listopada 2016r. o godz. 15:00
II termin 13 listopada 2016r. o godz. 15:15
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Zdzisława Polak »

Szanowny Kobku (czytaj Sekretarz Zarządu OSP Żarki Letnisko ) A gdzie jest Porządek Nadzwyczajnego Zebrania Walnego OSP Żarki Letnisko?
Jest to wymóg statutow aby w odpowiednim terminie wyprzedzającym Zebranie dostarczyć wszystkim druhom i druhnom Zawiadomienie o zebraniu wraz z Porządkiem Obrad.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Byly »

Kobek zaprosił członków, nie mieszkańców, gdyby zapraszał mieszkańców informując o tym kilka godzin wcześniej , to nie byłoby eleganckie :roll: Członkowie pewnie już wiedzieli o takim zebraniu, może jeszcze dla przypomnienia zostały im wysłane SMS i w porządku. jak wszyscy wiedzą to po co jakieś statuty, duperele. szkoda papieru :wink:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Byly »

Ja proponowałbym, by takie zebranie zostało nagrane, nagranie zamknąć w archiwum OSP i gdyby się okazało, że jakiś druh, czy druhna po roku mówiła coś innego, to wyjmuje się z szafy nagranie puszcza się i mówi patrz chłopie co mówiłeś!
Gdyby nagrać zebranie wiejskie, co jest dozwolone, było by super sprawą. Podwyższyłoby poziom kultury takiego zebrania, mniej byłoby anonimowych krzykaczy, pyskaczy, narzekaczy, myślę, że obiecane sprawy i uzgodnione byłyby na pewno realizowane. Oczywiście największym plusem byłoby to, że nieobecni mieszkańcy Żarek Letniska na takim zebraniu z różnych przyczyn, mogliby sobie wyrobić własne zdanie. Tak jak dotychczas, ja tylko opieram się na wiadomościach jakie docierają do mnie z mediów, a media wiemy jak kierują nami :twisted: Powiedz mi jakie oglądasz programy - wiadomości a powiem Ci kim jesteś?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Zdzisława Polak »

Były proszę nie lekceważyć Statutu OSP i jego postanowień. A zebrania wszystkie można nagrywać, nic nie stoi na przeszkodzie.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Byly »

Nigdy nie czytałem statutu, nigdy nie miałem z nim do czynienia, dlatego traktuje go z przymrużeniem oka. Ja działam na zasadzie umowy słownej, no chyba że to jest coś ważnego i z kimś kogo nie znam to umowa na piśmie.
Co do nagrywania takich zebrań, sesji, byłoby super 8)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Zdzisława Polak »

Na dzisiejsze Zebranie Walne przybyła Pani Dziennikarz. Ale oczywiście Przewodniczący Zebrania druh Sebasian Kamiński w niegrzeczny sposób kategorycznie zabronił jej nagrywania pod grożbą wyrzucenia jej z sali OSP.
Zamiast Redaktorkę pięknie i przyjażnie powitać aby ładnie pisała o naszej Jednostce OSP w Żarkach Letnisko to tak na nią naskoczono , że było mi wstyd za takie zachowanie druha.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by kobek »

Zdzisława Polak wrote:Na dzisiejsze Zebranie Walne przybyła Pani Dziennikarz. Ale oczywiście Przewodniczący Zebrania druh Sebasian Kamiński w niegrzeczny sposób kategorycznie zabronił jej nagrywania pod grożbą wyrzucenia jej z sali OSP.
Zamiast Redaktorkę pięknie i przyjażnie powitać aby ładnie pisała o naszej Jednostce OSP w Żarkach Letnisko to tak na nią naskoczono , że było mi wstyd za takie zachowanie druha.
Pani Polak jak to jest zebrania są co roku i nigdy prasa się nie interesowała zebraniami a teraz nagle takie zainteresowanie? Tak poprosiłem grzecznie o to aby Pani dziennikarz nie nagrywała bo mam do tego prawo tak jak każdy inny. Nie jestem osobą publiczną tak jak Pani i mogę nie chcieć być nagrywany. Mam do tego prawo. Pani redaktor wbrew prośbą nadal próbowała nagrywać. Co w tym dziwnego że powiedziałem że jeżeli nie przestanie nagrywać poproszę Panią redaktor o opuszczenie sali. Pani redaktor raczej nie przyszła po to aby napisać coś pozytywnego o naszej jednostce tylko szukała taniej sensacji i wydaje mi się że na specjalne Pani zaproszenie.

