Rządowy Fundusz Polski Ład dla mieszkańców Gminy Poraj

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
ODPOWIEDZ
Zdzisława Polak
VIP
Posty: 1519
Rejestracja: 12 sie 2010, 13:32

Rządowy Fundusz Polski Ład dla mieszkańców Gminy Poraj

Post autor: Zdzisława Polak » 30 maja 2022, 15:15

Z wielką radością zawiadamiam mieszkańców Gminy Poraj, że otrzymaliśmy z Rządowego Funduszu Polski Ład- Program Inwestycji Strategicznych II Etap ogromne dofinansowanie w kwocie 8.930.000 zł na realizację ważnych inwestycji dla naszych mieszkańców, a mianowicie:
1.Budowa ujęcia wody w Kużnicy Starej.
2.Budowa Kanalizacji sanitarnej w Żarkach Letnisku.
Jednocześnie składam serdeczne podziękowania Rządowi za wysłuchanie naszych próśb i zrozumienie potrzeb mieszkańców Gminy Poraj.


Igor
VIP
Posty: 344
Rejestracja: 30 mar 2008, 19:44

Re: Rządowy Fundusz Polski Ład dla mieszkańców Gminy Poraj

Post autor: Igor » 02 cze 2022, 06:50

Zdzisławo nie zapomnij wysłać laurki Pinokiowi
memento


letnik
VIP
Posty: 2432
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:00

Re: Rządowy Fundusz Polski Ład dla mieszkańców Gminy Poraj

Post autor: letnik » 03 cze 2022, 10:02

Hipokryzja opozycji sięga zenitu. Z jednej strony domaga się pieniędzy na inwestycje, a z drugiej blokuje należne pieniądze z UE. Z jednej strony oskarża rząd, że nie walczy z inflacją, a z drugiej strony domaga się inwestycji infrastrukturalnych, które nakręcają inflację. Dla niezorientowanych wyjaśniam w sposób uproszczony mechanizmy rynkowe. Inwestycje infrastrukturalne nie przysparzają towarów na rynku i nie przynoszą dochodów, a wypłaty pracownikom wykonujących takie inwestycje, to gorąca gotówka na rynku bez pokrycia w towarach. Płace pracowników zatrudnionych przy takich pracach są zazwyczaj wyższe od średniej krajowej. Taka gotówka najbardziej nakręca inflację. Opozycja najpierw domagała się jak najszybszych podwyżek stóp procentowych, a jak rozpoczął się proces podnoszenia stóp, to opozycja domaga się rekompensaty dla kredytobiorców. Czyli domaga się likwidacji jedynego mechanizmu walki z inflacją, jaki posiada NBP. Domaga się od rządu również walki z inflacją, proponując wysokie podwyżki dla budżetówki. Tusk z kanistrem z benzyną chcę bardzo pomóc Polakom i w ten sposób ugasić inflację. Wszystko w imię „wartości europejskich”. Ostrzegałem przed wzrostem stóp procentowych, kiedy gmina wypuszczała kolejną transzę obligacji. Zarzucano mi wtedy brak wiary w PiS, udowadniając lekkomyślność opozycji. Przecież była pandemia i nie było wiadomo, jak się to skończy i był Putin, który się zbroił na potęgę. Jednak ci, co chodzili na niemieckim pasku, nie wierzyli w złe zamiary Putina do końca, dopóki nie przekroczył ukraińską granicę. Niestety za wierność fałszywemu przyjacielowi trzeba płacić wysoką cenę.
Ja naprawdę chciałbym zrozumieć, o co polskiej opozycji chodzi. Chciałbym, aby ktoś mi pokazał choć jedną pozytywną rzecz zrobioną przez opozycję, która przyniosła lub przyniesie korzyści dla polskiej gospodarki, jedno działanie, które ułatwiłoby lub ułatwi życie Polakom, jedno działanie, które daje nadzieje Polakom na lepsze życie. Nic takiego nie można znaleźć. Jedyne sygnały, jakie daje opozycja to przeniesienie kasy do gangów gminnych, miejskich, powiatowych i wojewódzkich, bo „oni najlepiej wiedzą jak się bogacić”. Na bogactwo narodu składa się bogactwo obywateli, ale tylko tych wyznających „wartości europejskie”. Tylko dla nich musi znaleźć się nagroda i to solidna. Dla innych pieniędzy nie będzie.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2022, 09:48 przez letnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Byly
VIP
Posty: 621
Rejestracja: 01 lip 2010, 16:38

Re: Rządowy Fundusz Polski Ład dla mieszkańców Gminy Poraj

Post autor: Byly » 03 cze 2022, 10:14

Jak chcesz dowiedzieć się o co chodzi opozycji to zacznij oglądać także inne media :lol: Oglądając tylko TVPiS, będziesz miał klapki na oczach coraz większe :wink:

letnik
VIP
Posty: 2432
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:00

Re: Rządowy Fundusz Polski Ład dla mieszkańców Gminy Poraj

Post autor: letnik » 03 cze 2022, 14:14

Niemieckie? :lol:

ODPOWIEDZ