Sesja Rady Gminy Poraj Styczeń 2023

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
warcaby
Guru
Posts: 207
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Sesja Rady Gminy Poraj Styczeń 2023

Post by warcaby »

Pani Radna Zdzislawa Polak miałam nadzieje ze jednak się Pani dzisiaj pojawi na sesji, to Pani zawsze mówiła że rano to nie pasuje, widać że później też nie, tylko niech Pani nie pisze ze nie było tematów, po transmisji widać że było można zadać pytania.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sesja Rady Gminy Poraj Styczeń 2023

Post by Zdzisława Polak »

Warcaby - chyba oglądałaś inną sesje. Sesja była w trybie zdalnym- to gdzie miałam pojechać? Jak widać była to sesja nadzwyczajna bez punku Zapytania i wolne wnioski a Pani wójt dopuściła tylko temat WOŚP i wzajemne pochwały.
Nawet Pan Radny Lach w drodze łaski uzyskał prawo do zapytania o lampy na ul Kolejowej w Poraju. I to było wszystko. Sesja trwa ok 40 minut .
warcaby
Guru
Posts: 207
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Sesja Rady Gminy Poraj Styczeń 2023

Post by warcaby »

I jak zwykle wymijająca odpowiedź. Cała Pani Radna
Barbara 1
Stały bywalec
Posts: 63
Joined: 30 Dec 2020, 16:22

Re: Sesja Rady Gminy Poraj Styczeń 2023

Post by Barbara 1 »

To forum często bywa mało ciekawe, ale pisanie byle pisać to chyba dewiacja komputerowa. Taką właśnie wykazuje warcaby w swoim wpisie. Trzeba naprawdę za nic mieć mieszkańców( bo o radnych nie wspomnę) żeby nadal robić sesje on-line, z koszmarną transmisją z której nic nie można zrozumieć. Sprowadzić podstawę demokratycznego sprawowania władzy w gminie do papuci i szlafroka to potrafi Tylko RADA GMINY PORAJ
Mieszkańcy mają to już gdzieś, czekają do wyborów, ale czepiać się kogoś komu jeszcze na normalności zależy, to właśnie DEMENCJA KOMPUTEROWA warcaby
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sesja Rady Gminy Poraj Styczeń 2023

Post by Zdzisława Polak »

I znów wczoraj tj 13.02.2023 godz 17:15 odbyła się Sesja Nadzwyczajna Rady Gminy Poraj oczywiście w trybie zdalnym.
Dlaczego nie było ogłoszeń o sesji na Tablicach ogłoszeń?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Sesja Rady Gminy Poraj Styczeń 2023

Post by zg »

Prosze podać na forum jeśli ktoś wie, kto podejmuje decyzje o sesji w trybie zdalnym?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sesja Rady Gminy Poraj Styczeń 2023

Post by Zdzisława Polak »

Sesje Rady Gminy Poraj zawsze zwołuje Przewodniczący Rady Gminy Poraj na wniosek Wójta. Zaś decyzję o trybie zdalnym Sesji podejmowana jest na początku Sesji przez Radę Gminy Poraj w formie uchwały w głosowaniu. Można to sprawdzić na nagraniu z Sesji , że taka decyzja podejmowana jest już w trakcie danej Sesji. Ciekawi mnie jedno, gdyby radni zagłosowali przeciwko prowadzeniu danej sesji w trybie zdalnym , czyli opowiedzieliby się za prowadzeniem Sesji w trybie stacjonarnym (zwykłym) w siedzibie Urzędu Gminy, co wtedy zrobiłby Przewodniczący Rady? Radni musieliby dojechać do Urzędu Gminy i wtedy Sesja nie mogła by się odbyć w zaplanowanym terminie o godz. 7:15 ani miejscu?
Sesja ostatnia była i w trybie zdalnym i w trybie nadzwyczajnym i była zwołana na wniosek Wójta Gminy. Jak można zauważyć na nagraniu Pani Wójt nie zaszczyciła Rady swoją obecnością. Oto link do sesji https://ugporaj.sesja.pl/portal/videos/ ... ddb5ec14c8
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Sesja Rady Gminy Poraj Styczeń 2023

Post by zg »

Ja może coś źle zrozumiałem to mnie poprawcie. Radni zaczynają sesje w trybie zdalnym i głosują aby sesja odbyła się w trybie zdalnym...czyli głosują nad czym co już zostało przesądzone.....Gdyby głosowanie dotyczyło następnej sesji to rozumiem...
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sesja Rady Gminy Poraj Styczeń 2023

Post by Zdzisława Polak »

ZG - Tak to właśnie jest absurd- jak słusznie zauważyłeś. Można to zawsze obejrzeć jeszcze raz w wyżej załączonym linku do sesji,
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Sesja Rady Gminy Poraj Styczeń 2023

Post by Igor »

Od bardzo dawna sesje tej rady stały się parodią sesji. Zwoływane są po to żeby ZAKLEPAĆ to co ustaliła pani wójt z urzędnikami, więc po co obecność pani wójt?
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Sesja Rady Gminy Poraj Styczeń 2023

Post by Zdzisława Polak »

W takim razie dlaczego my mieszkańcy Gminy Poraj na to pozwalamy?
Post Reply