Dziki i lisy w Żarkach Letnisku

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Dziki i lisy w Żarkach Letnisku

Post by Byly »

Trochę wałęsam się po Jurze i zauważyłem, że chyba mamy za dużą populację dzików i lisów. W swoim życiu jeszcze tyle lisów nie widziałem co w tym roku. Domyślam się, ze to chyba młode liski, bo takie niezbyt urodne? Dzików na szczęście nie spotkałem ale zrytego terenu po dzikach to chyba można zobaczyć w każdej jurajskiej miejscowości. Ktoś pisał, ze w nocy bywają na ulicy Zielonej. Faktycznie przeszedłem się tą ulicą i w kilku miejscach zauważyłem ślady obecności dzików. Spacerując ścieżkami leśnymi w Czatachowie, czy przemieszczając się Gościńcem Mirowskim to tam pobocza wyglądają jak jesienią pola rolne po pracach ozimych. Chyba wszyscy widzieli stada dzików nad morzem. Coś chyba trzeba z tym zrobić?
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gd ... 79258.html
krotosz
Ekspert
Posts: 127
Joined: 08 Sep 2008, 19:56

Re: Dziki i lisy w Żarkach Letnisku

Post by krotosz »

Jak się wycina lasy dookoła to trudno się dziwić, że zwierzęta wchodzA do zamiszkałych miejscowości. Mnie tam one nie przeszkadzają.
Marcin
Ekspert
Posts: 187
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Dziki i lisy w Żarkach Letnisku

Post by Marcin »

U mnie w centrum w tym roku zarówno dziki jak i lisy były. Wszystko w nocy.
Barbara 1
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 30 Dec 2020, 16:22

Re: Dziki i lisy w Żarkach Letnisku

Post by Barbara 1 »

Dzika to chyba wolałabym nie spotkać, ale zobaczyć bardzo chętnie, a lisy w ogóle nie są przecież groźne . Taki lis Witalis maści rudej, niezbyt gruby, niezbyt chudy ...pamiętacie z dzieciństwa?
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Dziki i lisy w Żarkach Letnisku

Post by Byly »

:lol: :lol: :lol:
Post Reply