Drony nad Ż-L

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Arkowski1981
Bywalec
Posts: 29
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Drony nad Ż-L

Post by Arkowski1981 »

Dzień dobry

Czy w naszej mieścince odbywają się jakieś nagrania z powietrza? Dziś widziałem na głównej drodze dwóch Panów w kamizelkach "pilot uav" z dronami w rękach i jednym w powietrzu. Razem z nimi szła Pani z notatnikiem i aktówką pod pachą.
Nikt nie uprzedzał, że trzeba po zimie fryzurę odnowić bo nagrywać będą:)
Oczywiście jeśli to kontrole wydalnictwa kominowego to jestem bardzo za, gdyż czasami jak piece czy liście w ogrodzie się rozpalą to nie widać gdzie się idzie...

Pozdrawiam
arkowski1981
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Drony nad Ż-L

Post by zielony »

Nie filmują ludzi :lol:
To są drony gminne, lub wynajęte przez gminę z czujnikami zanieczyszczenia powietrza a właściwie polega to na badaniu dymu z komina. Teraz już wiadomo kto w piecu czym pali. Plastiki, gumy i podobne odpady, dron na 100% rozpozna. Ciekawe czy rozpoznaje najgorszą jakość węgla? Może teraz jak ruski węgiel zablokują to nie będzie tyle zanieczyszczenia?
Arkowski1981
Bywalec
Posts: 29
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Re: Drony nad Ż-L

Post by Arkowski1981 »

Szkoda tylko, że monitorują w ciepłe dni kiedy mało kto pali w piecu. Gdyby zajrzeli w kominy popołudniem albo wieczorem to wynik pomiarów byłby pewnie całkiem inny. Ale z drugiej strony dobre i to, że wogóle zaczęli sprawdzać bo może podziała to trochę jak ostrzeżenie... Niedługo cieplejsze dni to i powietrze czystsze będzie:)
Arkowski1981
Bywalec
Posts: 29
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Re: Drony nad Ż-L

Post by Arkowski1981 »

Odgrzebany stary temat, ale chyba przydałby się powrót tychże latających testerów bo nasza mieścinka raczej nie stosuje się do słów Naczelnika, by palić wszystkim oprócz opon. Mam wrażenie, że wieczorami po zapadnięciu zmroku w komin idą gumiaki i wszystkie inne palne elementy. Przejście przez centrum i ul. Kąpielową wymagałoby użycia dobrej maski filtrującej i okularów bo dym i zapachy spalonych śmieci są niesamowicie silne. Podejrzewam, że na innych ulicach jest podobnie.
Takie kontrole właśnie teraz by się przydały.

Dodatkowo gmina chyba wprowadziła oszczędności w zasilaniu latarnii ulicznych bo w ostatnich dniach sporo ich zostało wyłączonych - od centrum do groszka i w górę od pizzerii a także przy basenie, ale te akurat nie są niezbędne. Dobrze że teraz każdy ma latarkę w postaci telefonu w kieszeni przejście przez odcinek za mostkiem to nie lada wyzwanie.

Z pozdrowieniami
arkowski1981
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Drony nad Ż-L

Post by Marcin »

Widziałem ich 2 tyg. temu na skrzyżowaniu w Koziegłowach. Nie sądzę aby sprawdzali poziom zanieczyszczenia powietrza, bo dron wisiał centralnie nad sygnalizacją świetlną skrzyżowania.
Arkowski1981
Bywalec
Posts: 29
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Re: Drony nad Ż-L

Post by Arkowski1981 »

A czy na innych ulicach również zauważacie niedziałające latarnie czy tylko tutaj tak się podziało?
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Drony nad Ż-L

Post by Marcin »

W Katowicach tramwaje jeżdzą bez światła w środku, po zmroku to raj dla kieszonkowców (których jest coraz więcej dzięki naszym "braciom" z Ukrainy).

We Wrocławiu również oszczędzają na oświetleniu ulic, 2 tygodnie temu już widziałem powyłączane całe ulice w centrum miejsca.

Jak pisałem w temacie o recesji, że tak będzie to pani Polak posądziła mnie o zastraszanie ludzi i sianie paniki.

Rzeczywistość szybko zweryfikowała kto miał racje, a kto jest tylko partyjną tubą propagandową.
Post Reply