Aktualności

Poszukujemy właściciela wyrzynarki i kompresora

wyrzynarka

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie poszukują właściciela wyrzynarki do drewna marki„Skil” oraz kompresora- model FY-015. Zabezpieczone przedmioty najprawdopodobniej pochodzą z przestępstwa. Osoba, która rozpozna swoją własność proszona jest o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Myszkowie.

policja logo

Poniżej publikujemy zdjęcia przedmiotów, które mogą być utracone w wyniku przestępstwa. Właściciel tych rzeczy proszony jest o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie tel. 34-315-32-55 lub 997. Przedmioty zostaną wydane w przypadku okazania dokumentów zakupu lub podania bardzo szczegółowego opisu.

Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Gminy

logo UG

Od Nowego Roku w Urzędzie Gminy w Poraju można skorzystać z darmowych porad prawnych udzielanych przez powiatowych adwokatów i radców prawnych. Punkt pomocy prawnej czynny będzie w każdy czwartek i piątek w godz. 8.00-12.00, pok. nr 214.

Z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą skorzystać:

-osoby, które nie ukończyły 26. roku życia - osoby, które w poprzednim roku kalendarzowym otrzymały świadczenia z pomocy społecznej 
- osoby, które ukończyły 65 lat 
- osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny 
- kombatanci 
- weterani 

- osoby zagrożone lub poszkodowane katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną. Udzielana pomoc będzie polegała na: 
- poinformowaniu osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach 
- wskazaniu osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego 

Czytaj więcej...

Odpowie za znieważenie i atak na policjantów

logo policjaInterweniujący w miniony weekend myszkowscy policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który podczas interwencji zaatakował i znieważył mundurowych. Agresor został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa może trafić za kraty nawet na 3 lata.

Myszkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie dworca PKP w Żarkach Letnisku dwóch młodych mężczyzn ma zakłócać porządek publiczny. Po przybyciu na miejsce policjanci z koziegłowskiego komisariatu potwierdził zgłoszenie i przystąpili do legitymowania tych mężczyzn. W czasie wykonywanych czynności służbowych, jeden z nich stał się niezwykle agresywny i wulgarny. Interweniujący policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu i po krótkiej szamotaninie został obezwładniony, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Jego badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj 21- letni mieszkaniec Myszkowa usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji. Teraz o jego losie będzie decydował sąd i prokurator.

II Prezentacja Stołów Bożonarodzeniowych Poraj 2015

pierogi owoce nalewka wojta

W sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju odbyła się II Gminna Prezentacja Potraw Bożonarodzeniowych. Smaczne, wyszukane i te tradycyjne, a do tego przepięknie udekorowane dania jak zawsze przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kalina”. Mieszkańcy Gminy mogli w tym roku spróbować ponad 30 potraw. Na Gminnym Stole Bożonarodzeniowym znalazły się min.: moczka śląska, karp z musem borowikowym, mus pstrągowo-łososiowy, kaczka z jabłkami, pierś gęsia z sosem śliwkowym, pasztet z królika, mięso w waflu z niespodzianką, pierogi ze śliwką, pierogi z grzybami i ziemniakami, uszka z grzybami i kapustą, schab ze szpinakiem w cieście francuskim, kulebiak z grzybami i kapustą, strucla z makiem, keks, makowiec na biszkopcie, piernik, chorońskie śledzie, barszcz czerwony. Degustację poprzedził koncert kolęd, który wprowadził wszystkich w atmosferę pięknych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Ukrytym okiem kamery

logo policjaDzisiaj w Myszkowie policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym w centrum Myszkowa.

Policja Myszkow

Dzisiaj po raz kolejny w działaniach wykorzystano Ruchome Stanowisko Kierowania i Monitoringu z KWP, wyposażone między innymi w zestawy nowoczesnych kamer. Specjalnie przystosowany policyjny bus zajął miejsce w rejonie przejść dla pieszych i w miejscach najbardziej zagrożonych zdarzeniami drogowymi z udziałem pieszych. Natomiast umundurowani policjanci w oznakowanych radiowozach stanęli kilkaset metrów dalej w miejscach dogodnych do zatrzymywania samochodów.

Czytaj więcej...

Nabór do Zawodowej Służby Wojskowej

WKU 1

Zważywszy na potrzebę ukompletowania etatowego Sił Zbrojnych oraz prowadzony przez Jednostki Wojskowe nabór do zawodowej służby wojskowej Wojskowa Komenda Uzupełnień w Częstochowie kieruje informacje o naborze do potencjalnych kandydatów - żołnierzy rezerwy, osób posiadających przeszkolenie wojskowe oraz odpowiednie predyspozycje i kwalifikacje.

84-letnia myszkowianka - ofiarą na wnuczka

logo policja

Oszust, który skontaktował się we wtorek telefonicznie z 84-letnią myszkowianką, podawał się za jej wnuczka. Powiedział, że miał wypadek i przebywa na komisariacie policji. Jedyną szansą aby wyszedł na wolność, jest szybka wpłata sporej sumy pieniędzy. Kobieta postanowiła pomóc "wnukowi" i postąpiła zgodnie z instrukcjami naciągacza. W efekcie przekazała obcemu mężczyźnie ponad 27 tyś. zł.