Wbrew pozorom nie mam ochoty by pisano o mnie w prasie, to że Pani lubi być w centrum uwagi i lubi Pani wszędzie robić dużo szumu wokół własnej osoby to Pani sprawa. Tyle tylko że z tego szumu nic nie wynika a Pani nic dobrego nie robi dla tej miejscowości. Nikt już z Panią nie chce współpracować a każdy kto ma zdrowy rozsądek ucieka od Pani jak najdalej. Jeżeli szuka Pani kolejnego tematu aby wypromować własną osobę to źle Pani trafiła ja Pani w tym nie pomogę.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Zdzisława Polak »

Panie Kamiński proszę nie imputować, że ja zaprosiłam Panią Redaktor bo ani jej nie zapraszałam ani nie wypraszałam. I nie będę się przed Panem tłumaczyć.
Niemniej jednak obecność Pani Redaktor doprowadziła pewne Osoby m.in. Pana do " zakłopotania". Lepiej by było przecież gdyby jakiś zaprzyjażniony redaktor napisał artykuł lub Rzecznik Urzędu Gminy i dał do redakcji do opublikowania za odpłatnością (jak to się robi już w naszej Gminie Poraj od kilku lat). Oczywiście był jeden cel żeby Polakową bo jest niewygodna wyrzucić i z Komisji Rewizyjnej i z szeregów OSP Żarki Letnisko po cichutku bez żadnego rozgłosu w tzw."białych rękawiczkach". To Wam się nie uda ponieważ cała procedura mojego wykluczenia jest bezpodstawna i wykonana z naruszeniem postanowień Statutu OSP . Powiem więcej to wczorajsze Walne Zebranie Nadzwyczajne w tym wybory nowej Komisji Rewizyjnej również przeprowadzone były z naruszeniem prawa. Pozwolę sobie nie zgodzić się z Panem . Otóż mnie nie zależy na żadnym promowaniu się bo i po co . Mnie jedynie zależy na tym aby pieniądze społeczne tak w OSP jak i w Gminie Poraj wydawane były w sposób gospodarny i uczciwy. Dodam jeszcze, że Komisja Rewizyjna nie zrobiła jeszcze żadnej kontroli w OSP i już po 3 miesiącach była blokowana i paraliżowana aż w końcu wczoraj została wybrana nowa Komisja Rewizyjna. Dlaczego poprzednia Komisja Rewizyjna nie podobała się Gminnemu Zarządowi OSP w Poraju? Na to pytanie należy szukać odpowiedzi. To nie ja zaczęłam mieszać ( jak Pan pisze) lecz Prezes Gminny OSP w Poraju Pan M. Karkocha.
Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do przemyśleń
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by kobek »

Pytania o poprzednią komisję rewizyjną i jej brak kontroli w jednostce powinna Pani kierować sama do siebie przecież była Pani przewodniczącą .
Nikt komisji nie blokował więc proszę nie wprowadzać w błąd. A to że jej dwaj członkowie zrezygnowali to już nie nasza wina, widocznie woleli zrezygnować niż z Panią współpracować.


Nie będę już z Panią dyskutował bo mija się to z jakimkolwiek sensem. Pani wie swoje i ma Pani prawo do tego. Proszę tylko nie pouczać wszystkich dookoła. Jak ktoś będzie się chciał Pani poradzić to na pewno się do Pani zwróci.

Mimo wszytko pozdrawiam
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by BARBARA »

I tak pani ZP tworzy sobie mit osoby prześladowanej walczącej z mafią i układami. Tymczasem prawda jest taka,że wszędzie tam gdzie się pojawi miesza, judzi szuka dziury w całym, wszystko krytykuje i z niczym się nie zgadza. Wie o tym każdy, kto musiał z nią współpracować. Oczywiście najchętniej "działa" we wszystkich komisjach rewizyjnych,( gmina, rada sołecka, strażacy) a nie tam gdzie jest prawdziwa praca.Sprawdzać, oceniać i oczerniać wszystkich to lubi najbardziej. A jak mają jej serdecznie dosyć, wtedy uderza w lament, że dzieje jej się krzywda i że ją prześladują albo zdradzają. I to działa.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by widz »

