"Niezwykła noc" w Gimnazjum w Żarkach Letnisku

logo UG
Okres przedświąteczny to głównie czas przygotowań, refleksji i zadumy. To także czas serdecznych spotkań, często w towarzystwie kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek. W takiej właśnie atmosferze w czwartek 17 grudnia 2015 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach Letnisku zostały wystawione szkolne jasełka. 
jaselka 2015 1
 
 
W sali sportowej Gimnazjum zgromadzili się zaproszeni goście, rodzice oraz dziadkowie. Wszystkich obecnych świątecznie powitała dyrektor Mariola Karpowicz. Następnie zaprosiła na specjalnie przygotowane przez ks. Pawła Kostrzewskiego wraz z młodzieżą przedstawienie zatytułowane „Niezwykła noc - noc miłości i pojednania”. Jasełka te były wyjątkowe, bo w specyficzny sposób ukazały zderzenie tradycji z teraźniejszością. W klasyczny sposób przybliżyły widzom historię narodzin Jezusa, a tym samym wprowadziły w radość i tajemnicę Bożego Narodzenia. Równolegle do historii narodzin Zbawiciela opisywały także problemy młodego człowieka wkraczającego w wiek dojrzewania, jego rozterki, dylematy, trudne wybory oraz czyhające na niego współczesne zagrożenia. Podkreślały, jak ważna w życiu każdego człowieka jest mądra, kochająca i wspierająca rodzina oraz Miłość, która wyzwala, daje pokój i czyni szczęśliwym. Gimnazjaliści, jak przystało na przedstawicieli najstarszej grupy uczniowskiej, swoim występem skłonili wszystkich do refleksji nad sensem i celem życia oraz wartością rodziny. Na widowni niejedna osoba dyskretnie ocierała łzy wzruszenia na myśl, że młodzi ludzie mogą tak niezwykle opowiadać o ciężkich i poważnych tematach. W przedstawieniu wystąpili: Jan Szczęsny, Zuzanna Kończyk, Piotr Miszta, Oskar Kudrys, Szymon Grzesik, Marta Olszewska, Julia Szczepanek, Roksana Sikora, Piotr Sobota, Sebastian Brodziński, Julia Sadowska, Katarzyna Sowińska, Laura Sobota, Karolina Janusiewicz, Jakub Machura, Katarzyna Dyrka, Miłosz Zadruski. Dekoracje przygotowała Agnieszka Parkitna, a oprawę muzyczną zapewniła absolwentka gimnazjum Katarzyna Gocyła.

Napisali o nas

Przedszkole w Żarkach Letnisko

Biblioteka Zarki Letnisko 2018Z okazji nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarkach Letnisku odbyło się spotkanie przypominające o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Biblioteka gościła grupę 6-latków z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisko wraz z wychowawcą.
Więcej…

Karol Sioła wicemistrzem Europy

Karol Siola ME 2018 Bolonia
W Bolonii we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w ju-jitsu. Polskę na zawodach reprezentował zawodnik z klubu „Shogun” Żarki-Letnisko Karol Sioła.
Więcej…

Uprawa konopi indyjskich

ZL plantacjaKryminalni z myszkowskiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. Więcej…

Spotkanie z Panem Policjantem w Szkole Podstawowej.

Policjant w ZL

Myszkowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych odwiedzają dzieci z przedszkoli oraz szkół w w całym powiecie. 

Więcej…

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Seniorzy

Święto Seniorów - 2018 rok

Swieto Seniora Zarki Letnisko 2018

W sobotę 17.11.2018 r.  sali OSP swoje święto czcili seniorzy. Życzenia szanownym jubilatom składali : przewodnicząca PZERiI  Genowefa Lasecka,

Więcej…

Zakończenie wycieczek rowerowych w 2018 roku

Rowerzysci Zarki Letnisko 01

W jeden z ostatnich ciepłych dni października zakończyliśmy w tym roku wycieczki rowerowe.

Więcej…

Pożegnanie lata 2018

Zarki Letnisko koniec lata 2018

W sobotę 6.10 .2018 r. seniorzy pożegnali lato i powitali ciepłą złotą Jesień.

Więcej…

Gorące Smaki Lasu

Seniorzy 2018 Zarki Letnisko

4 lipca 2018 w piękny słoneczny dzień seniorzy zorganizowali zabawę. Nowy członek koła - myśliwy zaprosił seniorów na degustację przygotowanego przez jego syna –gulaszu z dziczyzny.
Więcej…

Sobótki-Noc Kupały

W tym roku 23.06 jak i w poprzednich latach nasi seniorzy uczcili święto Nocy Świętojańskiej. Pomimo niesprzyjającej pogody (zimno i deszczowo ) rozpalili by płeć piękna mogła śpiewając i tańcząc puścić na wodę przygotowane wianki.

Więcej…

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

Wielkanoc Zarki Letnisko 2018

Jak co roku w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych w Klubie „Czarka” seniorzy spotkali się na tradycyjnym jajeczku.

Więcej…

Karnawał Seniorów 2018

Karnawal seniorow 2018 Zarki Letnisko

W ostatnią sobotę stycznia 2018 r. Seniorzy bawili się w klubie „Czarka „. Czas im szybko upływał przy grach, zabawach, jedzeniu, piciu i  tańcach .

R.K

Więcej…

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Sonda

Czy uważasz, że wydawanie zbyt dużych srodków na inwestycje i dofinansowanie oświaty i zadłużanie przez to gminy, będzie miało negatywny wpływ na mieszkańców?

Wirtualny spacer

spacer