Dlaczego na okres zimy nie jest zmniejszony poziom wody w basenie kąpielowym w Żarkach Letnisku.

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Dlaczego na okres zimy nie jest zmniejszony poziom wody w basenie kąpielowym w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Na Forum Żarek Letnisko ukazał się ostatnio artykuł o nieszczęśliwym upadku mężczyzny do basenu. Gdyby nie natychmiastowa pomoc innych osób -mężczyzna ten by utonął. W związku z tym moje pytanie do Wójta Gminy Poraj- dlaczego przez okres zimy utrzymywany jest taki wysoki poziom wody w basenie? Czemu to ma służyć? Kiedy byłam radną gminną zawsze dbałam o to, aby poziom wody w basenie był na wysokość 30-40 cm, a wszystko po to, żeby dzieci i młodzież mogli korzystać z lodowiska, które bez kosztowo robiło się samo na zamarzniętej wodzie. Dlaczego teraz nikt o tym nie pamięta?
Proszę więc Włodarzy naszej Gminy i Żarek L. aby w trybie pilnym obniżyć do minimum poziom wody w basenie przez okres zimy.
Z. Polak
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Dlaczego na okres zimy nie jest zmniejszony poziom wody w basenie kąpielowym w Żarkach Letnisku.

Post by zg »

Dobre pytanie Zdzisławo, tez miałem poruszyć ten temat już jakiś czas temu ale teraz to już za późno...mało brakowało a doszło by to kolejnej tragedii.
barierki są skorodowane i połamane a schodki poniszczone.
Poniżej zamieszczam zdjęcia pokazujące w jakim stanie od kilku lat jest furtka i brama od strony Rogalika. całe szczęście, ktoś tam sobie po ciemku krzywdy nie zrobił. Małe dziecko i w dzień może wybić oko.

Image

Image

Taki stan rzeczy jest już od kilku lat. Rozmawiamy tu na forum o sprawach globalnych a nie umiemy niestety zadbać o własne podwórko.
Przecież naprawa tego uszkodzenia to dla gminy jako gospodarza obiektu to znikomy wydatek
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Dlaczego na okres zimy nie jest zmniejszony poziom wody w basenie kąpielowym w Żarkach Letnisku.

Post by Byly »

Tak zawsze wygląda i tak się kończy, gdy dany obiekt, czy budynek nie ma gospodarza. Niby właściciel jest ale dla gminy to tylko kłopot. Może jakimś wyjściem byłoby by basem ten wydzierżawić np na 25 lat? Podpisać taką umowę by to zawsze był basen, tylko czy byłby taki ktoś chętny? Raczej nie :wink: Na pewno byłby chętny kupiec ale pewnie nie chcemy tego. Może zrobić coś takiego jak Marina w Poraju? Nie znam się na tym ale Marina może przynosić jakieś zyski a nasz basen raczej nie. Ja tak to widzę ale pewnie są mieszkańcy którzy inaczej na to patrzą i mają jakies pomysły? Żeby coś z tym zrobić incjatywa musi wyjść od Żarczan.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Dlaczego na okres zimy nie jest zmniejszony poziom wody w basenie kąpielowym w Żarkach Letnisku.

Post by Marcin »

Osobną kwestią jest grupa chuliganów regularnie przesiadująca na terenie kąpieliska. Dewastacje, śmiecenie i zaczepianie ludzi są tam już na porządku dziennym.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dlaczego na okres zimy nie jest zmniejszony poziom wody w basenie kąpielowym w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Cieszę się bardzo, że mój apel o obniżenie poziomu wody w basenie kąpielowym w ŻL dotarł do włodarzy i został wysłuchany. Dzisiaj tama jest podniesiona i woda spływa z basenu. Mam nadzieje, że woda nie zostanie spuszczona całkowicie i zostanie ok 30 cm- aby mogło tam powstać lodowisko oczywiście tylko przez okres zimy. Dziękuję za właściwą reakcję w tej sprawie,
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Dlaczego na okres zimy nie jest zmniejszony poziom wody w basenie kąpielowym w Żarkach Letnisku.

Post by zg »

Tylko dlaczego trzeba było czekać na to aż 8 dni od dnia zdarzenia na basenie ? Z Poraja do ŻŁ jest 7 km.....
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dlaczego na okres zimy nie jest zmniejszony poziom wody w basenie kąpielowym w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Obniżenie poziomu wody w basenie powinno odbywać się co roku na początku zimy. Jak to było dawniej. Wtedy basen był wykorzystywany jako bez kosztowe lodowisko.
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Dlaczego na okres zimy nie jest zmniejszony poziom wody w basenie kąpielowym w Żarkach Letnisku.

Post by Igor »

Kiedyś gospodarzem był wójt a z jego ramienia sołtys. Dzis o wójcie można powiedziec wszystko tylko nie to, że jest gospodarzem, a sołtys- szkoda gadać, nie mówiąc już o radzie sołeckiej. Tylko po co ci ludzie tak pchają się do tych funkcji, że zmanipulowali nawet zebranie wyborcze? Myśleli, że to taki splendor? Spalona ruina straszy, sterty zagrabionych liści gniją na ulicach i w parku, bo żeby sprzątnąć trzeba coś usunąć, a nie wymyślać hasła "nie wywozi się lasu z lasu".
memento
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Dlaczego na okres zimy nie jest zmniejszony poziom wody w basenie kąpielowym w Żarkach Letnisku.

Post by zg »

Liście w parku to kryjówki dla jeży, co do pozostałych stwierdzeń Igor ma 100%racji.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dlaczego na okres zimy nie jest zmniejszony poziom wody w basenie kąpielowym w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Ostatni pochwaliłam, że woda z basenu jest spuszczana i jest obniżany poziom wody wody. Na powierzchni wody robiła się już warstwa lodu. Jakież było moje zdziwienie w sobotę kiedy zobaczyłam że tama jest znów opuszczona i tworzący się lód jest zlewany przez wodę , której poziom znów się podnosił do 1,5 m. Po mojej interwencji tama została znów podniesiona i mam nadzieję, że tak zostanie, aby można było pojeździć na łyżwach. To jest jedyna nadzieja na jedyne lodowisko w Gminie Poraj,
Post Reply