28.03.2022 r Sesja Rady Gminy Poraj

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

28.03.2022 r Sesja Rady Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Oto link do proponowanych projektów uchwał na najbliższą sesje w Poraju
https://poraj.bip.net.pl/?a=7248
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: 28.03.2022 r Sesja Rady Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

W dniu dzisiejszym tj. 28.03.2022 o godz. 13:00 jest sesja Rady Gminy Poraj w trybie zdalnym.
Jest prośba do Państwa Radnych : w projekcie uchwały w/s dzierżawy boiska w Masłońskim podany jest nr działki 330/13, wg mojej wiedzy boisko jest na działce o nr 330/2 . Na dodatek prawa do tej działki nr 330/2 nabyła w drodze licytacji firma Sterkol- Finace w dniu 09.03.2021. Proszę zapytać i sprawdzić - czy to jest teren boiska w Masłońskim i czy Gmina jest właścicielem tego terenu, który chce wydzierżawić.
Z góry dziękuję.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: 28.03.2022 r Sesja Rady Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Niestety nikt dzisiaj na sesji nie zapytał o lokalizację działki nr 330/13 na mapie i czyją jest własnością. Być może Państwo Radni wszystko wiedzą w tej sprawie i tak pięknie głosowali "za" podjęciem uchwały, która dotyczyła zgody na wydzierżawienie właśnie tej działki o w/w numerze na rzecz Klubu Piłkarskiego Raków Częstochowa. Jeśli Radni wszystko wiedzą o co chodzi w tej uchwale, to prosimy o podzielenie się z nami tą wiedzą a szczególnie z mieszkańcami Masłońskiego.
Głównymi tematami dyskutowanymi na dzisiejszej sesji to:
- wniosek u uchwalenie uchwały w/s wprowadzenia zakazu używania petard na terenie naszej Gminy przez cały rok,
- pytanie ile Gmina straci na zaproponowanej przez Pana Premiera Morawieckiego obniżce podatku dochodowego z 17% na 12% . I sama się zastanawiam, czy społeczeństwo chce obniżki podatków, czy nie chce, ponieważ z tej dyskusji można było zauważyć niezadowolenie z proponowanej przez Rząd obniżki podatku dochodowego w obawie przed ewentualnym zmniejszeniem się dochodów do Gminy.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: 28.03.2022 r Sesja Rady Gminy Poraj

Post by Byly »

Nie wiem co zaproponował Pinokio ale jak powiedział, że będzie lepiej to znaczy, że będzie gorzej. Jak obniżył podatki to śmiało możemy się spodziewać że stracimy na tym wszyscy. Wszyscy zapłacimy więcej.
Na polskim ładzie też mieliśmy zyskać. Ja co miesiąc dokładam kilka stówek do tego ładu :twisted:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: 28.03.2022 r Sesja Rady Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

W załączeniu link do Sesji Rady Gminy Poraj z dnia 28.03.2022 https://ugporaj.sesja.pl/portal/videos/ ... 91ada0f418
Zapraszam Państwa do obejrzenia i wysłuchania wypowiedzi uczestników Sesji.
Moje spostrzeżenia:
1. Pan Prezes Spółki Poreco złożył sprawozdanie z działalności, ale jak co roku bez ważnej jego części czyli bez sprawozdania finansowego na co zwrócił uwagę jedynie Pan Radny L. Lach i domagał się sprawozdania finansowego za 2020 rok.
2. Nikt nie zapytał jakie są obecnie straty wody w Spółce Poreco. Chodzi tu o różnicę pomiędzy ilością wody wydobytej z ujęcia wody a ilością wody sprzedanej odbiorcom. Ostatnio straty wody wynosiły ponad 40% i dlatego ciekawi mnie (nas) czy te straty wody uległy zmniejszeniu czy nie, ponieważ Spółka Poreco była zobowiązana do ustalenia przyczyn tych strat wody i ich eliminacji. W tej sytuacji mieszkańcy (odbiorcy wody) ponoszą duże, nieuzasadnione koszty tych strat wody. Dodam, że Prezes Spółki Poreco - Pan R. Kępski wspominał o konieczności podwyżki cen wody.
3. Nikt nie zapytał o lokalizację działki nr 330/13 i czyja to własność a w sprawie tej działki Rada Gminy Poraj podjęła uchwałę i wyraziła zgodę na jej dzierżawę dla Klubu Raków Cz-wa. Takiego numeru działki na ma na mapach geoportalu.
4. Nikt nie zapytał jakie wnioski Gmina Poraj złożyła do Programów Rządowych (Polski Ład) o dofinansowanie.
5. Nikt nie poruszył problemu wręcz tragicznego stanu dróg w Żarkach Letnisku i nie tylko.
6. Nikt nie poruszył sprawy nadmiernej wycinki drzew w Żarkach L.
7. Nikt nie zapytał o sprawę likwidacji szkoły i przedszkola w Masłońskim.
Odsłuchajcie proszę tej Sesji i sami napiszcie proszę swoje pytania, czy spostrzeżenia.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: 28.03.2022 r Sesja Rady Gminy Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Cieszy mnie, ze Państwo oglądacie przebieg Sesji z linku. Martwi brak komentarzy.
Post Reply