Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by zielony »

Gdzieś tutaj na forum był poruszony ten temat, ale nie mogę odszukać. Na stronie www.zarkiletnisko.pl jest informacja, że jest budowa kanalizacji i będzie kontynuacja. Jednak Pani Wójt nic nie wspomina o tych 2 milionach złotych, które dostała Gmina od Pana Mateusza Morawieckiego. Fakt, że to była tylko tektura z napisałem 2 152 567 zł dla Gminy Poraj, ale realne pieniądze miały wpłynąć na konto Gminy w tym roku. Bardzo mnie to interesuje, czy te pieniądze już wpłynęły, lub są zapowiedzi, ze wpłyną?
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by warcaby »

I to jest najdziwniejsze dla Gminy Poraj, to jest kasa wirtualna, wpada i wypada i jej nie ma, nie ma w budżecie i nie ma nigdzie, gdzie jest?. Moze Pani Polak odp, ona biegala z tymi transparentami
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Warcaby proszę zapytać Panią Wójt o szczegóły. Ja mogę tylko powiedzieć, że Pani Wójt odmówiła przyjęcia tego czeku od Posła RP Pana Mariusza Trepki. Ale mimo wszystko pieniądze te wpłyną na konto Gminy Poraj bo są bardzo potrzebne na inwestycje kanalizacyjną dla mieszkańców Żarek Letniska.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by zielony »

Pani Polak, proszę nas informować, gdy będą jakieś wieści o tym czeku? Jeżeli Pani wójt nie przyjęła tego "czeku" z tektury to nic nie znaczy, bo z tej tektury Bank nie wypłaci pieniędzy. Gdyby to był normalny czek to na pewno by odebrała. Może ktoś ma wiarygodne dane, czy gdzieś w ościennych Gminach te pieniądze rozdawane na tekturach, zostały wypłacone samorządom? Ja obawiam się, że z tektury może nie być pieniędzy, oczywiście chciałbym się mylić. Może radni gminni dopytają w księgowości gminnej, czy te pieniądze, może są już na koncie?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

W dniu 16.12.2021 o godz. 7:30 w trybie zdalnym będzie Sesja Rady Gminy Poraj ( w trybie zdalnym). Można poprosić Panią Inspektor Biura Rady o przesłanie linku i uczestniczyć w Sesji Rady Gminy Poraj.
Oto link do zawiadomienia o Sesji:https://poraj.bip.net.pl/?a=7093
Poniżej link do projektów uchwał na Sesje: https://poraj.bip.net.pl/?a=7095
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by warcaby »

Jest Pani Radna, moze mogłaby Pani uczestniczyć w sesji w Naszym imieniu i dopytać szczegółów?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Warcaby- proszę nie przeceniać w tym mojej roli. Proszę zobowiązać radnego gminnego ze Twojego okręgu wyborczego do reprezentowania Ciebie w Gminie Poraj i dopytywać o szczegóły.
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by warcaby »

Wyszło jak zwykle!!!
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by warcaby »

Pani Radna ale ja jestem z Pani okręgu i proszę o interwencję, sama Pani pisała że jeśli ktoś będzie miał problem to żeby się do Pani zgłosić, tak więc teraz to robię, niech tylko nie pisze Pani że są radni z ŻL, jest Pani Naszą Radną powiatową, to myśmy na Panią głosowali. Proszę więc w imieniu Naszej Żareckiej miejscowości dołączyć do obrad rady i zapytać o te pytania.

Dziękuję,

Wszelkie z Pani strony odpowiedzi wymijające będą tylko wskazywały na brak szacunku wobec Nas, to jest dla Pani zadanie bez wysiłku, proszę tylko zabrać głos i zapytać!!!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Warcaby -proszę nie wprowadzać ludzi w błąd do Rady Powiatu - mieszkańcy całej Gminy Poraj mają prawo głosować na kandydatów do Rady Powiatu. Natomiast do Rady Gminy Poraj są 3 okręgi wyborcze i jeśli Pan czy Pani należą do okręgu nr 13 to mamy z tego okręgu Radnego Gminnego Pana Marcina Makucha i proszę się do niego zwrócić. On jest przewodniczącym Komisji ds budżetu, gospodarki komunalnej to powinien to wiedzieć i Warcabom odpowie.
Napisałeś(łaś) "brak szacunku wobec Nas" - tzn. do kogo?, kto Ty jesteś ? Czy Ty nie masz imienia i nazwiska?
Faktycznie jeśli masz problem to przyjdź do mnie porozmawiamy i postaram się pomóc.
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by warcaby »

