Sesja Rady Gminy Poraj 30-05-2019r.

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Sesja Rady Gminy Poraj 30-05-2019r.

Post by kobek »

Ciekawa transmisja z obrad rady, naprawdę warta oglądania. Jeżeli ktoś nie dał rady oglądać on-line pewnie będzie po sesji udostępniona cała relacja.
w tle donosy do CBA, PROKURATURY, RIO, NIK, POLICJA itp
W głównej roli radna powiatowa i pani dziennikarka

http://poraj.bip.net.pl/?a=5966
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sesja Rady Gminy Poraj 30-05-2019r.

Post by Zdzisława Polak »

Tak Panie Sebasianie K. bardzo ciekawe wystąpienie (tylko nie wiem czy uprawnione wystąpienie) Pani Radcy Prawnej Urzędu Gminy Poraj na sesji nadzwyczajnej. Warte wysłuchania. Ta Pani nawet cytowała uzasadnienie nieprawomocnego wyroku Sądu. Ciekawy jest również poruszony wątek przestrzegania Radnych co ich może spotkać jak będą nadal zadawać pytania i pisać interpelacje.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Sesja Rady Gminy Poraj 30-05-2019r.

Post by widz »

Skarga w/s nieprawidłowości w szkole w Żarkach letnisku też "legła w gruzach" bez rozpoznania. Szkoda słów
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Sesja Rady Gminy Poraj 30-05-2019r.

Post by kobek »

Pani radna nic nie wiem o tym abym był oskarżonym w jakiejś sprawie więc jak już tak Pani chce to proszę nie skracać mojego nazwiska jak jakiegoś oskarżonego. Niech jeszcze pani moje zdjęcie wstawi z zakrytymi oczami. :D Śmieszna Pani jest i tyle. Ja się swojego nazwiska nie wstydzę.

Boli Panią to że ktoś publicznie wskazał palcem (chodź pewnie to wszystkim wokoło było wiadome) na Panią jaką tą osobę która donosi tym bardziej nie mając podstaw. Oczywiście sugerując się tym co przeczytała Pani radca gminny z wyroków i innych protokołów.

Każdy ma prawo zgłaszać nieprawidłowości ale trzeba mieć ku temu poważne argumenty.

Z tego co wyczytałem nieprawomocny wyrok można udostępniać. " Są to dokumenty urzędowe zawierające informację publiczną, niezależnie od tego, czy są prawomocne czy nieprawomocne – ocenił Naczelny Sąd Administracyjny"
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Sesja Rady Gminy Poraj 30-05-2019r.

Post by Igor »

Kobek, można nie przepadać za panią Polak, bo wichrzycielka z niej nie lada i sporo ma "za kołnierzem", ale wystąpienie pani prawniczki było naprawdę skandaliczne w stosunku do radnych.Pani Kaźmierczak zdecydowanie "puszczją nerwy"jeżeli zamiast merytorycznych odpowiedzi wójta na interpelacje i pytania radnych ucieka się do osakrżeń i gróźb pod ich adresem w wykonaniu radcy prawnego urzędu.Przewodniczący opozycyjnego klubu na następnej sesji powinien zdecydowanie zwrócić uwagę przewodniczącemu rad, że zastraszanie radnych przez urzędnika jest niedopuszczalne.
memento
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Sesja Rady Gminy Poraj 30-05-2019r.

Post by kobek »

Ale ja nigdzie nie napisałem że było prawidłowe. Fala hejtu przewalająca się przez internet jest w dzisiejszych czasach powalająca. Z tego co zrozumiałem Panią radcę odosiła się do ilość interpelacji czy też zapytań wpływających do gminy. Zasdanych lub nie każdy rozważa wg siebie. Co do zastraszania - ja to odebrałem raczej jako ostrzeżenie że koniec pobłażliwości dla hejtu w stosunku do urzędu i jego prcowników. Ale jak napisałem wyżej każdy ma prawo do własnej interpretacji.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Sesja Rady Gminy Poraj 30-05-2019r.

Post by widz »

Radca nie mówiła o fali hejtu lecz o konkretnych osobach , które piszą zapytania i interpelacje wymieniała po nazwiskach i oceniała te osoby i krytykowała i zastraszała co się stanie jak nie przestaną pytać i pisać. Radni na tej sesji chcieli się odnieść do tych wystąpień ale przewodniczący im nie pozwolił i szybko zamknął sesje. Co to w ogóle było?
fruzia
Ekspert
Posts: 122
Joined: 10 Jun 2017, 12:48

Re: Sesja Rady Gminy Poraj 30-05-2019r.

Post by fruzia »

A normalka w UG Poraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Sesja Rady Gminy Poraj 30-05-2019r.

Post by Igor »

Kobek, a jak ludzie mają się nie uciekać do hejtu, jeżeli FORMALNA SKARGA pod byle pretekstem nie jest rozpatrywana? a radca prawny jest od wyjaśniania wątpliwości prawnych, a nie od poucznia radnych, do radnych w tej kwestii może śię zwrócić pani wójt, ale jej jak napisałem "puszczją nerwy" bo to nie jest taka spolegliwa rada jak poprzednie.
memento
Post Reply