Aktualności

Zatrzymany z narkotykami

Zatrzymany 2

Policjanci zajmujący się przestępczością wśród nieletnich, zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Poraj przy którym znaleźli narkotyki. Mężczyzna ukrywał przed stróżami prawa łącznie 16 gram nielegalnych substancji. Za ich posiadanie odpowie przed sądem. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.
Policjanci z zespołu do spraw nieletnich myszkowskiej komendy na ul. Kwiatkowskiego w Myszkowie postanowili wylegitymować młodego mężczyznę. Nerwowe zachowanie 18- latka, wzbudziło podejrzenie stróżów prawa, że może mieć coś na sumieniu.
logo policja
 
Podczas kontroli ujawnili przy nim 10 gram niedozwolonej substancji. Jak się okazało, była to marihuana. Ponadto w jego mieszkaniu stróże prawa odnaleźli jeszcze 6 gram tego samego suszu. 18- latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty posiadania narkotyków za co grożą mu nawet 3 lata więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Poszukujemy właściciela wyrzynarki i kompresora

wyrzynarka

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie poszukują właściciela wyrzynarki do drewna marki„Skil” oraz kompresora- model FY-015. Zabezpieczone przedmioty najprawdopodobniej pochodzą z przestępstwa. Osoba, która rozpozna swoją własność proszona jest o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Myszkowie.

policja logo

Poniżej publikujemy zdjęcia przedmiotów, które mogą być utracone w wyniku przestępstwa. Właściciel tych rzeczy proszony jest o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie tel. 34-315-32-55 lub 997. Przedmioty zostaną wydane w przypadku okazania dokumentów zakupu lub podania bardzo szczegółowego opisu.

Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Gminy

logo UG

Od Nowego Roku w Urzędzie Gminy w Poraju można skorzystać z darmowych porad prawnych udzielanych przez powiatowych adwokatów i radców prawnych. Punkt pomocy prawnej czynny będzie w każdy czwartek i piątek w godz. 8.00-12.00, pok. nr 214.

Z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą skorzystać:

-osoby, które nie ukończyły 26. roku życia - osoby, które w poprzednim roku kalendarzowym otrzymały świadczenia z pomocy społecznej 
- osoby, które ukończyły 65 lat 
- osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny 
- kombatanci 
- weterani 

- osoby zagrożone lub poszkodowane katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną. Udzielana pomoc będzie polegała na: 
- poinformowaniu osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach 
- wskazaniu osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego 

Czytaj więcej...

Odpowie za znieważenie i atak na policjantów

logo policjaInterweniujący w miniony weekend myszkowscy policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który podczas interwencji zaatakował i znieważył mundurowych. Agresor został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa może trafić za kraty nawet na 3 lata.

Myszkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie dworca PKP w Żarkach Letnisku dwóch młodych mężczyzn ma zakłócać porządek publiczny. Po przybyciu na miejsce policjanci z koziegłowskiego komisariatu potwierdził zgłoszenie i przystąpili do legitymowania tych mężczyzn. W czasie wykonywanych czynności służbowych, jeden z nich stał się niezwykle agresywny i wulgarny. Interweniujący policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu i po krótkiej szamotaninie został obezwładniony, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Jego badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj 21- letni mieszkaniec Myszkowa usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji. Teraz o jego losie będzie decydował sąd i prokurator.

II Prezentacja Stołów Bożonarodzeniowych Poraj 2015

pierogi owoce nalewka wojta

W sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju odbyła się II Gminna Prezentacja Potraw Bożonarodzeniowych. Smaczne, wyszukane i te tradycyjne, a do tego przepięknie udekorowane dania jak zawsze przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kalina”. Mieszkańcy Gminy mogli w tym roku spróbować ponad 30 potraw. Na Gminnym Stole Bożonarodzeniowym znalazły się min.: moczka śląska, karp z musem borowikowym, mus pstrągowo-łososiowy, kaczka z jabłkami, pierś gęsia z sosem śliwkowym, pasztet z królika, mięso w waflu z niespodzianką, pierogi ze śliwką, pierogi z grzybami i ziemniakami, uszka z grzybami i kapustą, schab ze szpinakiem w cieście francuskim, kulebiak z grzybami i kapustą, strucla z makiem, keks, makowiec na biszkopcie, piernik, chorońskie śledzie, barszcz czerwony. Degustację poprzedził koncert kolęd, który wprowadził wszystkich w atmosferę pięknych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Ukrytym okiem kamery

logo policjaDzisiaj w Myszkowie policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym w centrum Myszkowa.