 We wtorek w południe na telefon stacjonarny starszej kobiety zadzwonił nieznajomy, która podawał się za jej wnuczka. Tak kierował rozmową, aby kobieta sama musiała się domyślać z kim rozmawia. Po chwili kobieta odebrała kolejne połączenie. W słuchawce usłyszała rozpaczliwy głos „wnuczka”, który prosił ją o pomoc.

Czytaj więcej...

O takim prezencie marzy każda dziewczynka

niebieski diament

Nie ma drugiego takiego brylantu na świecie i nie ma drugiej tak wyjątkowej siedmiolatki. Bo to właśnie córka miliardera z Chin została nową właścicielką słynnego Blue Moon, który pobił wszelkie rekordy licytacji. Został sprzedany za bagatela 43 mln dolarów.

Kilka dni temu w domu aukcyjnym Sotheby's ogłosił, że pobity został kolejny rekord aukcyjny. Tym razem za niebotyczną sumę 43 mln dolarów sprzedany został jeden z najbardziej znanych brylantów na świecie Blue Moon. Trafił on w ręce miliardera z Hong Kongu Josepha Lau, który zapowiedział, że brylant w prezencie otrzyma jego 7-letnia córka. Przed oszlifowaniem Blue Moon ważył trochę ponad 29 karatów i znaleziony został w zeszłym roku w jednej z kopalni w RPA. Już wtedy wiadomo było, że diament znajdzie się na liście najbardziej pożądanych na świecie. Co ciekawe, nie jest to jedyny nabytek miliardera w ciągu ostatnich dni. Kilka dni wcześniej wylicytował on w innym domu akcyjnym Christie's 16-karatowy różowy diament. Ten również trafi w ręce jego córki, a oba kamienie otrzymały bardzo interesujące nazwy „Blue Moon of Josephine” oraz „Sweet Josephine”.

JS

Napisali o nas

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Dwa lata więzienia za naruszenie miru domowego na ulicy Leśnej.

zatrzymany

Mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 24-latka, został zatrzymana przez koziegłowskich policjantów. Napastnik bez powodu zdemolował mu mieszkanie i groził pozbawieniem życia. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór.

Więcej…

60-letni mieszkaniec Żarek Letniska potrącony w Myszkowie

Dwóch pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. To efekt wypadków drogowych do których doszło na drogach powiatu w miniony weekend. Przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godziny 19.00 na ulicy Dąbrówka w Cynkowie. 68-letni kierowca opla jadąc w kierunku Woźnik, najechał na pieszego idącego w przeciwnym kierunku.
Więcej…

Sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Żarki Letnisko

Dzialka do sprzedania2016

 

Więcej…

Województwo Częstochowskie

Batalia o województwo częstochowskie została zakończona po tym jak ministerstwo rozwoju stwierdziło, że nie widzi sensu w dzieleniu regionów? Nie wszyscy zamierzają składać broń. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk kontynuuje zbieranie podpisów pod wnioskiem o reaktywację województwa, a do gmin, które chcą się w nim znaleźć w czwartek dołączył Poraj w powiecie myszkowskim. Podczas XXIV sesji Rady Gminy Poraj, która odbyła się w czwartek 27 października, radni jednogłośnie poparli ideę utworzenia nowego województwa.

Więcej…

UCHWAŁA w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Żarki Letnisko

ulica Poranna

**********************************

Seniorzy

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Święto seniorów w Żarkach Letnisku

bal seniorow Zarki Letnisko 2017

W sobotę 21.10.2017. swoje święto obchodzili seniorzy w Żarkach Letnisku na balu w remizie OSP.

 

Więcej…

Zebranie Zarządu PZERiI

zebranie seniorow

W czwartek 28,09.2017 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze PZERiI koła nr.2.

Więcej…

Zakończenie sezonu rowerowego

Sezon rowerowy

W tym roku odbyliśmy szereg wycieczek rowerowych. Zaczęliśmy w maju spotykając się przy ognisku w Kępinie na polanie wiaty myśliwskiej.

Więcej…

Perełki Dolnego Śląska

Seniorzy z Zarek Letniska zamek Ksiaz

Na przełomie czerwca i lipca spora grupa seniorów z Klubu „Czarka” podziwiała uroki kotliny jeleniogórskiej.

Więcej…

Spotkanie seniorów z Poraja z seniorami z Żarek Letniska

Wycieczka rowerowa seniorow

W drugiej połowie czerwca Klub Seniora w Żarkach Letnisku odwiedziła grupa  rowerowa  seniorów z Poraja.

Więcej…

Żarki Letnisko maj 2017

Zareki Letnisko maj 2017

W ostatnim tygodniu maja Seniorzy udali się na majówkę . Po krótkiej modlitwie przy przydrożnej kapliczce udali się na nieopodal położoną polanę gdzie w miejscu dozwolonym piekli na ognisku kiełbaski.

Więcej…

Wirtualny spacer

spacer