Napisali o nas

Konsultacje społeczne w sprawie rewitalizacji w Żarkach Letnisku

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY PORAJ 

 

Obwieszczenie 20 maja 2016

  

**********************************

Kredką rysowane

W piątek 6 maja w Szkole Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisku odbyła się IV edycja konkursu plastycznego „Kredką rysowane” skierowanego do przedszkolaków i uczniów z całej Gminy Poraj. Młodzi plastycy rywalizując ze sobą na żywo w obecności jurorów starali się jak najwierniej odwzorować martwą naturę.
Młodzi artyści ze wszystkich miejscowości naszej gminy zjechali w piątkowe przedpołudnie do Żarek Letniska, by tu spróbować swych sił w zmaganiach na żywo z odmalowywaniem otaczającej nas rzeczywistości.
Malowanie
Więcej…

PROTOKÓŁ Nr XVI/16 z sesji Rady Gminy Poraj w dniu 3 marca 2016 roku

Sesja 3 marca 2016

 

**********************************

 

O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

Policjantka z Myszkowa odwiedziła wychowanków Świetlicy Środowiskowej w Żarkach Letnisku. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych. Mundurowa przypomniała również o zagrożeniach związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych. Niespodzianką dla uczestników był test alkogogli i narkogogli.

ferie 2016

 

Więcej…

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Urząd Gminy w Poraju planuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych ( tj.: mebli oraz innych odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon ) od mieszkańców Gminy Poraj.

 

OGŁOSZENIE

 

gabaryty

 

***************************************

O cyberprzemocy w Żarkach Letnisku

W murach gimnazjum w Żarkach Letnisku gościli myszkowscy stróże prawa. Tematem przewodnim zorganizowanych przez policjantów warsztatów była cyberprzemoc. Dyskusję z uczniami na temat agresji stosowanej przy użyciu mediów elektronicznych poprzedziła projekcja filmu.

Gimnazjum Zarki Letnisko

Celem realizowanych cyklicznie warsztatów jest wykształcenie wśród najmłodszych prawidłowej reakcji w sytuacjach związanych ze zjawiskiem cyberprzemocy. W trakcie zajęć z gimnazjalistami policjantka omówiła wszystkie formy i przejawy tego negatywnego zjawiska.

Więcej…

Biblioteka Publiczna w Poraju Filia w Żarkach Letnisku.

logo UG „Czytam sobie w bibliotece” to pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat. Do projektu ogłoszonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przystąpiła Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju Filia w Żarkach Letnisku.

biblioteka ZL 1

 

Więcej…

Seniorzy

Wiosenne porządki

Seniorzy wiosna 2016

W końcu kwietnia seniorzy porządkowali część parku w pobliżu miejsca zakopania kapsuły czasu. Rozplantowano wywrotkę ziemi dostarczoną z gminy Poraj, posiano trawę sponsorowaną przez jednego z mieszkańców. Położono płyty chodnikowe i ażurowe i przygotowano podłoże pod późniejsze zasadzenie bukszpanów i cyprysików. Centralne uroczystości związane z odsłonięciem tablicy pamiątkowej w miejscu zakopania kapsuły czasu odbędą się 19 maja o godz.16.

R.K

Wielkanocne spotkanie Seniorów w Żarkach Letnisku

Zarki Letnisko sniadanie wielkanocne

W pierwszą sobotę kwietnia 02.04.2016 Seniorzy z Żarek Letniska spotkali się w swoim klubie na tradycyjnym jajeczku wielkanocnym. Jak tradycja nakazuje na stołach królowały przede wszystkim jaja i biała kiełbasa w różnych potrawach oraz wiele innych pyszności, które jedli  ci, co byli, a nieobecni niech żałują. Swoją obecnością to spotkanie  zaszczycili: ks. proboszcz Maciej Klekowski, z ramienia gminy kierownik promocji Andrzej Kozłowski, radny gminy Mariusz Karkocha, prezes OSP Jarosław Słabosz i ks. wikary Paweł Kostrzewski.

R.K

Dzień Babci i Dziadka w Żarkach Letnisku

Bal kostiumowy seniorow

W minioną sobotę z okazji Dnia Babci i Dziadka bawiliśmy się na balu kostiumowym. Seniorzy jak zwykle nie zawiedli. Piękne kostiumy, wyśmienite humory i  smaczne potrawy wypełniły ten wieczór .Do tańca przygrywał i bawił nas   "Romeczek".

R.K

Kolacja wigilijna w Klubie Seniora "Czarka"

Wigilia Seniorow 2015

W czwartek 17.12.2015 r. w Klubie Seniora odbyła się uroczysta kolacja wigilijna seniorów. Życzenia świąteczne złożył wójt gminy Poraj- pan Łukasz Stachera, radny gminy- pan Mariusz Karkocha, radny powiatu- pan Krzysztof Klimek, prezes OSP- pan Piotr Pawliszyn i ks. proboszcz Maciej Klekowski,

Więcej…

Seniorzy z Żarek Letniska uczcili swoje święto

zabawa seniorow Zarki Letnisko 2015

Seniorzy uczcili swoje święto bawiąc się w sali miejscowej OSP. Dostojnym 80-dziesięciolatkom składali życzenia zdrowia i pomyślności: Genowefa Lasecka-Przewodnicząca Koła powiatowego ZERiI w Myszkowie, Łukasz Stachera-wójt gminy Poraj,

Więcej…

Wirtualny spacer

spacer

Sonda

Czy interesujesz się tym co dzieje się w naszej miejscowości?