Zabrała głos?
Ta, co nie miesza, nie ocenia, nie oskarża innych , nie należy do układów , i nawet zapomniała, że sama "działa"w komisji rewizyjnej TPŻL.
" Nie sądż innych nie będziesz sądzony". "Psy szczekają a karawana idzie dalej"
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by BARBARA »

A ty widzu pies czy karawana i nie mogłaś tego postu napisać we własnym imieniu?
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Lee »

BARBARA wrote:I tak pani ZP tworzy sobie mit osoby prześladowanej walczącej z mafią i układami. Tymczasem prawda jest taka,że wszędzie tam gdzie się pojawi miesza, judzi szuka dziury w całym, wszystko krytykuje i z niczym się nie zgadza. Wie o tym każdy, kto musiał z nią współpracować. Oczywiście najchętniej "działa" we wszystkich komisjach rewizyjnych,( gmina, rada sołecka, strażacy) a nie tam gdzie jest prawdziwa praca.Sprawdzać, oceniać i oczerniać wszystkich to lubi najbardziej. A jak mają jej serdecznie dosyć, wtedy uderza w lament, że dzieje jej się krzywda i że ją prześladują albo zdradzają. I to działa.
To by sie zgadzało z tym co ja kiedyś zauważyłem, na zebraniu wiejskim parę lat temu, jak jeszcze myślałem ze one mają jakąś moc sprawczą. Nie pamietam już do czego, ale potrzebowali wybrać jakąś właśnie komisję czy inne gremium - jakaś doraźna drobnostka to chyba była, bo brali "z łapanki". Mieli jeszcze dwa wolne miejsca do obsadzenia i zgłosiła sie jakaś kobieta, szybkie głosowanie, jest OK. Ostatnie miejsce, i zgłosiła sie (albo zgłoszono ją) p. Polak, i też przeszła głosowanie. I wtedy ta pierwsza kobieta, która była w komisji od 10 min, powiedziała ze ona w takim razie zrezygnuje :-)
Śmieszne mi się wtedy te niesnaski wydawały, ale widać miała wcześniejsze doświadczenie i czuła pismo nosem. A z tego co obserwuję przez ostatnie lata to bardziej wierzę temu co pisze Barbara niż Zdzisława.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Zdzisława Polak »

LEE Wspominasz jakieś rzeczy z przed lat i na dodatek pomyliłeś wszystko dokładnie. Ale mamy wolność wolo Ci kłamać bo powiesz potem, że to było dawno i nie pamiętasz. Ale co Ci szkodzić kopnąć leżącego. Uciesz się. Niech Ci będzie. I wierzyć możesz w kogo zechcesz i komu zechcesz.
Gratuluję wyboru i życzę powodzenia. Również serdecznie pozdrawiam
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Klara »

Zdzisławo ...... czemu uważasz że każdy kto ma inne zdanie tyczące (nawet starych spraw ) jest przeciwko Tobie ?Czyżbyś była .... święta .... i żaden zarzut nie ma prawa dotyczyć Ciebie !!! Jesteś osobą publiczną . więc tak posty z pochwałami ....jak i hejtami powinnaś przyjmować spokojnie :D Po co te nerwy :lol: :lol: :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Amelka »

Klaro??? dobrze się czujesz ...a może psychiatra potrzebny ..polecam, naprawdę dobrą przychodnię w Myszkowie , za ZUSem :mrgreen:
pozdrawiam Cię serdecznie i daj święty spokój naszej radnej :!:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Byly »

Amelka, mają tam wygodną kanapę, można sobie wygodnie poleżeć?
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Amelka »

i fajną młodziutką psycholożkę :roll:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Amelka »

mojego synusia nawet z depresji wyleczyła :lol: :lol: :lol:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Byly »

To jutro idę po skierowanie, ciekawe na kiedy mi dadzą termin?
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Klara »

Widzę że ta przychodnia i ta pani psychiatra jest wam zanana i bardzo portrzebna ! Ja bez pomocy lekarzy wiem co mówię i wiem co piszę :) Życzę sukcesów w leczeniu :lol: :lol: :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Nadzwyczajne Walne Zebaranie

Post by Amelka »

Klaro ...po poradę do dobrego psychologa chodzą zdrowi ludzie...znam dobrze tę poradnię, bo korzystały z niej moje ZDROWE dzieci :lol: :lol:
Post Reply