Zakaz wycinania drzew w Żarkach Letnisku

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Byly
VIP
Posts: 745
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Zakaz wycinania drzew w Żarkach Letnisku

Post by Byly »

Proponuje by radni i Gmina pomyśleli nad powrotem do dawnych przepisów, kiedy obowiązywało prawo o zakazie wycinania drzew w Żarkach Letnisku. Nie wiem kto to prawo zmienił ale zapamiętałem gdy ja budowałem dom w Żarkach Letnisku, to leśniczy patrząc w plan zabudowy zaznaczył drzewa do wycinki tam gdzie miał powstać nowy dom i 6 metrów od tego domu. Tylko te drzewa można było wyciąć. Teraz przepisy są zmienione i ludziska tną na potęgę. Wczoraj wycięto wszystkie drzewa przy domku na Dzierżnie. Pamiętam ten domek od dawna i drzewa były i nikomu nie przeszkadzały. Teraz nowy właściciel pozbył się drzew, pewnie niedługo dowiemy się dlaczego te drzewa mu przeszkadzały? Może nie lubi drzew, to przecież mógł sobie kupić działkę na Nowej Wsi? Może Gmina wróci do dawnych przepisów i w ten sposób uniknięto by wycięcia drzew jak na przykładowej działce na Dzierżnie.
Ania
Stały bywalec
Posts: 68
Joined: 26 Aug 2005, 21:06

Re: Zakaz wycinania drzew w Żarkach Letnisku

Post by Ania »

Dokładnie!
Liczymy z Iloną na Wasze wsparcie bo to nasze lasy, nasze Letnisko!!
Anna Słabosz-Ożga
Rafał
Bywalec
Posts: 23
Joined: 30 Oct 2022, 08:17

Re: Zakaz wycinania drzew w Żarkach Letnisku

Post by Rafał »

Witam,

Jestem jak najbardziej za.
Dziwię się tylko że taki temat musi być poruszany na forum :(. Zawsze myślałem, że nie można sobie od tak wyciąć wszystkich drzew, ale jak widać, jednak mocno się przeliczyłem :(

Pełne poparcie ode mnie.

Pozdrawiam
zielony
Guru
Posts: 243
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Zakaz wycinania drzew w Żarkach Letnisku

Post by zielony »

Na Dzierżnie przy ulicy Letniskowej faktycznie zrobili sobie pustynie. Najpierw wyciął sosny właściciel drugiego domu od ulicy. Pewnie pomyślał, że skoro rosną sosny tuż za ogrodzeniem u sąsiada to u mnie nie muszą rosnąć? Ale nowy nabywca domku tuż przy ulicy też postanowił wyciąć wszystko jak leci. Strasznie to aktualnie wygląda :twisted:
Post Reply