Napisali o nas

O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

Policjantka z Myszkowa odwiedziła wychowanków Świetlicy Środowiskowej w Żarkach Letnisku. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych. Mundurowa przypomniała również o zagrożeniach związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych. Niespodzianką dla uczestników był test alkogogli i narkogogli.

ferie 2016

Myszkowska policjantka spotkała się z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej w Żarkach Letnisku. Mundurowa przypomniała najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

Więcej…

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Urząd Gminy w Poraju planuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych ( tj.: mebli oraz innych odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon ) od mieszkańców Gminy Poraj.

 

OGŁOSZENIE

 

gabaryty

 

***************************************

O cyberprzemocy w Żarkach Letnisku

W murach gimnazjum w Żarkach Letnisku gościli myszkowscy stróże prawa. Tematem przewodnim zorganizowanych przez policjantów warsztatów była cyberprzemoc. Dyskusję z uczniami na temat agresji stosowanej przy użyciu mediów elektronicznych poprzedziła projekcja filmu.

Gimnazjum Zarki Letnisko

Celem realizowanych cyklicznie warsztatów jest wykształcenie wśród najmłodszych prawidłowej reakcji w sytuacjach związanych ze zjawiskiem cyberprzemocy. W trakcie zajęć z gimnazjalistami policjantka omówiła wszystkie formy i przejawy tego negatywnego zjawiska. Impulsem do aktywnej wymiany zdań i opinii w trakcie warsztatów stała się projekcja filmu prezentującego formy i przejawy cyberprzemocy.

Więcej…

Biblioteka Publiczna w Poraju Filia w Żarkach Letnisku.

logo UG „Czytam sobie w bibliotece” to pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat. Do projektu ogłoszonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przystąpiła Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju Filia w Żarkach Letnisku.

biblioteka ZL 1

W Gminnej Bibliotece pomysłów na promocję czytelnictwa nie brakuje. Tutaj pomysł goni pomysł, a korzystają z tego, co warte podkreślenia, głównie najmłodsi mieszkańcy naszej gminy.

Więcej…

"Niezwykła noc" w Gimnazjum w Żarkach Letnisku

logo UG
Okres przedświąteczny to głównie czas przygotowań, refleksji i zadumy. To także czas serdecznych spotkań, często w towarzystwie kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek. W takiej właśnie atmosferze w czwartek 17 grudnia 2015 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach Letnisku zostały wystawione szkolne jasełka. 
jaselka 2015 1
W sali sportowej Gimnazjum zgromadzili się zaproszeni goście, rodzice oraz dziadkowie.
Więcej…

Gmina Poraj przy wigilijnym stole

Blisko 200 osób przyjęło zaproszenie wójta Gminy Poraj – Łukasza Stachery na Wigilię Gminną, która w tym roku odbyła się 11 grudnia w sali OSP w Choroniu. Organizatorem wigilijnej kolacji był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, przy współpracy pań z KGW "Choronianki" i druhów strażaków z OSP Choroń.

Gminna Wigilia 2015

 

Więcej…

Seniorzy

Wielkanocne spotkanie Seniorów w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko sniadanie wielkanocne

W pierwszą sobotę kwietnia 02.04.2016 Seniorzy z Żarek Letniska spotkali się w swoim klubie na tradycyjnym jajeczku wielkanocnym. Jak tradycja nakazuje na stołach królowały przede wszystkim jaja i biała kiełbasa w różnych potrawach oraz wiele innych pyszności, które jedli  ci, co byli, a nieobecni niech żałują. Swoją obecnością to spotkanie  zaszczycili: ks. proboszcz Maciej Klekowski, z ramienia gminy kierownik promocji Andrzej Kozłowski, radny gminy Mariusz Karkocha, prezes OSP Jarosław Słabosz i ks. wikary Paweł Kostrzewski.

R.K

Dzień Babci i Dziadka w Żarkach Letnisku

Bal kostiumowy seniorow

W minioną sobotę z okazji Dnia Babci i Dziadka bawiliśmy się na balu kostiumowym. Seniorzy jak zwykle nie zawiedli. Piękne kostiumy, wyśmienite humory i  smaczne potrawy wypełniły ten wieczór .Do tańca przygrywał i bawił nas   "Romeczek".

R.K

Kolacja wigilijna w Klubie Seniora "Czarka"

Wigilia Seniorow 2015

W czwartek 17.12.2015 r. w Klubie Seniora odbyła się uroczysta kolacja wigilijna seniorów. Życzenia świąteczne złożył wójt gminy Poraj- pan Łukasz Stachera, radny gminy- pan Mariusz Karkocha, radny powiatu- pan Krzysztof Klimek, prezes OSP- pan Piotr Pawliszyn i ks. proboszcz Maciej Klekowski,

Więcej…

Seniorzy z Żarek Letniska uczcili swoje święto

zabawa seniorow Zarki Letnisko 2015

Seniorzy uczcili swoje święto bawiąc się w sali miejscowej OSP. Dostojnym 80-dziesięciolatkom składali życzenia zdrowia i pomyślności: Genowefa Lasecka-Przewodnicząca Koła powiatowego ZERiI w Myszkowie, Łukasz Stachera-wójt gminy Poraj, Krzysztof Klimek-radny powiatu, Piotr Pawliszyn-prezes OSP i Zarząd Koła Terenowego nr 2 ZERiI, który całą imprezę przygotował pod kierownictwem przewodniczącego Józefa Zimoląga.

R.Kulikowski

Chcemy się bawić

Jeżeli lubisz się bawić to przyjdź i zapisz się na zabawę, która odbędzie się z okazji Dnia Seniora dnia 21.11.2015 r. Zapisać się można w Klubie Seniora w każdy poniedziałek i czwartek w godz.10-12.

zabawa

R. Kulikowski

Wirtualny spacer

spacer

Sonda

Czy irytuje cię ślimacze tempo kanalizowania Żarek Letniska?