Policja Myszkow

Dzisiaj po raz kolejny w działaniach wykorzystano Ruchome Stanowisko Kierowania i Monitoringu z KWP, wyposażone między innymi w zestawy nowoczesnych kamer. Specjalnie przystosowany policyjny bus zajął miejsce w rejonie przejść dla pieszych i w miejscach najbardziej zagrożonych zdarzeniami drogowymi z udziałem pieszych. Natomiast umundurowani policjanci w oznakowanych radiowozach stanęli kilkaset metrów dalej w miejscach dogodnych do zatrzymywania samochodów.

Czytaj więcej...

Nabór do Zawodowej Służby Wojskowej

WKU 1

Zważywszy na potrzebę ukompletowania etatowego Sił Zbrojnych oraz prowadzony przez Jednostki Wojskowe nabór do zawodowej służby wojskowej Wojskowa Komenda Uzupełnień w Częstochowie kieruje informacje o naborze do potencjalnych kandydatów - żołnierzy rezerwy, osób posiadających przeszkolenie wojskowe oraz odpowiednie predyspozycje i kwalifikacje.

84-letnia myszkowianka - ofiarą na wnuczka

logo policja

Oszust, który skontaktował się we wtorek telefonicznie z 84-letnią myszkowianką, podawał się za jej wnuczka. Powiedział, że miał wypadek i przebywa na komisariacie policji. Jedyną szansą aby wyszedł na wolność, jest szybka wpłata sporej sumy pieniędzy. Kobieta postanowiła pomóc "wnukowi" i postąpiła zgodnie z instrukcjami naciągacza. W efekcie przekazała obcemu mężczyźnie ponad 27 tyś. zł.

 We wtorek w południe na telefon stacjonarny starszej kobiety zadzwonił nieznajomy, która podawał się za jej wnuczka. Tak kierował rozmową, aby kobieta sama musiała się domyślać z kim rozmawia. Po chwili kobieta odebrała kolejne połączenie. W słuchawce usłyszała rozpaczliwy głos „wnuczka”, który prosił ją o pomoc.

Czytaj więcej...

Napisali o nas

Przedszkole w Żarkach Letnisko

Biblioteka Zarki Letnisko 2018Z okazji nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarkach Letnisku odbyło się spotkanie przypominające o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Biblioteka gościła grupę 6-latków z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisko wraz z wychowawcą.
Więcej…

Karol Sioła wicemistrzem Europy

Karol Siola ME 2018 Bolonia
W Bolonii we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w ju-jitsu. Polskę na zawodach reprezentował zawodnik z klubu „Shogun” Żarki-Letnisko Karol Sioła.
Więcej…

Uprawa konopi indyjskich

ZL plantacjaKryminalni z myszkowskiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. Więcej…

Spotkanie z Panem Policjantem w Szkole Podstawowej.

Policjant w ZL

Myszkowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół w w całym powiecie. 

Więcej…

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Seniorzy

Święto Seniorów - 2018 rok

Swieto Seniora Zarki Letnisko 2018

W sobotę 17.11.2018 r.  sali OSP swoje święto czcili seniorzy. Życzenia szanownym jubilatom składali : przewodnicząca PZERiI  Genowefa Lasecka,

Więcej…

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz, że wydawanie zbyt dużych srodków na inwestycje i dofinansowanie oświaty i zadłużanie przez to gminy, będzie miało negatywny wpływ na mieszkańców?

Wirtualny spacer

spacer