Ale o co Pani chodzi, czy to tak trudno zabrać głos jako Radna Powiatowa w trakcie obrad rady gminy? Po co się Pani tak tłumaczy, wystarczyło napisać, tak zapytam i odpowiem Państwu na forum, czy to aż takie trudne i bolesne dla Pani, nie rozumiem!

Boi się Pani brać udział w obradach???

Boi się Pani zapytac???

Czego się Pani obawia???


Tylko proszę nie zrzucać tego znowu na Naszych Radnych, bo rozumiem że jest tak dla Pani łatwiej.

Pieniążki jednak się dla Pani należą;) ale za co???
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

I wyszło, o co tak naprawdę chodziło Warcabom. Nie można było tak zaraz napisać? Po co było tak kluczyć i podpuszczać?
Chodziło jedynie o anonimowy hejt. Jest to ohydne.
Diety otrzymują przecież wszyscy radni, ja nie jestem wyjątkiem.
Warcaby nie zapytały nawet czy mam wolny czas, aby uczestniczyć w Sesji Rady Gminy Poraj, przecież ja mam również inne obowiązki na rzecz Rady Powiatu, które jestem zobowiązana wykonywać. I nie mam zamiaru wykonywać poleceń hejtera.
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by warcaby »

Wyszło tylko to co Pani Pani pasuje, tak jak napisalem, bedzie Pani pisać o czyms innym, tak zeby nie było na Panią, tak wszyscy biorą diety, ale ja prosiłem Panią i interwencję, nie innych!!!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Warcaby - a kto to jesteś Ty? Nie będę wykonywać poleceń żadnych anonimów.
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by warcaby »

Ale to nie jest polecenie, to jest zwykła prośba. Koniec tematu, wiedziałem jak się to skończy, Pani lubi tylko ględzić ale jak przyjdzie co do czego to się Pani wycofuje. Pozdrawiam
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Tak trudno napisać kto Ty jesteś? Czego się boisz? czy wstydzisz się własnego nazwiska?. Jak podasz swoje nazwisko i imię to spełnię Twoje polecenia , prośby i oczekiwania. Jeśli nie to zapomnij o mnie.
letnik

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by letnik »

Zielony napisał:.
… Jeżeli Pani wójt nie przyjęła tego "czeku" z tektury to nic nie znaczy, bo z tej tektury Bank nie wypłaci pieniędzy. Gdyby to był normalny czek to na pewno by odebrała…
Nieprzyjęcie symbolicznego czeku nic nie znaczy? Znaczy i to wiele. Jest to gest polityczny nieuznający rządu polskiego. Rządu, który legalnie wygrał wybory i jest reprezentantem narodu polskiego. Gesty więcej znaczą niż pieniądze. Gmina nieuznająca rządu polskiego, tylko brukselski nie uznaje woli narodu polskiego. W takiej sytuacji powinna się zgłosić bezpośrednio do Brukseli o pomoc. Czy gmina nieprzestrzegająca wartości europejskich dostanie pomoc z Brukseli? Na pewno nie. Pierwszym warunkiem jest wywieszenie tęczowej flagi na budynku gminy. Niestety nasze władze już tak się pogubiły, że tylko Tusk może je uratować. Proponuję zaprosić Króla Europy w nasze skromne progi. Jego czeki (nie tekturowe, ale prawdziwe) postawią wreszcie gminę na nogi. Chociaż już obecnie Gmina Poraj jest dobra do życia, ale będzie jeszcze lepsza.
Jak się okazuje, mimo ekscesów naszej Wójciny, tekturowy czek będzie zrealizowany. Są już pieniądze na kanalizację w Ż.L.: http://zycieporaja.pl/bez-kategorii/w-z ... nalizacji/
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by zielony »

