"Niezwykła noc" w Gimnazjum w Żarkach Letnisku

logo UG
Okres przedświąteczny to głównie czas przygotowań, refleksji i zadumy. To także czas serdecznych spotkań, często w towarzystwie kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek. W takiej właśnie atmosferze w czwartek 17 grudnia 2015 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach Letnisku zostały wystawione szkolne jasełka. 
jaselka 2015 1
 
 
W sali sportowej Gimnazjum zgromadzili się zaproszeni goście, rodzice oraz dziadkowie. Wszystkich obecnych świątecznie powitała dyrektor Mariola Karpowicz. Następnie zaprosiła na specjalnie przygotowane przez ks. Pawła Kostrzewskiego wraz z młodzieżą przedstawienie zatytułowane „Niezwykła noc - noc miłości i pojednania”. Jasełka te były wyjątkowe, bo w specyficzny sposób ukazały zderzenie tradycji z teraźniejszością. W klasyczny sposób przybliżyły widzom historię narodzin Jezusa, a tym samym wprowadziły w radość i tajemnicę Bożego Narodzenia. Równolegle do historii narodzin Zbawiciela opisywały także problemy młodego człowieka wkraczającego w wiek dojrzewania, jego rozterki, dylematy, trudne wybory oraz czyhające na niego współczesne zagrożenia. Podkreślały, jak ważna w życiu każdego człowieka jest mądra, kochająca i wspierająca rodzina oraz Miłość, która wyzwala, daje pokój i czyni szczęśliwym. Gimnazjaliści, jak przystało na przedstawicieli najstarszej grupy uczniowskiej, swoim występem skłonili wszystkich do refleksji nad sensem i celem życia oraz wartością rodziny. Na widowni niejedna osoba dyskretnie ocierała łzy wzruszenia na myśl, że młodzi ludzie mogą tak niezwykle opowiadać o ciężkich i poważnych tematach. W przedstawieniu wystąpili: Jan Szczęsny, Zuzanna Kończyk, Piotr Miszta, Oskar Kudrys, Szymon Grzesik, Marta Olszewska, Julia Szczepanek, Roksana Sikora, Piotr Sobota, Sebastian Brodziński, Julia Sadowska, Katarzyna Sowińska, Laura Sobota, Karolina Janusiewicz, Jakub Machura, Katarzyna Dyrka, Miłosz Zadruski. Dekoracje przygotowała Agnieszka Parkitna, a oprawę muzyczną zapewniła absolwentka gimnazjum Katarzyna Gocyła.

Napisali o nas

Zaginiony grzybiarz.

las sosnowy Zarki Letnisko 1
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 63-letniego mieszkańca Myszkowa, przeprowadzone wtorkowego wieczoru przez policjantów z Myszkowa i Koziegłów. Po kilkugodzinnej akcji kryminalni z Myszkowa odnaleźli zaginionego grzybiarza w masywie leśnym w Żarkach Letnisku.
Więcej…

Dwa lata więzienia za naruszenie miru domowego na ulicy Leśnej.

zatrzymany

Mężczyzna, który wtargnął do mieszkania 24-latka, został zatrzymana przez koziegłowskich policjantów. Napastnik bez powodu zdemolował mu mieszkanie i groził pozbawieniem życia. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór.

Więcej…

60-letni mieszkaniec Żarek Letniska potrącony w Myszkowie

Dwóch pieszych z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. To efekt wypadków drogowych do których doszło na drogach powiatu w miniony weekend. Przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godziny 19.00 na ulicy Dąbrówka w Cynkowie. 68-letni kierowca opla jadąc w kierunku Woźnik, najechał na pieszego idącego w przeciwnym kierunku.
Więcej…

Sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Żarki Letnisko

Dzialka do sprzedania2016

 

Więcej…

Województwo Częstochowskie

Batalia o województwo częstochowskie została zakończona po tym jak ministerstwo rozwoju stwierdziło, że nie widzi sensu w dzieleniu regionów? Nie wszyscy zamierzają składać broń. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk kontynuuje zbieranie podpisów pod wnioskiem o reaktywację województwa, a do gmin, które chcą się w nim znaleźć w czwartek dołączył Poraj w powiecie myszkowskim. Podczas XXIV sesji Rady Gminy Poraj, która odbyła się w czwartek 27 października, radni jednogłośnie poparli ideę utworzenia nowego województwa.

Więcej…

UCHWAŁA w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Żarki Letnisko

ulica Poranna

**********************************

Seniorzy

Kolacja opłatkowa w klubie Czarka

kolacja oplatkowa seniorow w Zarkach Letnisku

W sobotę 16.12.2017 r. seniorzy zrzeszeni w Klubie „Czarka” spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej…

Święto seniorów w Żarkach Letnisku

bal seniorow Zarki Letnisko 2017

W sobotę 21.10.2017. swoje święto obchodzili seniorzy w Żarkach Letnisku na balu w remizie OSP.

 

Więcej…

Zebranie Zarządu PZERiI

zebranie seniorow

W czwartek 28,09.2017 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze PZERiI koła nr.2.

Więcej…

Zakończenie sezonu rowerowego

Sezon rowerowy

W tym roku odbyliśmy szereg wycieczek rowerowych. Zaczęliśmy w maju spotykając się przy ognisku w Kępinie na polanie wiaty myśliwskiej.

Więcej…

Perełki Dolnego Śląska

Seniorzy z Zarek Letniska zamek Ksiaz

Na przełomie czerwca i lipca spora grupa seniorów z Klubu „Czarka” podziwiała uroki kotliny jeleniogórskiej.

Więcej…

Spotkanie seniorów z Poraja z seniorami z Żarek Letniska

Wycieczka rowerowa seniorow

W drugiej połowie czerwca Klub Seniora w Żarkach Letnisku odwiedziła grupa  rowerowa  seniorów z Poraja.

Więcej…

Żarki Letnisko maj 2017

Zareki Letnisko maj 2017

W ostatnim tygodniu maja Seniorzy udali się na majówkę . Po krótkiej modlitwie przy przydrożnej kapliczce udali się na nieopodal położoną polanę gdzie w miejscu dozwolonym piekli na ognisku kiełbaski.

Więcej…

Wirtualny spacer

spacer