Aktualności

Z życia „Teatru Letniskowego – U Hrabiny”.

PLAKAT 1

Dnia 4 lutego w klubie Towarzystwa Przyjaciół Żarek letniska odbyło się 6 z kolei przedstawienie kabaretu-  „BIGOS HULTAJSKI, CZYLI FACECYJE STAROPOLSKIE”. Po raz pierwszy wystąpiła w nim Anita Sosnowska, jako artystka kabaretowa Mirella, dała spontaniczny popis zarówno  piosenkarski jak i taneczny, brawo Anita! Tym spektaklem zakończyliśmy sezon 2015. Mam nadzieję, że jeszcze do tego przedstawienia kiedyś wrócimy, gdyż cieszyło się ono powodzeniem, każdy spektakl wywoływał śmiech i radość u widzów. 

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o wydawaniu żywności w lutym

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje:

********************************************************************

GOP luty 1

 

********************************************************************

Wysypisko żużla w Żarkach Letnisko

Zuzel na ulicy

Od dłuższego czasu na terenie Żarek na drogach : Długa, Masłonska, Grzybowa i w obszarze lasu pomiędzy ul. Masłońska tory PKP wysypywany jest żużel w ilościach prawie przemysłowych. Czynione jest to co 7 -10 dni z samochodu dostawczego o nr rej, SMY XXXX. Zwracanie uwagi kierowcy i pomocnikowi nic nie dają - odjeżdżają dalej i wracają z opróżniona skrzynią. Interwencje w UG tez są bez efektu.

Proszę o pomoc w zwalczaniu tego zjawiska poprzez jego napiętnowanie bo LETNISKO to nie  ŻUŻLOWISKO.  A może macie Państwo  jakiś pomysł jak walczyć o wspólne dobro.

W złączeniu przesyłam zdjęcia dokumentujące skalę zjawiska. 

Mieszkaniec.

Wyprawka dla niemowlaka w Gminie Poraj

BecikFoto
Patrycja Kluza i Anna Męcik z Referatu Komunikacji Społecznej Urzedu Gminy prezentują specjalne pakiety dla niemowlaków.
 
Od 1 stycznia 2016 r. Urząd Gminy Poraj ma dla wszystkich świeżo upieczonych rodziców z terenu naszej gminy wyjątkowy prezent. Każdy nowonarodzony mieszkaniec otrzyma specjalnie przygotowaną gminną wyprawkę, w skład której wchodzą: ciepły becik, skarpetki, śpiochy, chusteczki nawilżane, oliwka pielęgnacyjna oraz kolorowa zabawka. Zestawy dla „Skarbów Gminy Poraj” przygotowano w dwóch wariantach: niebieski dla chłopców, różowy dla dziewczynek.

Czytaj więcej...

Policjanci w Gimnazjum w Żarkach Letnisku

Gimnazjum w Zarkach Letnisku
Myszkowscy policjanci odwiedzili uczniów z Gimnazjum w Żarkach Letnisku. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich, jak również uświadamiali młodzieży, jak ważna jest w życiu znajomość prawa. W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2016” omówiono także zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.
Policjanci z Myszkowa zostali zaproszeni przez dyrekcję Gimnazjum w Żarkach Letnisku na spotkanie z uczniami klas II.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o wydawaniu żywności

********************************************************************

Ogloszenie 1

 ********************************************************************

Zatrzymany z narkotykami

Zatrzymany 2

Policjanci zajmujący się przestępczością wśród nieletnich, zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Poraj przy którym znaleźli narkotyki. Mężczyzna ukrywał przed stróżami prawa łącznie 16 gram nielegalnych substancji. Za ich posiadanie odpowie przed sądem. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.
Policjanci z zespołu do spraw nieletnich myszkowskiej komendy na ul. Kwiatkowskiego w Myszkowie postanowili wylegitymować młodego mężczyznę. Nerwowe zachowanie 18- latka, wzbudziło podejrzenie stróżów prawa, że może mieć coś na sumieniu.
logo policja
 
Podczas kontroli ujawnili przy nim 10 gram niedozwolonej substancji. Jak się okazało, była to marihuana. Ponadto w jego mieszkaniu stróże prawa odnaleźli jeszcze 6 gram tego samego suszu. 18- latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty posiadania narkotyków za co grożą mu nawet 3 lata więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Poszukujemy właściciela wyrzynarki i kompresora

wyrzynarka

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie poszukują właściciela wyrzynarki do drewna marki„Skil” oraz kompresora- model FY-015. Zabezpieczone przedmioty najprawdopodobniej pochodzą z przestępstwa. Osoba, która rozpozna swoją własność proszona jest o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Myszkowie.

policja logo

Poniżej publikujemy zdjęcia przedmiotów, które mogą być utracone w wyniku przestępstwa. Właściciel tych rzeczy proszony jest o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie tel. 34-315-32-55 lub 997. Przedmioty zostaną wydane w przypadku okazania dokumentów zakupu lub podania bardzo szczegółowego opisu.

Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Gminy

logo UG

Od Nowego Roku w Urzędzie Gminy w Poraju można skorzystać z darmowych porad prawnych udzielanych przez powiatowych adwokatów i radców prawnych. Punkt pomocy prawnej czynny będzie w każdy czwartek i piątek w godz. 8.00-12.00, pok. nr 214.

Z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą skorzystać:

-osoby, które nie ukończyły 26. roku życia - osoby, które w poprzednim roku kalendarzowym otrzymały świadczenia z pomocy społecznej 
- osoby, które ukończyły 65 lat 
- osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny 
- kombatanci 
- weterani 

- osoby zagrożone lub poszkodowane katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną. Udzielana pomoc będzie polegała na: 
- poinformowaniu osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach 
- wskazaniu osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego 

Czytaj więcej...

Odpowie za znieważenie i atak na policjantów

logo policjaInterweniujący w miniony weekend myszkowscy policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który podczas interwencji zaatakował i znieważył mundurowych. Agresor został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa może trafić za kraty nawet na 3 lata.

Myszkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie dworca PKP w Żarkach Letnisku dwóch młodych mężczyzn ma zakłócać porządek publiczny. Po przybyciu na miejsce policjanci z koziegłowskiego komisariatu potwierdził zgłoszenie i przystąpili do legitymowania tych mężczyzn. W czasie wykonywanych czynności służbowych, jeden z nich stał się niezwykle agresywny i wulgarny. Interweniujący policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu i po krótkiej szamotaninie został obezwładniony, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Jego badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj 21- letni mieszkaniec Myszkowa usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji. Teraz o jego losie będzie decydował sąd i prokurator.

Napisali o nas

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Dwa lata więzienia za naruszenie miru domowego na ulicy Leśnej.

zatrzymany

Mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 24-latka, został zatrzymana przez koziegłowskich policjantów. Napastnik bez powodu zdemolował mu mieszkanie i groził pozbawieniem życia. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór.

Więcej…

60-letni mieszkaniec Żarek Letniska potrącony w Myszkowie

Dwóch pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. To efekt wypadków drogowych do których doszło na drogach powiatu w miniony weekend. Przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godziny 19.00 na ulicy Dąbrówka w Cynkowie. 68-letni kierowca opla jadąc w kierunku Woźnik, najechał na pieszego idącego w przeciwnym kierunku.
Więcej…

Sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Żarki Letnisko

Dzialka do sprzedania2016

 

Więcej…

Województwo Częstochowskie

Batalia o województwo częstochowskie została zakończona po tym jak ministerstwo rozwoju stwierdziło, że nie widzi sensu w dzieleniu regionów? Nie wszyscy zamierzają składać broń. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk kontynuuje zbieranie podpisów pod wnioskiem o reaktywację województwa, a do gmin, które chcą się w nim znaleźć w czwartek dołączył Poraj w powiecie myszkowskim. Podczas XXIV sesji Rady Gminy Poraj, która odbyła się w czwartek 27 października, radni jednogłośnie poparli ideę utworzenia nowego województwa.

Więcej…

UCHWAŁA w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Żarki Letnisko

ulica Poranna

**********************************

Seniorzy

Święto seniorów w Żarkach Letnisku

bal seniorow Zarki Letnisko 2017

W sobotę 21.10.2017. swoje święto obchodzili seniorzy w Żarkach Letnisku na balu w remizie OSP.W tym roku uroczyście świętowały swoje ….lecie pani Milka Anna i Polak Maria.

Więcej…

Zebranie Zarządu PZERiI

zebranie seniorow

W czwartek 28,09.2017 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze PZERiI koła nr.2. Po odczytaniu sprawozdań przewodniczącego i skarbnika z minionego okresu przystąpiono do wyboru nowego zarządu.

Więcej…

Zakończenie sezonu rowerowego

Sezon rowerowy

W tym roku odbyliśmy szereg wycieczek rowerowych. Zaczęliśmy w maju spotykając się przy ognisku w Kępinie na polanie wiaty myśliwskiej.

Więcej…

Perełki Dolnego Śląska

Seniorzy z Zarek Letniska zamek Ksiaz

Na przełomie czerwca i lipca spora grupa seniorów z Klubu „Czarka” podziwiała uroki kotliny jeleniogórskiej.

Więcej…

Spotkanie seniorów z Poraja z seniorami z Żarek Letniska

Wycieczka rowerowa seniorow

W drugiej połowie czerwca Klub Seniora w Żarkach Letnisku odwiedziła grupa  rowerowa  seniorów z Poraja.

Więcej…

Żarki Letnisko maj 2017

Zareki Letnisko maj 2017

W ostatnim tygodniu maja Seniorzy udali się na majówkę . Po krótkiej modlitwie przy przydrożnej kapliczce udali się na nieopodal położoną polanę gdzie w miejscu dozwolonym piekli na ognisku kiełbaski.

Więcej…

Spotkanie Wielkanocne Seniorów

Wilkanoc seniorow w Zarkach Letnisku 2017r

Tradycyjnie w pierwszą sobotę po Świętach Wielkiej Nocy spotykają się w swoim klubie seniorzy na  tzw. jajeczku.

Więcej…

Wirtualny spacer

spacer