Pytałem także, czy ktoś zna jakąś gminę, gdzie taki czek tekturowy został już zrealizowany? Propagandowo czeki te wyglądają wspaniale ale chodzi o konkrety, czy są te pieniądze czy nie?
letnik

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by letnik »

Na początek wyjaśniam: W ostatnim moim wpisie celowo zastosowałem metodę manipulacyjną zaczerpniętą z TVN-u. Chciałem sprawdzić, czy działa też w naszej gminie. Połączyłem dwie niemające ze sobą nic wspólnego informację i zasugerowałem związek. Okazało się, że ta metoda działa bardzo dobrze. Nikt nie zarzucił mi mieszanie faktów w celu uzyskania korzystnego efektu politycznego.
Odpowiadając Zielonemu, informuje, że pieniądze są, ale gminy je nie dostaną. Nie dostaną, ponieważ niektóre sprytne gminy mogłyby otrzymane pieniądze przeznaczyć na spłatę długów zamiast na niezbędne inwestycje. Pieniądze w postaci symbolicznych czeków (voucherów) przydzielane są w ramach pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego. Polski Ład oparty jest o własne środki. Na ten cel zabezpieczono 24 miliardy złotych. Otrzymanie tekturowego czeku przez samorząd jest równoznaczne z otrzymaniem promesy (zobowiązanie organu państwowego na piśmie), dzięki której będą mogły organizować przetargi. Dopiero po załatwieniu wszystkich formalności związanych z inwestycją i ustalenie jej kosztów popłyną pieniądze do gminy. Tęczowi myśleli, że gmina dostanie pieniądze na słowo honoru.
Przykład powiatu legnickiego: https://zmiedzi.pl/wydarzenia/samorzady ... tra-39342/
Symboliczne wręczanie tekturowych czeków jest również publiczną informacją o przekazywaniu pieniędzy podatników. Ta informacja pozwala rozliczyć zarówno obdarowywanych, jak i darczyńców. Mieszkańcy danej gminy, widząc, że ich władze dostały publicznie ekstra pieniądze (a nie pod stołem, jak to było za rządów „Europejczyków”), przypilnują, aby te pieniądze zostały wydane na sensowne inwestycje. Takie publiczne rozdawanie czeków informuje też czy równo traktowane są gminy, bez kryteriów politycznych. Dopatrywanie się w tych imprezach informacyjnych tylko propagandy świadczy o deficycie inteligencji patrzących. Jak władza gminy nie chcą pieniędzy, to nikt nie ma prawnych możliwości, aby ją do tego zmusić. Nie można ograniczać samorządności samorządów dla dobra mieszkańców???
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by zielony »

Odpowiadając Zielonemu, informuje, że pieniądze są, ale gminy je nie dostaną.
Dziękuje za odpowiedź :lol: :lol: :lol:
letnik

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by letnik »

Gratuluje sztuki rozumienia tekstu pisanego. Jest jeszcze gorzej, niż myślałem.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by widz »

Tak to jest w Poraju - prawicowy Rząd Polski się krytykuje , organizuje się protesty, lekceważy się posła, itp. ale dotacje chce się brać ? Czy nie jest to hipokryzja?
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by zielony »

I gdzie te pieniądze są co Pinokio dał na tekturze? On na tekturze i i w obiecywaniu jest mistrzem :lol: :lol: :lol:
Skończył się styczeń, a pieniądze obiecał dać do końca roku. Podejrzewam, że wszystkie te czeki tekturowe tak wyglądają jak u nas. Zresztą same nazewnictwo "czek z tektury" mówi wszystko. :twisted:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Zielony -proszę Cię o trochę kultury i nie obrażanie innych. Najpierw sprawdź czy pieniądze wpłynęły do Urzędu Gminy a później się wypowiadaj. Swoje wpisy opieraj na faktach.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by zielony »

Gdyby pieniądze wpłynęły na konto, to ktoś by o tym informował? Kogo obraziłem, oprócz Pinokia? Pinokio obraża mnie prawie codziennie, mówiąc ludziom, czyli także mnie bzdury, kłamstwa i manipuluje słowem. Obraża w ten sposób moja inteligencje, która nie jest zbyt wygórowana. Zastanawiam się to jaką maja inteligencję, ci którzy wierzą w to co on mówi :? :? :?
Proponuje już nie ciągnąc tego tematu z obrażania się, bo to nic nie da, ale może ktoś z Gminy napisze czy pieniądze są na koncie, czy nie. To jest ważne.
letnik

