Szukaj
 
Czat
 

Napisali o Nas


Oczyszczalnia ścieków w Żarkach Letnisku do końca 2013 roku


 
Gmina Poraj wybuduje oczyszczalnię ścieków w Żarkach Letnisku wspólnie z gminą Koziegłowy.
Wspólnik z Koziegłów ma dołożyć do inwestycji 35 proc. jej wartości i pokryć koszty przeprojektowania obiektu, który miał pierwotnie służyć tylko gminie Poraj. Jak zapewnił na sesji Rady Gminy wójt Poraja Łukasz Stachera, oczyszczalnia powstanie zgodnie z planem, do końca 2013 roku. Trwają też rozmowy wójta z burmistrzem gminy Żarki Klemensem Podlejskim w sprawie podłączenia do przyszłej oczyszczalni wsiOstrów. Gminy miałyby się podzielić kosztami kanalizacji do wsi Masłońskie. Podział kosztów kanalizacji ma też mieć miejsce na odcinku od oczyszczalni do drogi koziegłowskiej. Pod koniec ubiegłego roku została w wybudowana w gminie Poraj oczyszczalnia ścieków w Jastrzębiu. Teraz przygotowywany jest drugi etap kanalizacji w tamtym rejonie.

Wyswietlono: 1715 
         
Aktualnoœci...

TPŻL
2015-02-18

JEŻELI CHCIAŁBYŚ WESPRZEĆ DZIAŁALNOŚĆ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ŻAREK LETNISKA SWOIM CZŁONKOSTWEM, RADĄ, OPINIĄ CZY WNIOSKIEM ZAPRASZAMY. CZŁONKOWIE ZARZĄDU DYŻURUJĄ W...

więcej...

W tym roku mija 100 lat od uruchomienia przystanku kolejowego żarki. Wydarzenie to dało poczatek naszej miejscowości. Czy znasz historie Żarek Letniska?
tak, znam bardzo dobrze
tak, wiem coś niecoś
tak, ale wiem niewiele
nie znam w ogóle
nie interesuje mnie to
 
Ostanie wypowiedzie na Forum dyskusyjnym

Wykonanie: 2M SYSTEM