Kolejny bubel rządu

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Barbara 1
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 30 Dec 2020, 16:22

Kolejny bubel rządu

Post by Barbara 1 »

Polskę obiega wieść o wysyłaniu przez Ministerstwo Zdrowia do organów administracji samorządowej tabletek, które na wypadek awarii jądrowych blokują wchłanianie przez tarczycę szkodliwego jodu. Ponieważ nie poszły za tym rzeczowe informacje do ludzi szerzą się nieprawdopodobne plotki. Głupota i arogancja, tym razem Ministerstwa Zdrowia sięga już szczytów. nie wiem, co rząd chce osiągnąć wysyłając te tabletki, bo równie szkodliwy jak radioaktywny jod, przy wybuchach jądrowych (taktyczna broń jądrowa, której użyciem grozi Putin) jest radioaktywny pył, którego najdrobniejsze cząsteczki unoszą się na setki kilometrów. Pył ten zawiera ponad 250 RADIOAKTYWNYCH PIERWIASTKÓW A TABLETKA CHRONI TYLKO PRZED 1.
CZY TEN PROBLEM RZĄD ZAMIERZA ROZWIĄZAĆ TAK JAK PROBLEM WĘGLA, czy znowu podejmie krętacką decyzję by nie straszyć społeczeństwa i nie przygotować go na wypadek...
Gdyby ktoś nie pamiętał polityki informacyjnej rządu to przypomnę: nie będzie podwyżki stóp procentowych, nie będzie inflacji, nie zabraknie nam węgla itp można mnożyć
Marcin
Ekspert
Posts: 186
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Kolejny bubel rządu

Post by Marcin »

Polski rząd jest obecnie większym zagrożeniem dla obywateli niż ta cała Rosja.
letnik

Re: Kolejny bubel rządu

Post by letnik »

Brawo opozycja! Tak trzymać! Proszę pisać głupoty i się ośmieszać! Niech ludzie wiedzą na kogo nie głosować.
Barbara 1
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 30 Dec 2020, 16:22

Re: Kolejny bubel rządu

Post by Barbara 1 »

Czyżby informacja o tabletkach cię zaskoczyła letniku, że nie napisałeś całego elaboratu co w mojej informacji nie jest prawdą?
letnik

Re: Kolejny bubel rządu

Post by letnik »

Tak, twój wpis mnie bardzo zaskoczył, ponieważ nie spodziewałem się po Barbarze takiej ignorancji. Nie wyraża on troski o zdrowie Polaków, ale nim pogardza. To już nie jest onuca, ale podpaska Putina. Proszę o jak najwięcej takich wpisów, bo nic tak dobrze nie ośmiesza opozycji, jak jej własna głupota.
Podstawowym zabezpieczeniem przed promieniowaniem jest zażycie jodu i użycie maski. Należy zakryć usta i nos maseczką przeciwpyłową, szalikiem lub jakąś częścią ubrania, żeby zapobiec dostaniu się radioaktywnego lub chemicznego czynnika do płuc. Dlaczego trzeba zażyć jod? Jak Barbara nie wie, to niech poszuka „rzeczowych informacji” w internecie. Przypominam, że płyn Lugola nie jest przeznaczony do picia, dlatego tabletki jodowe chronią również przed zatruciem. W razie braku tabletek można się ratować jodyną, smarując np. uda.
Co robić, gdy nadciąga katastrofa nuklearna?:
http://forum.losyziemi.pl/downloads/Co_ ... learna.pdf.
Post Reply