Podatek od nieruchomości

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Podatek od nieruchomości

Post by Byly »

Jeszcze nie wiemy ile wzrośnie podatek od nieruchomości ale rząd już podał maksymalną stawkę. Ile my zapłacimy, pewnie trochę mniej od podanej kwoty rządowej. Ale jeden z tutejszych dyskutantów chciałby koniecznie by wprowadzono podatek katastralny. Radzę wszystkim przeczytać poniższy artykuł, co byłoby gdyby taki podatek został wprowadzony? Dla ułatwienia podpowiem, że w Żarkach Letnisku raczej każdy posiada nieruchomością wartą przynajmniej 400 000,00 złotych. Możemy sobie łatwo obliczyć.
https://katowice.naszemiasto.pl/podatek ... c9-8168925
letnik

Re: Podatek od nieruchomości

Post by letnik »

Byly odniósł się do mojego wpisu z października ubiegłego roku: http://www.zarkiletnisko.pl/forum/viewt ... 653#p17085 i jak zwykle zmanipulował jego wydźwięk. Zawsze uważałem, że wszystkie podatki są złem, ponieważ uszczuplają nam majątek. Ale żeby ten majątek nam nie zabrał najeźdźca z sąsiedniego państwa, to musimy go uszczuplić na utrzymanie armii i zakup sprzętu do obrony. Żeby ten majątek nie zabrał nam sąsiad, musimy go uszczuplić na utrzymanie stróżów majątku (Policji). Żeby dojechać do swojego majątku, musimy go uszczuplić na utrzymanie samorządu i na inwestycję.
Napisałem, że podatek katastralny jest bardziej sprawiedliwy niż obecny. Opiera się na wartości, nie na ilości. Jeden metr sześcienny złota ma inną wartość niż jeden metr sześcienny żelaza. Podatek katastralny zrównuje ludzi wobec prawa. Napisałem również, że to samorządy powinny domagać się wprowadzenia podatku katastralnego, a nie ja. Podatek katastralny daje pewne źródło finansowania inwestycji gminnych i uniezależnia samorządy od władz centralnych. Zmusza samorząd do rozwoju przemysłu (bo fabryki też płaciłyby podatek katastralny i to duży) i do rozwoju budownictwa mieszkaniowego (im większej wartości budynek, tym większy stały dochód dla samorządu).
Poparcie społeczne dla podatku katastralnego zależy od jego wysokości. Gdyby jego wysokość dla średnio zamożnych osób była zbliżona do wysokości obecnie płaconych podatków, to wprowadzenie takiego podatku mogłoby przejść nawet w referendum.
Wyjaśniam Bylemu, że nie chcę koniecznie, by wprowadzono podatek katastralny. Jeżeli chcecie do końca życia jeździć po dziurawych drogach i płacić regularnie za remonty samochodów, to proszę bardzo. Jest to dotkliwy i kłopotliwy podatek, ale płacony nie samorządom, tylko właścicielom warsztatów remontowych.
letnik

Re: Podatek od nieruchomości

Post by letnik »

Skąd się bierze majątek? Socjalista nie wytworzył ani jednego atomu energii i ani jednego kwantu energii. Wszystko otrzymał od natury (Boga). Oczywiście kapitalista też nie wytworzył, co zrównuje obojga co do źródła majątku (własności). Ludzie potrafią jedynie przekształcać, to co otrzymali za darmo od natury (Boga), ale to wymaga pracy. Za tą zdolność przekształcania materii i energii człowiek otrzymuje wynagrodzenie w postaci zapłaty lub majątku. Ci, co tej zdolności nie mają, a posiadają majątek, to znaczy, że go ukradli lub korzystają z pracy swoich przodków. Co różni socjalistów od kapitalistów? Głównie to, że socjaliści, którzy nie mają zdolności przekształcania materii i energii tak ustawiają prawo, aby zalegalizować kradzież. Kapitaliści zaś tak ustawiają prawo, aby jak najmniej się napracować, żeby ciężką pracę wykonywali za nich inni przy minimalnych kosztach. Jedni chcą okradać całe społeczeństwo, a inni tylko pracowników. Wynika to ze zwierzęcych instynktów zaprogramowanych w mózgu człowieka. Hamulcem dla nich jest kultura, religia i obyczaj. Uwolnienia tych instynktów właśnie domaga się lewica, dlatego niszczy kulturę, religię i obyczaj. W każdym majątku i własności jest ukryta praca ludzka. Ktoś, korzystając z wytworzonego nie swą pracą majątku, jest złodziejem bez względu na to, czy jest socjalistą, czy kapitalistą. Kupując majątek za pieniądze uzyskane twórczą pracą, następuje przeniesienie tej pracy na nabyty majątek. Tylko twórcza praca daje prawo do posiadania własności prywatnej. W Ewangelii mamy taki opis. Jezus został poinformowany przez matkę, że weselnikom zabrakło wina. Jezus nie wyczarował wina, tylko kazał napełnić kadzie wodą i dopiero jak wykonano odpowiednią pracę woda stała się winem. Jest to wskazówka, że chrześcijanin nie może liczyć na darmowe korzyści. Inni mogą, więc Unia Europejska też. Wcześniej czy później podatek katastralny zostanie wprowadzony na polecenie UE. Nie będzie to 0,5%, ale 2% od wartości majątku. W ten sposób po 50 latach właściciel odda cały swój majątek gminie i o to chodzi. Zostanie mu majątek nadający się do kapitalnego remontu i po kapitalnym remoncie wzrośnie jego wartość, więc wzrośnie również podatek katastralny i zabawa zacznie się od nowa. Gmina będzie mogła dalej szaleć. Obywatel stanie się bogaty bogactwem gminy. Przypominam, że w skład majątku do opodatkowania wchodzi wyposażenie mieszkania, pralki, lodówki, telewizory, garaże, samochody, hulajnogi, rowery, kosiarki i śrubokręty. Może Byly się zmobilizuje i napisze nam, co byłoby, gdyby taki podatek został wprowadzony i ile by zapłacił.
Dla tych, co czekają na Putina śpiewają chłopcy z rosyjskiej wioski i Skurt – NA ZAWSZE PIJANY: https://youtu.be/geVs-qVwp7s
Post Reply