Dlaczego taki pośpiech?

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Dlaczego taki pośpiech?

Post by Zdzisława Polak »

Oto link https://poraj.bip.net.pl/?a=6868#
W dniu dzisiejszym tj. 01.07.2021 po godz. 15-tej na stronie BIP Poraj opublikowano zapytanie ofertowe na zakup paliw płynnych do samochodów Urzędu Gminy oraz do samochodów OSP. Ogłoszenie zamieszczone dzisiaj po południu a termin składania ofert tylko do 05.07.2021 do godz. 11:00. Czyli tylko 4 dni są do składania ofert w tym dwa dni wolne od pracy. Dlaczego tak krótki termin i czy jest to zgodne z przepisami o zamówieniach publicznych?
Ponadto ciekawe są warunki tej oferty, że cena stanowi 70% a pozostałe 30 % to odległość od Poraja
dodatkowe 30 punktów otrzyma stacja paliw położona w odległości do 5 km od Poraja,
tylko 15 punktów otrzyma stacja paliw położona w odległości do 10 km od Poraja,
tylko 5 punktów otrzyma stacja paliw położona do 20 km od Poraja.
Czyli już teraz można sobie odpowiedzieć na pytanie która stacja paliw wygra?
Ciekawi mnie też to drugie pismo Urzędu Gminy, w którym są odpowiedzi dla wykonawcy zamówienia. Któremu to wykonawcy Urząd udziela odpowiedzi na zadane pytania i kiedy wykonawca o to zapytał?.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Dlaczego taki pośpiech?

Post by zielony »

Już tutaj na forum było obstawianie kto wygra przetarg na sprzątanie, ale nie śledziłem tego i nie wiem kto został zwycięzcą :lol:
Czy wygrała ta firma gminna która obstawiała Zdzisława?
Tutaj przetarg na paliwo, jeżeli najważniejsze kryterium jest odległość to wygra stacja paliw w Poraju, to nawet logiczne, bo ceny paliw są bardzo podobne w regionie a dojeżdżając daleko po paliwo to : jedno, że uciążliwe a drugie dochodzą koszty dojazdu. Paliwo na stacjach jest jednakowe, bo wszystko pochodzi od P. Obajtka :o
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dlaczego taki pośpiech?

Post by Zdzisława Polak »

Zielony nie masz racji bo ceny na stacji paliw w Poraju są najwyższe każdego dnia. proszę sobie sprawdzić w każdy dowolnie wybrany dzień
( porównać ceny w kilku stacjach ). Różnice w cenach są znaczące.
JAN
Mieszkaniec
Posts: 41
Joined: 04 Apr 2020, 14:42

Re: Dlaczego taki pośpiech?

Post by JAN »

Prawda jest taka, że to jest najdroższa stacja paliw w rejonie ale cena za litr do przetargu może być niższa niż na dystrybutorze. Swoja drogą ciekaw jestem jak utrzymają cenę w dzisiejszych czasach.
Post Reply