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by letnik »

16 grudnia próbowałem wytłumaczyć Zielonemu, co to jest voucher i promesa, jednak zrozumienie znaczenia tych słów przekracza możliwości intelektualne lewicowych aktywistów.
Ciśnie się na usta przypowieść Salamona (17:28):
Nawet głupiec, gdy milczy, uchodzi za mądrego,
za rozumnego — gdy zamyka usta.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Domyślam się, że Zielony oczekuje informacji z Urzędu Gminy, ale jak widać nikt z Urzędu, ani nikt z Radnych nie kwapi się aby odpowiedzieć mieszkańcowi na zadane pytanie. Jest to przykre i świadczy o tym gdzie się ma mieszkańca i jego pytanie.....?
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by zielony »

Wiem z prywatnych rozmów, że radni i niektórzy urzędnicy z Gminy często zaglądają tutaj na to forum, niestety nie chcą udzielać informacji. Pewnie niektórzy nawet są tutaj ukryci pod jakimiś Nickami ale nie chcą się zdradzać:(
letnik

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by letnik »

W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład blisko 2,8 tys. jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski otrzyma blisko 24 miliardy złotych rządowego wsparcia na realizację inwestycji. Jest ono bezzwrotne do 95 proc, co pozwala na podjęcie prac nawet gminom w trudniejszej sytuacji finansowej.
Załóżmy, że gmina otrzymała z tego Funduszu 5 mil zł. Uzyskanie takiej kwoty zakłada udział środków własnych w wysokości 250 tys. zł. (5%). Czy gmina Poraj jest w stanie wygospodarować taką kwotę? Być może nie, mimo emisji obligacji. Być może brak możliwości wygospodarowania takich środków był przyczyną odmowy Pani Wójt przyjęcia tej promesy. Być może Pani Wójt zmieniła zdanie i znalazła konieczne środki. Na wyjaśnienie tej kwestii oczekują mieszkańcy gminy Poraj.
W związku z tym mieszkańcy Żarek Letniska (najbardziej zainteresowani) powinni otrzymać od reprezentujących ich radnych odpowiedzi na następujące pytania:
1. Czy gmina Poraj uzyskała promesę na inwestycję gminne z Rządowego Funduszu Polski Ład?
2. Jeżeli tak, to w jakiej wysokości.
3. Jaką kwotę z promesy przeznaczono na kanalizację w Żarkach Letnisku.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by zielony »

I gdzie są te pieniądze które obiecał Pinokio? Rozdawać tekturę to potrafią a pieniędzy zero. Niedługo wybory to znowu tektura pójdzie w użytek. Nie przypominam sobie by jakiś jego poprzednik tak kłamał, to jest mistrz w opowiadaniu :roll:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Zielony- te pieniądze, które były prezentowane na "tekturowych" czekach już dawno wpłynęły do gminy. I jakoś nikt z radnych ani nikt z Urzędu Gminy nie raczył Cię o tym poinformować?.
Jeśli chodzi o pieniądze z UE, które powinny już dawno wpłynąć do Polski a następnie do gmin i powiatów są mrożone w UE z inicjatywy Pana Tuska i innych zdrajców Polski.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by zielony »

jak pieniądze wpłynęły to OK. Ale ja Tobie Zdzicha nie wierzę bo Ty też jesteś uzdolniona manipulantka :wink: A pieniądze które czekają w UE, wystarczy zrobić 3 kroki. dla rządzących to jedno głosowanie. Niestety duma ich, nie pozwoli na to bo oznaczałoby to przyznanie się do błędów. Jeżeli Ty tego nie wiesz, tzn. :lol: , że TVPiS zryła Ci beret całkowicie :lol:
Proszę Cię nie odnoś się do pieniędzy z UE, bo zrobi się niepotrzebna dyskusja. Mnie interesują tylko pieniądze które Mateusz dał na tekturze na nasza kanalizację.
letnik

