Kolejny znikający punkt na mapie

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Arkowski1981
Bywalec
Posts: 29
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Kolejny znikający punkt na mapie

Post by Arkowski1981 »

Dzień dobry
Czy nasze małe miasteczko zamiera? Dziś zauważyłem, że na mapie miejscowości zniknie kolejny punkt usługowy - sklep spożywczy przy głównym skrzyżowaniu. Właśnie trwa jego opróżnianie.
Dwa bary zamknięte, kebab zamknięty jeszcze zanim zdążył się rozkręcić...
Ciekawe co będzie następne - pewnie kolejny sklep przy nowopowstającym pasażu.
Ale co by nie mówić najwytrwalsi klienci sklepu z reguły spożywający zakupione produkty w altance lub bezpośrednio przy sklepie spędzają z nim ostatnie chwile konsumując złociste napoje przy schodkach :D :)
Pozdrawiam
Arkowski
PS. Jako, ze to mój pierwszy post na forum, gdyż jestem mieszkańcem Ż-L od niedawna to chciałem się ładnie i uprzejmie przywitać - raz jeszcze Dzień dobry :)
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by Byly »

Dzień dobry
Witamy nowego żarczanina :wink:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by widz »

Jak widać sklepy i bary się zamykają bo brak klientów. Żarki Letnisko pomału wymiera a turystów brak.
TUBYLEC
Stały bywalec
Posts: 55
Joined: 03 Dec 2009, 13:16

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by TUBYLEC »

A do czego turyści przyjadą, podziwiać te działki z wyciętymi drzewami i kostki koło domów.
Arkowski1981
Bywalec
Posts: 29
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by Arkowski1981 »

Sądzę, że w Ż-L jeszcze nie jest tak tragicznie pomimo tego iż faktycznie coraz więcej drzew znika.
A może dobrym pomysłem byłoby spuszczenie wody z basenu i pozostawienie jej na poziomie kilkunastu cm to przy takiej temperaturze zrobiłoby się darmowe lodowisko dla dzieciaków. Podejrzewam, że pomimo "wirusa" znalazłoby się paru chętnych na wizytę z łyżwami. Przy okazji skorzystałyby i sklepy i gastronomia.
Niestety pandemia wszystko powywracała do góry nogami i ze wszystkim zrobił się problem.
Pozdrawiam
Arkowski
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by Zdzisława Polak »

Gdy byłam radną w gminie Poraj to zawsze tego dopilnowałam, żeby zostawiać tyle wody by można urządzać tam lodowisko. I teraz prośba do obecnych radnych aby wrócić do tego. Wystarczy tylko ustawić zaporę na odpowiednim poziomie i lodowisko zrobi się samo. .Utrzymywanie zbyt wysokiego poziomu wody w basenie ( jak obecnie) jest niebezpieczne w zimie.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by Byly »

A moje łyżwy leżą w piwnicy już pewnie z 10 lat :twisted: Ten weekend był super na łyżwy. Ale jest szansa za tydzień, też podają pogodę w nocy minusową w dzień około zera. Kierownik od śluzy proszę ustawić śluzę tak by powstało bezpieczne lodowisko
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by Igor »

Jaki sklep przy głównym skrzyżowaniu jest zamykany? Były twoje łyżwy nadal będą leżeć odłogiem, bo GMINA zapłaciwszy raz ogromne odszkodowanie, tak się boi o bezpieczeństwo, że nie można jej zmusić do pozostawienia pół metra wody. Wszystkich marudzących w tej sprawie odsyłają na lodowisko w Poraju.
memento
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by widz »

Tak właśnie w Poraju jest wszystko a w Żarkach Letnisku nic nie może być . Nawet nie może być lodowiska na basenie, które nic nie kosztuje. Jedynie pozostawienie trochę wody w basenie. Od czasów powstania basenu było zawsze lodowisko na nim i nie było żadnego wypadku. Czego się tu bać?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by zg »

Z tego co pamiętam to tej zimy lodowiska w Poraju nie ma.
Arkowski1981
Bywalec
Posts: 29
Joined: 18 Sep 2020, 23:18

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by Arkowski1981 »

Dzień dobry
Z tego co dziś zobaczyłem to poczty też juz nie ma w Ż-L.
Na agencji wisi kartka ze placówka nie działa a listy do odbioru w Poraju.
Z pozdrowieniami
Arkowski
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by zg »

No niestety od 1 marca br nie mamy już poczty w Żarkach. Zastanawiamy się obecnie jak rozwiązać ten problem.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by Byly »

Gdyby banki nie były tak bogate, to punkt bankowy przy aptece byłby idealny by wydawać dodatkowo listy polecone. Bo pewnie w dzisiejszych czasach poczta potrzebna jest jedynie do dostarczania listów i pism urzędowych. Ale wiadomo, po co kłopot bankowi, bank zarobi sobie na wpłatach i wypłatach.
Poczcie to też obojętne, czy maja placówkę w Żarkach Letnisku, czy nie maja. Problem dotyczy nas mieszkańców. Obecne prawo mówi, ze nieodebrana przesyłka dwukrotnie uważana jest za dostarczona! SUPER prawo!
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by widz »

To zdanie dla wójta Gminy i radnych. Czy nic ich nie interesuje co dotyczy Żarek Letniska? Niedługo nic już u nas nie będzie - miejscowość powoli umiera.
kinga98
Ekspert
Posts: 162
Joined: 28 Mar 2010, 16:37

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by kinga98 »

Umiera, bo nie przybywa mieszkańców, zniknęła też stacja kolejowa mamy już tylko przystanek. A pani Polak nadal będzie prowadzić krucjaty przeciwko zmianie leśnych nieużytków w działki budowlane. zabudowie ulicy Porajskiej itp.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kolejny znikający punkt na mapie

Post by Zdzisława Polak »

Kinga 98 nie pajacuj i proszę nie czepiaj się już więcej radnej Polak. Oświadczam, że od 2 lat nie jestem radna gminną i nie mam żadnego wpływu na Plan Przestrzennego Zagospodarowania Gminy Poraj. Stwierdzenie że "pani Polak nadal będzie prowadzić krucjaty przeciwko zmianie leśnych nieużytków w działki budowlane" jest pomówieniem. Wyjaśniam również, że działki leśne nie są nieużytkiem. Proszę uzupełnić sobie wiedzę w tej sprawie.
Post Reply