Dobrymi chęciami piekło wybrukowane

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Dobrymi chęciami piekło wybrukowane

Post by Igor »

KTOS chciał upiększyć centrum nasadzeniami krzaczków bukszpanowych na trawniku wokół parku. Pomysł zupełnie chybiony bo nie dość, że zniszczył trawnik, to jeszcze nie zadbał o swoje DZIEŁO i wszystkie krzaczki uschły. Teraz centrum "zdobią" chochoły, i wręcz paranoicznie wyglądają przy nich ukwiecone gazony. Szkoda, że nie ma u nas straży gminnej, która ukarałaby sprawców solidnym mandatem za zaśmiecanie. A może ten KTOŚ jednak usunie dzieło swojej głupoty. Najlepiej nocą, nie będzie kompromitacji.
memento
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Dobrymi chęciami piekło wybrukowane

Post by Byly »

Chciał ale nie wyszło, tak czasami bywa :oops: Dzisiaj zapowiadają burze, może po deszczu jeszcze coś odrośnie? Co do śmieci to strażnicy tutaj nie pomogą, tutaj potrzebna jest edukacja w przedszkolu i szkołach. Jest szansa, że może następne pokolenie będzie śmiecić mniej. Moje pokolenie i tak zrobiło ogromny postęp w nie śmieceniu. Oczywiści niektórzy są niereformowalni i nic się już na to nie poradzi. Ja jednak jestem dobrej myśli i wierzę, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome tego co robi. Skandynawii pewnie nie dogonimy ani za 100 lat ale może będziemy coraz bliżej czystości i porządku :|
Barbara 1
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 30 Dec 2020, 16:22

Re: Dobrymi chęciami piekło wybrukowane

Post by Barbara 1 »

Igorze, dobry tytuł wymyśliłeś dla swojego posta, dobre chęci nie wystarczą gdy brakuje wiedzy i zdrowego rozsądku. Nikt pewnie nie wie i ten kto sadził bukszpany też, że piękne, kwitnące w gazonach kwiaty utrzymały się w ubiegłym roku, dzięki mozolnej pracy Joli Chmury i Zbyszka Grzyba, którzy regularnie zdobywali setki litrów wody i polewali rośliny przez całe lato. Realizatorzy obecnego "UPIĘKSZENIA" powinni jak najszybciej usunąć nieszczęsne rośliny, które na pewno nie odrosną i przywrócić trawnikom poprzedni wygląd. Zniszczona bezmyślnie trawa też sama się nie odrodzi. I najlepiej żeby w przyszłości inicjatywy tego typu na publicznych terenach były konsultowane z sołtysem i radą sołecką, bo dobrymi chęciami....
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Dobrymi chęciami piekło wybrukowane

Post by zg »

W tym roku przy podlewaniu aktywnie pomaga mi Michał Góra. Zauważyliśmy posadzone róże i też je podlewamy przy okazji podlewania gazonów. Ale większość już jest uschniętych i chyba nie przyjmą się już.
Post Reply