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by letnik »

Zielony znowu zaskoczył wszystkich wiedzą i doświadczeniem, tym razem o krokach. Te słynne 3 kroki to:
1. Należy się wykąpać, umyć zęby, użyć wody kolońskiej i nawilżyć się intymnym lubrykantem.
2. Należy przyjąć odpowiednią jak najwygodniejszą dla partnera pozycję. Instrukcję podają Fakty TVN.
3. Następnie poprosić uprzejmie partnera, aby założył czepek ochronny. Gdy się nie zgodzi, nie odmawiać.
3. Nie targować się i bez dyskusji odebrać wcześniej uzgodnioną kwotę.
Taka instrukcja obowiązuje w UE i wynika z „wartości europejskich”. Krzewicielami „wartości europejskich” w UE są Zieloni i oni są dla nas wzorem do naśladowania: https://youtu.be/XgKx_gAtydY.
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Igor »

Chcesz niezależnych sądów i praworządnej Polski - jestes zdrajcą. Tę nową definicję trzeba wpisać do Wikipedii
memento
letnik

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by letnik »

Kto Ci takich pierdoł naopowiadał? Nie słuchaj fałszywych podpowiadaczy.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by zielony »

letnik miałeś się tutaj nie wp*******ć. Tutaj jest forum mieszkańców Żarek letniska. Idź sobie na forum do Poraja albo na forum polityczne ogólnopolskie i tam się wymądrzaj. Jesteś tutaj niemile widzianym gościem, już to słyszałeś nie raz a ty ciągle się tutaj pchasz. Inni administratorzy cię blokują a nasz jakoś cię toleruje :roll:
letnik

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by letnik »

Jak zwykle komplet kłamstw i pomówień!
Last edited by letnik on 15 May 2022, 13:19, edited 1 time in total.
letnik

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by letnik »

Walczyłem o wolną, demokratyczną i praworządną Polskę. Narażałem zdrowie, życie i karierę zawodową. Jako jedyny mieszkaniec powiatu myszkowskiego mam na to dowody w postaci dokumentacji. Walczyłem m.in. o to, aby Zielony mógł bezkarnie obrażać polskiego premiera wybranego w demokratycznych wyborach i każdego innego człowieka. W jaki sposób Zielony mi dziękuje za mój wysiłek i poświęcenie? Każe mi się nie wp*******ć. Praworządność aż bije gwiazdami po oczach. Czerwonymi?
Jak ma teraz wyglądać praworządna Polska i niezależne sądy zgodnie z dyktatem Brukseli i marzeniami naszych aktywistów? Każdego, kto nie z nami, tęczowymi Europejczykami, można bezkarnie obrażać, ośmieszać i zamykać mu usta. Na razie, bo w następnym etapie czeka nas dostosowania przepisów naszego prawa do „wartości europejskich”. Nowe prawo będzie przewidywać surowe kary za przestępstwa przeciw tym wartościom. Igor, Zielony i inni właśnie o taką „praworządną” Polskę walczą z pełną świadomością. Aby taka „praworządna” Polska mogła funkcjonować, potrzebne są „niezależne” sądy. „Niezależne” sądy będą karać surowo za obrażanie każdego, który ma słuszne poglądy i walczy o „wartości europejskie”. Obrażanie i ośmieszanie obrońców tradycyjnej polskiej kultury i obyczaju będzie bezkarne. „Niezależny” sędzia będzie umarzał sprawę, powołując się na brak dowodów lub znamion przestępstwa. Wiemy, że „niezależny” sędzia to nie pisowiec. Każdy sędzia mianowany przez PiS to sędzia zależny. Jest to znana marksistowska technika manipulacji słowami. Tu nie chodzi o pisowskich sędziów, tylko chodzi o sędziów podzielających wartości chrześcijańskie. Jeszcze się tacy zachowali i to niepokoi Brukselę. Jak wierzący sędzia będzie bronił na sali sądowej wartości europejskich, skoro one są sprzeczne z wartościami chrześcijańskimi? Jak może surowo karać za nietolerancje osób mieszkających w sąsiedztwie dwóch panów wychowujących trójkę chłopców? Jak może surowo karać mężczyzn, którzy reagują agresją na mieszkańca, który organizuje częste orgie w swoim mieszkaniu z nastoletnimi chłopcami? Jak może karać za homofobie osobę wyrażającą się krytycznie o związkach jednopłciowych? No nie może, więc tacy sędziowie muszą być uznani za politycznych nominatów PiS-u. Bruksela chętnie pozbawiłaby ich tytułu sędziowskiego. Była nadzieja, że jak PiS przegra wybory w 2019 r., to Izba Dyscyplinarna zostanie do tego celu wykorzystana. Jednak w dalszym ciągu opcja niemiecka nie może doprowadzić w Polsce do przesilenia politycznego, więc pozostało zagłodzenie Polski. Pandemię, wojnę na Ukrainie i miliony uchodźców Bruksela wykorzystuje do przekonania głodem Polaków do „europejskich wartości”. Czy Polacy będą błagać o pieniądze w pozycji manifestującej uległość? Czy Niemcy tym razem skutecznie podbiją Polskę na dziesięciolecia? Zobaczymy. Igor i Zielony na pewno głodu nie zaznają.
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Igor »

