BUDOWA AMFITEATRU ROZPOCZĘTA

Dyskusje dotyczące Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska
Post Reply
Barbara 1
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 30 Dec 2020, 16:22

BUDOWA AMFITEATRU ROZPOCZĘTA

Post by Barbara 1 »

Wszystkich zainteresowanych oraz zaniepokojonych informujemy, że budowa amfiteatru została rozpoczęta i jeżeli nie nastąpią znowu tygodniowe deszcze zostanie zakończona do końca września. Zainteresowanych śledzeniem budowy odsyłam do strony internetowej Towarzystwa - hrabina.org
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: BUDOWA AMFITEATRU ROZPOCZĘTA

Post by Zdzisława Polak »

Faktycznie budowa rozpoczęta. Wykonano betonową scenę w kształcie koła i dwa murki.
Z informacji Zarządu TPŻL wiem, że budowę amfiteatru podzielono na II etapy, w tym roku będzie wybudowany amfiteatr ale bez dachu. Martwi mnie, że wykonanie dachu ma nastąpić dopiero w II etapie czyli na przyszły rok. Wygląda na to, że 200 tys. zł nie wystarczyło na wybudowanie amfiteatru z dachem.
Ciekawi mnie czy wykonawcę wybrano w drodze przetargu czy wyboru ofert? Ile firm zgłosiło swoje oferty?
Dodam jeszcze jedno spostrzeżenie, skoro mamy mało pieniędzy na wybudowanie amfiteatru z dachem - to należy zawnioskować na Zebraniu Wiejskim w Żarkach Letnisku o przeznaczenie całego Funduszu Sołeckiego na budowę amfiteatru.
Zebranie Wiejskie już w najbliższy poniedziałek -20.09.2021 r. godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku.
Zapraszam
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: BUDOWA AMFITEATRU ROZPOCZĘTA

Post by zg »

Wyłonienie wykonawcy odbyło się zgodnie z procedurą, chętnych do realizacji inwestycji było mało. Robimy co możemy aby wykonać jak najwięcej prac jeszcze w tym roku.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: BUDOWA AMFITEATRU ROZPOCZĘTA

Post by Zdzisława Polak »

A ilu było chętnych i za jakie kwoty? Jeśli można zapytać? A ile ma kosztować ten amfiteatr bez dachu?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: BUDOWA AMFITEATRU ROZPOCZĘTA

Post by zg »

Niestety nie wszystkim się podoba nowa inwestycja w naszej miejscowości. W zeszłym tygodniu wandale pomazali świeżo wybudowaną ścianę, malując na niej nazistowskie symbole i obraźliwe napisy, w wcześniej wyrwali podstawę kosza zabetonowaną w ziemi i potrzaskali jedną ławkę. O ciągłym zaśmiecaniu terenu amfiteatru już nie wspomnę.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: BUDOWA AMFITEATRU ROZPOCZĘTA

Post by Byly »

Takie wybryki chuligańskie nie świadczą, że komuś się nie podoba amfiteatr. To młodzież szkolna, która niestety lubi się czymś takim popisywać :oops: Takie zjawiska popisywania się w śród młodzieży występowały, występują i będą występować. Młodzież musi coś narozrabiać. Byłem też młodzieniaszkiem i też podobne rzeczy robiłem :oops: Moje dzieci podobnie. Chociaż pewnie wiem tylko o niektórych, o tych co chciały mi opowiedzieć. To co one wyprawiały do dziś mnie bawią :lol: Napisy należy zamalować, kosz zabetonować ponownie. Drugi raz zrobienie takiego psikusa już ich nie bawi, pewnie zrobią coś innego :wink:
Barbara 1
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 30 Dec 2020, 16:22

Re: BUDOWA AMFITEATRU ROZPOCZĘTA

Post by Barbara 1 »

Bardzoś łaskawy były dla tej "młodzieży szkolnej". Ale napisy trzeba zamalować, a to kosztuje, ławkę trzeba dokupić bo zniszczono jej metalowe elementy i to też kosztuje. A w ogóle gzie tu jakiś pomysł, jakaś fantazja, jak na młodzięż, przystało, nie, oni jak troglodyci - prymitywne walenie betonem w ławkę. Goryl jak go roznoszą emocje to wali się łapskami we własne piersi, a oni powinni postukać sie w łepetyny.
TUBYLEC
Stały bywalec
Posts: 55
Joined: 03 Dec 2009, 13:16

Re: BUDOWA AMFITEATRU ROZPOCZĘTA

Post by TUBYLEC »

Były!!!
,,... To co one wyprawiały do dziś mnie bawią. Napisy należy zamalować, kosz zabetonować ponownie..."
Z takim podejściem zapraszamy do naprawienia szkód z wkładem własnym.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: BUDOWA AMFITEATRU ROZPOCZĘTA

Post by Zdzisława Polak »

Ktoś opublikował na stronie Żarek L. artykuł pt. " Uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Leśnego Amfiteatru" w Żarkach Letnisku. Ale w treści tego artykułu jest wiele przekłamań- nawet data. Ta uroczystość odbyła się w dniu 13.10.2021r (środa) o godz. 11:00 a nie jak podano 09.10.2021r (sobota).
Post Reply