Remont ul. Nadrzecznej

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Remont ul. Nadrzecznej

Post by Marcin »

Dzień dobry,

czy może ktoś wytłumaczyć co się dzieje na ul. Nadrzecznej?

Od ponad miesiąca cała ulica wraz z jezdnią jest rozkopana, od conajmniej dwóch tygodni nie dzieje się tam kompletnie nic.

Kto dopuścił do sytuacji, że najważniejsza droga dojazdowa do miejscowości jest w takim stanie?

Wszystkim przypominam również, że za każdą szkodę (np. w samochodzie) spowodowaną przez taki stan nawierzchni odpowiada gmina i każdy z mieszkańców ma wszelkie podstawy do tego aby ubiegać się o odszkodowanie za szkodę na mieniu.

Już nawet nie wspominam o niebezpieczeństwie dla pieszych i rowerzystów z uwagi na samochody jeżdzące i po asfalcie i po szutrze i po zielonych trawnikach przed posesjami.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Remont ul. Nadrzecznej

Post by Zdzisława Polak »

Szanowny Marcinie na Zebraniu Wiejskim w Żarkach Letnisku w dniu 20.09.2021 r zadałam publicznie Pani Wójt i Kierownikowi Gospodarki Komunalnej Gminy Poraj- Panu A. Zaczkowskiemu właśnie takie pytanie w sprawie remontu ulicy Nadrzecznej w Żarkach Letnisku i terminu jego zakończenia odpowiednio uzasadniając, że niszczymy sobie pojazdy i buty i że jest to jedyna droga wylotowa z Żarek Letniska w kierunku Poraja i Koziegłów, oraz że jest tam ogromne natężenie ruchu zarówno samochodowego, rowerowego jak i pieszego. Niestety nie uzyskałam w tej sprawie odpowiedzi. A Pan Kierownik Zaczkowski zamiast udzielić mi (nam mieszkańcom) wyczerpujących odpowiedzi na zdane pytania, to pozwolił sobie wydać publicznie negatywną opinię o mnie, że głoszę demagogię ", tym sposobem Pan Zaczkowski przekroczył swoje uprawnienia urzędnika upokarzając mnie ( radną) publiczne.
Z.Polak
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Remont ul. Nadrzecznej

Post by zg »

Na ZW była mowa o tym,
że po wykonaniu kanalizacji zaszła potrzeba wykonania nowego chodnika, obecnie trwa procedura, odbudowa ulicy ma ruszyć niebawem.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Remont ul. Nadrzecznej

Post by Zdzisława Polak »

Dziękuję Panie Zbyszku G. za odpowiedź, ale Pana odpowiedź nic nie wniosła- nadal nie wiemy kiedy będzie ul. Nadrzeczna doprowadzona do stanu używalności. I mam jeszcze jedno pytanie dlaczego to Pan odpowiada na pytanie Marcina w/s ul. Nadrzecznej czy jest Pan może rzecznikiem Urzędu Gminy czy Radnej (Radnego)? A może o czymś nie wiem?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Remont ul. Nadrzecznej

Post by zg »

Odpowiadam na post forumowicza bo byłem obecny na ZW a Marcin być może nie był i nie słyszał wyjaśnienia pani Wójt w tej sprawie.
Ja też czekam cierpliwie na zakończenie budowy odcinka kanalizacji i wyremontowanie ul. Nadrzecznej bo codziennie tam jeżdżę.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Remont ul. Nadrzecznej

Post by Byly »

Ulica Nadrzeczna gotowa (prawie) Wczoraj jechałem i pozostały małe dokończenia, do końca miesiąca będą w całości naprawione utrudnienia.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Remont ul. Nadrzecznej

Post by Byly »

Post Reply