Odbiór telewizji w Żarkach

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Odbiór telewizji w Żarkach

Post by zg »

Witam forumowiczów. Chciałbym zapytać jak w waszych domach wygląda odbiór telewizji naziemnej. W Żarkach zawsze był z tym niemały problem ale teraz ponoć po ustawieniu tych masztów kolejowych i innej infrastruktury odbiór tv jeszcze się pogorszył. Chodzi o to, ze w ciągu jednego dnia raz odbierają wszystkie programy , za kilka godzin połowy nie ma. Jak się uda ustawić antenę, że jest Polsat i TVN to nie programów z rodziny TVP i odwrotnie.Zawsze są programy typu Polo TV ,TV Trwam, Focus itp. Wymieniałem dekoder, antenę i niewiele to pomaga. Jak macie ustawione anteny tzn. na Wręczycę czy ew na Katowice? A może ktoś ma wiedzę dlaczego występuje taki stan rzeczy i podzieli się z nami?
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Odbiór telewizji w Żarkach

Post by zielony »

Kup sobie dekoder Cyfra+ za 19 złotych na miesiąc i będziesz miał blisko 100 programów. Oczywiście wszystkie te podstawowe co wymieniłeś. TVP, TVN, Polsat.....
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Odbiór telewizji w Żarkach

Post by zg »

Jest to jakiś sposób ale...podwójnie trzeba płacić, choć 19 zł m-c to nie jest duża kwota ...
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Odbiór telewizji w Żarkach

Post by Marcin »

zielony wrote:
29 Oct 2022, 14:24
Kup sobie dekoder Cyfra+ za 19 złotych na miesiąc i będziesz miał blisko 100 programów. Oczywiście wszystkie te podstawowe co wymieniłeś. TVP, TVN, Polsat.....
Lub znajdź kogoś kto dekoder ma i poproś o dostęp do Canal+ Online. Wszystkie kanały możesz oglądać przez sieć i żaden dekoder nie jest potrzebny. W tym kierunku zresztą branża idzie, niedługo już nie będzie anten i dekoderów.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Odbiór telewizji w Żarkach

Post by zg »

Niestety internet też mam słaby bo przez modem bezprzewodowy, niby LTE ale sygnał jest zwykle słaby. Wydaje mi się , że na mojej ulicy jest już światłowód i to by było najlepsze rozwiązanie.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Odbiór telewizji w Żarkach

Post by zielony »

Ciekawe :wink: Ale to chyba tylko będzie działac na komputerze?
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Odbiór telewizji w Żarkach

Post by Bruner »

Antena logarytmiczna, do tego wzmacniacz preferuje tzw BUDYNKOWY szerokopasmowy. W Żarkach mamy blisko dwa nadajniki Częstochowa Wręczyca Wielka moc 80kW oraz katowice Kosztowy moc nadajnika 100 kW, można dwie takie anteny założyć obie w swoim kierunku, montuje się sumator masztowy, jednym kablem wchodzisz, ja na balkonie mam skrzynkę w której mam wzmacniacz, oraz rozdzielacz, i do wszystkich pomieszczeń mam kable poprowadzone. Antena logarytmiczna ma dobry zysk sygnału, i u mnie działa to kilka lat bez zarzutu.
Post Reply