Autorką nowej definicji ZDRAJCY jest nieoceniona Zdzisława P.
Taplajmy się we własnym gnoju, a kto odważy się o tym głośno mówić w Europie jest ZDRAJCĄ.
memento
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by zielony »

Chciałem tylko przypomnieć, że to forum to Forum Żarek Letniska, dokładniej nasze sprawy. Proponuję nie mieszać tutaj poglądów politycznych polskich czy europejskich do dyskusji o takich tematach są setki innych miejsc. Jeżeli nasze Sprawy, to piszemy o naszych ulicach, naszych radnych, naszej kanalizacji, naszym sołtysie, naszym basenie...........
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Igor »

Ależ piszemy, czyż Zdzisława P nie jest naszą radną? i to już którą kadencję, a jej "osiągnięć" na wołowej skórze nie spiszesz.
memento
letnik

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by letnik »

Zielony, nie chcę się nad tobą znęcać, więc tylko Cię poinformuje, że ludzie mają zdolność oceniania różnych spraw w różny sposób. Możliwość ekspresji swoich poglądów umożliwia demokracja. Demokracja to jedna z głównych „wartości europejskich”.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Zielony, Igor- ja już nie wiem jak z Wami można dyskutować?
Jak mnie o coś pytacie to odpowiadam, co wiem w danej sprawie. Ale i tak jest Wam źle. W swoich wypowiedziach, w przeciwieństwie do Was, nikomu nie ubliżam i nie nazywam nikogo jak Wy "pinokio" czy "manipulantką".
Nikomu nie zabraniam pisać na naszym forum, w przeciwieństwie do Zielonego uważam, że każdy może tutaj pisać co myśli. Jeśli jednak brak Wam odwagi aby pisać pod swoim nazwiskiem to przynajmniej proszę róbcie to w elegancki sposób, aby nie krzywdzić rozmówcy. Każdy z nas ma pewną wrażliwość i ograniczony kres wytrzymałości. Czy dobrze się czujesz jeden z drugim jak anonimowo krzywdzisz obelgami i kłamstwami drugiego człowieka? kimkolwiek by on nie był i obojętnie gdzie mieszka i jaką tv ogląda ? Okażcie trochę człowieczeństwa bliźniemu. Traktuj drugiego człowieka w taki sposób jak sam chciałbyś być traktowany.
Dodam jeszcze, że o sprawy gminne pytajcie radnych gminnych i Panią Wójt i z tego ich rozliczajcie. Mnie możecie pytać o sprawy z zakresu Powiatu Myszkowskiego w tym: inwestycje na drogach powiatowych, szkolnictwo średnie, bezpieczeństwo publiczne, itp.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by zielony »

Obiecuję poprawę :wink:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Dofinansowanie od Rządu na kanalizacje w Żarkach Letnisku.

Post by Zdzisława Polak »

Zielony- poczytaj projekty uchwał budżetu i WPF wraz z załącznikami . Tu znajdziesz odpowiedzi na wiele Twoich pytań oto link https://poraj.bip.net.pl/?a=7392
Post Reply