Komisja wyjazdowa Radnych Gminy Poraj w dniu 12.07.2022

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
ODPOWIEDZ
Zdzisława Polak
VIP

Komisja wyjazdowa Radnych Gminy Poraj w dniu 12.07.2022

Post autor: Zdzisława Polak » 05 lip 2022, 22:09

link do tego zawiadomienia i porządku pracy tej Komisji objazdowej https://poraj.bip.net.pl/?a=7460
Proszę otworzyć link i zobaczyć, że Radnych gminy Poraj interesują tylko Remizy OSP.
Bardzo mnie dziwi, że Radni nie chcą zobaczyć stanu gminnych dróg, basenu kąpielowego w Żarkach Letnisku i zapytaniu dlaczego już trzeci sezon basen jest nieczynny i widnieje tam tabliczka "zakaz kąpieli" - dokąd tak będzie? Dlaczego Radnych nie interesuje zanieczyszczanie rzeki Czarki i basenu kąpielowego a następnie Warty i dalej Zalewu Porajskiego ? Kto zainteresuje się i kiedy nadmierną wycinką drzew w naszej Gminie?
Dobrze by było sprawdzić czy bezpiecznie jest zorganizowane dojście dzieci do szkoły, jak przebiega budowa Gminnego Amfiteatru w Żarkach L. itp
Mam prośbę do przewodniczącego Komisji o uzupełnienie porządku tej Komisji objazdowej, o moje propozycje póki jeszcze można.

Zdzisława Polak
VIP

Re: Komisja wyjazdowa Radnych Gminy Poraj w dniu 12.07.2022

Post autor: Zdzisława Polak » 19 lip 2022, 09:48

12,07.2022 już dawno minął i nie ma żadnych relacji z tej gminnej komisji wyjazdowej.
Mieszkańcy są ciekawi co Komisja zlustrowała, gdzie była, co ustaliła i jakie wnioski wypracowała? Czekamy również na publikacje protokołu z tej komisji wyjazdowej.
Pozdrawiam wszystkich członków tej komisji i czekam na informacje.

zg
VIP

Post autor: zg » 26 lip 2022, 15:11

Zdzisławo, ja bym nie nazywał "naszego" amfiteatru gminnym....Powstał on bowiem dzięki staraniom Zarządu TPŻL i garstki aktywistów, wśród których trzeba docenić ogromny wkład pracy wniesiony przez Mirka Kozieła....

Zdzisława Polak
VIP

Post autor: Zdzisława Polak » 26 lip 2022, 18:21

Zbyszku zgadzam się z Tobą, że amfiteatr w Żarkach Letnisku tylko z nazwy jest gminny. Faktycznie to ten poprzedni amfiteatr został zbudowany z inicjatywy i ze środków mieszkańców Zarek Letniska a obecny powstał z inicjatywy TPŻL Żarki Letnisko przy ogromnym dofinansowaniu pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego i wsparciu również mieszkańców. Z tego co wiem to udział Gminy Poraj jest zerowy.

zg
VIP

Post autor: zg » 29 lip 2022, 15:06

Szanowni Państwo poniższy tekst zamieszczam na prośbę Pani Prezes TPŻL Barbary Wożniak.

Szanowni mieszkańcy.
Pragnę wyjaśnić zasady, na których Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska otrzymało dotację na budowę amfiteatru z funduszy Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.
Po pierwsze:
nasze stowarzyszenie musiało zakończyć inwestycje, rozliczyć się z wykonawcą a następnie wnioskować o zwrot dotacji. Nasz całkowity koszt budowy to 200 tys zł z czego Urząd miał zwrócić 150 tys. 50 tys musieliśmy mieć wkładu własnego, który to otrzymaliśmy od sponsorów, za co jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim darczyńcom.
Natomiast brakujące 150 tys otrzymaliśmy w formie pożyczki z Urzędu Gminy w Poraju za co również jesteśmy bardzo wdzięczni, bowiem inaczej nie ruszylibyśmy z budową, Pożyczka była bez procentu i oddaliśmy ją dopiero po ponad roku , bo tyle trwa procedura jeżeli chodzi odotacje. Budowa zakończona w październiku a pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego dotarły do nas dopiero w czerwcu tego roku.

Po drugie
umowa z Urzędem Marszałkowskim zabraniała nam korzystania z podwójnego finansowania ze środków publicznych w tym z pieniędzy od samorządów terytorialnych. Dlatego tak zwaną zywą gotówką naszej inwestycji nie mogła wesprzeć ani Gmina Poraj ani Starostwo Myszkowskie.

Jednak gest ze strony UG Poraj – udzielenie pożyczki to bardzo poważny wkład naszej gminy.

W imieniu Zarządu TPŻL Barbara Woźniak prezes stowarzyszenia.

warcaby
Ekspert

Post autor: warcaby » 29 lip 2022, 19:07

W końcu rzetelna informacja, pięknie, gratulacje dla Panstwa za ta inwestycje i wytrwałość.

Byly
VIP

Post autor: Byly » 30 lip 2022, 11:43

Może trochę będę zarozumiałym ale ja o tym wszystkim wiedziałem. Nawet nie wiem skąd, pewnie było to gdzieś opisywane w mediach? Może nawet tutaj na tym forum? Sponsor Sokpol dał 50 tysięcy, parę tysięcy było z rzutki. To że Gmina pożyczyła też gdzieś było opisywane? Natomiast co do nazwy: wydaje mi się że Gminny Amfiteatr to brzmi bardziej donioślej niż Amfiteatr w Żarkach Letnisku.

zg
VIP

Post autor: zg » 03 sie 2022, 13:36

Nazwa amfiteatru będzie miała brzmienie " Amfiteatr Żarki Letnisko" tak jak jest to na wizualizacji i zgodnie z projektem/

Igor
VIP

Post autor: Igor » 03 sie 2022, 21:31

Były, gmina wybuduje sobie gminny amfiteatr w Poraju, ten jest nasz, Żarek Letniska i nie trzeba mu żadnego gminnego dostojeństwa
memento

Zdzisława Polak
VIP

Post autor: Zdzisława Polak » 09 sie 2022, 14:36

Ucieszyło mnie informacja, że w dniu 16.08.2022 r o godz 8:00 będzie ponowna komisja wyjazdowa Rady Gminy Poraj do Żarek Letniska w/s:
- dróg ,
- amfiteatru,
- stacji PKP
Dobrze by było dopisać jeszcze wizytacje basenu kąpielowego w Żarkach Letnisku
Oto link https://poraj.bip.net.pl/?a=7499
Komisja rozpoczyna się w Urzędzie Gminy w Poraju o godz. 8:00 a ostatni punkt komisji to objazd Żarek Letniska. Dobrze by było podać przewidywaną godzinę przyjazdu do Żarek Letniska i miejsce spotkania w Żarkach Letnisku.

ODPOWIEDZ